Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Rozłożenie ćwiczeń na core w planie treningowym.

hollow sylwetki plank core

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
sogeftw

sogeftw

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 134 postów

Witam, ostatnio zauważyłem dość mocny spadek siły brzucha, chcę to poprawić. Dodatkowo powinienem się w końcu porządnie wziąć za hollow i inne sylwetki gimnastyczne.

 

Trenuję w poniedziałek,środę,czwartek i niedzielę. Cały mój plan można zobaczyć na moim dzienniku treningowym. W poniedziałek i czwartek mam trening nóg i to tam chcę wrzucić następujące ćwiczenia:

elbow plank (gimnastyczny)
reverse plank 
side plank 
hollow hold 
superman hold 
w każdym ćwiczeniu chcę dążyć do utrzymania 5 serii po 30 sekund(jest to dość długotrwały cel).
 
Moja propozycja to:
w poniedziałek wykonuję te 3 rodzaje planków + progresja do wznosów nóg do drążka 
w czwartek wykonuję hollow hold+superman hold + skin the cat(tutaj zaczynam na spokojnie, póki co 3x5).
 
Moje pytania:
1) czy ta opcja rozłożenia jest poprawna?*
2) moja siła rdzenia poprawi się pod ćwiczenia,którymi chcę się zająć po aktualnym planie: wycieraczki oraz podciąganie w l-sit?
*nie chcę wplatać sylwetek bezpośrednio do rozgrzewki, wolę mieć je jako osobny element treningowy

Użytkownik sogeftw edytował ten post 04 kwietnia 2016 - 16:17

  • 0

#2
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Nie uważasz, że ćwiczenia w których brzuch jest mięśniem stabilizującym wystarczą? Moim zdaniem w podciąganiu i dipach brzuch wykonuje solidną pracę i nie trzeba nic dodawać oddzielnie na brzuch. Sylwetki gimnastyczne są dobre jak chcesz w przyszłości uczyć się elementów statycznych, wtedy ich pomoc jest nieoceniona. ;)
  • 0

#3
sogeftw

sogeftw

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 134 postów

Nie uważasz, że ćwiczenia w których brzuch jest mięśniem stabilizującym wystarczą? Moim zdaniem w podciąganiu i dipach brzuch wykonuje solidną pracę i nie trzeba nic dodawać oddzielnie na brzuch. Sylwetki gimnastyczne są dobre jak chcesz w przyszłości uczyć się elementów statycznych, wtedy ich pomoc jest nieoceniona. ;)

Właśnie w tym rzecz, że chcę wzmocnić się pod elementy statyczne, będę miał lepszy start, gdy zacznę w nich progresować. Zapomniałem podac dodatkowo źródła moich spekulacji: 


  • 0

#4
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Oglądałem ten filmik, świetnie uzmysławia ile czasu powinien zająć okres przygotowawczy zanim przejdziemy do treningu pozycji statycznych. Niestety ja nie jestem taki cierpliwy. :P
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: hollow, sylwetki, plank, core

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych