Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

My road to planche - Boguś

planche hs hspu straddle hollow

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

#41
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Jak jest lepiej to gicik. Możesz też po treningu trochę popracować nad mobilnością barków, czyli łapiesz kij od miotły na końcach i przekładasz za kark, na pewno znasz to ćwiczenie. Kolejnym ćwiczeniem jest następujące: siad prosty, dłonie kładziesz na szerokość bioder, płasko na podłodze, palce skierowane w stronę pleców i odpychasz się rękoma jakbyś się chciał położyć, powinieneś czuć jak rozciąga się przedni akton barków, klatka i biceps ( uważaj na przeprosty, możesz lekko ugiąć ręce jak w rozciąganiu odprężonym ).


  • 0

#42
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Mam kilka fajnych ćwiczeń na mobilność, ale dzięki mimo wszystko .

 

@edit

24.04.2016

 

CORE

HollowBodyHold 30,25,20

ArchBodyHold 30,30,30

 

PUSH

HSPU 7,6,6,6

Dipy 12,10+5kg,8+10kg,6+15kg,4+20kg,2+25kg

PikePushUps 6,6,6

 

CORE (bez przerw między ćwiczeniem , 30sec między serią, 3serie)

Wznosy prostych nóg 15x

Spięcia w Hollow 20x

Spięcia z dotykaniem kostek (na mięśnie skośne) 15x (strona)

 

Na koniec rozciąganie + ćwiczenia na mobilność barków ~15min +

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka


  • 0

#43
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

25.03.2015

 

Bieżnia 10min

Skakanka 5min

Próby OneArmHs ~10min

 

FRONT LEVER

Adv. Tuck hold 6serii

IceCreamMaker's (oneLeg) 5,5,5

 

PULL

L-sit PullUps 3x3

PullUps 12,10+5kg,8+10kg,6+15kg,4+20kg,2+25kg

 

CORE

LegToBar 8,8,7

Pike->Straddle Press do HS 3x3

 

Wideo:

1. Pike , Pike , Straddle Press

2. OneArmHS - kilka prób , nie najlepsze :D

3.L-sit Pull Ups - tak to powinno wyglądać ? Mam problem z pierwszym podciągnięciem - dokładnie ze ściągnięciem łopatek i zgięciem łokci + mocniej czuję lędźwie niż brzuch o.O


  • 0

#44
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Prócz pierwszej 'dziwnej' próby to wydaje mi się, że jest git z tymi podciągnięciami w L.


  • 0

#45
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Spróbuj się może tak nie odchylać przy tych podciągnięciach, generalnie nie jest źle moim zdaniem.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#46
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

jak wygląda u ciebie pike strech?? dajesz radę dotknąć brodą za kolana??


  • 0

#47
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Właśnie inaczej mam problem ze ściągnięciem łopatek .. dziwne . Może wina źle odprowadzanych łokci ?

@HYBRYDO - Nie dam ,ale wystarczająco dużo żeby zrobić spiczagę . Czołem dotknę kolan , nic więcej.

 

27.03.2016

 

CORE
StraddleHollowBody 30,30,25

HSWall 40,40,40

Hs Wall 30,30,30 + przenoszenie ciężaru ciała na jedną z rąk

LEG

Pistole 8,8,8

CORE

Planki (skos,skos,normalny) - 30,30,30 x3

Free HS i próby pod one arm.

 

Na koniec zrolowałem sobie łydki (po 5min. na każdą) + lędźwie - ból straszny ,ale i ulga :) 2 razy w tyg. będę sobie to robić . Używałem do tego sztangi , bo nie posiadam takiego wałka  .


  • 0

#48
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Nadgarstki rozciągasz dokładnie? Mi już przeszedł ból i mogę bez trudności robić HS czy planche z palcami skierowanymi na wprost. 

Wczoraj skupiłem się na mobilności barków z kijem i dzisiaj czuję takie dosyć przyjemną obolałość :D Jutro jakiś basen, a w środe wracam na trening ;)


  • 0

#49
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Na każdym treningu prawie :) Swoją drogą potrafię takie pompeczki https://www.youtube....h?v=27Nqg0ySjHw  (wrist push ups - zaraz na początku) . Powiem Ci ,że lepiej i łatwiej jest mi balansować jeśli mam dłonie skierowane do przodu . Ja na basen śmigam we wtorek , a potem w tygodniu jakoś do masażysty idę . Jestem ciekaw jakie będą efekty po tym moim planie , nie trzymam go się aż tak kurczliwie , ale te "główne" ćwiczenia robię zawsze. :D


  • 0

#50
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

29.03.2016

 

8:30 - 9:30 - basen

 

potem po jakiejś godzince trening .

 

ROZGRZEWKA

+ ćwiczenia na nadgarstki

+ ćwiczenia na mobilność barków

CORE

HS Wall 30s,30s,30s

HollowBody 30s,30s,20s

ArchBody 30s,30s,30s

 

PUSH

HSPU (negatywy na podwyższeniu) 5,4,3,2,1

TuckPlanche PushUps 6,6,6,6

 

Na koniec rozciąganie z 20min ,

 

Ostatnio jakoś ciężko mi trzymać nawet samego TuckPlanche , czuję ,ze moje mięśnie są zmęczone .. zrobię jeszcze 2 treningi i zrobię chyba przerwę .. skupię się wtedy na rozciąganiu . Nadal zastanawiam się czy ułożyłem sobie dobry plan .. zobaczę po 8mym cyklu , jeśli efekty będą mizerne to robię zmianę . Dodatkowo bolą mnie łopatki (myślę , że od tego podciągania w L-sicie) oraz dziś przy negatywach gdy już schodziłem czułem dziwny promieniujący ból po lewej stronie bioder.

Jutro idę na masaż :)


  • 0

#51
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Właśnie próbuję się nauczyć wejścia do HS bez skoku ale za cholerę nie idzie :D Jak do tego doszedłeś i ile czasu to zajęło?


  • 0

#52
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Jeśli chodzi o spiczagę..

Szczerze czasu to nie wiem ile , ale bardzo mnie to nie tak dawno "jarało" . Chciałem to umieć i gdy przyszedł czas ,ze to potrafię byłem zaskoczony .

Głównie robiłem : w staniu na głowie wznosy nóg , plecami do ściany (proste ręce) również wznosy nóg , no i w sumie bardziej zacząłem się rozciągać do tej pozycji. Wzmacnianie barków poprzez Hs'y . Najpierw udało mi się zrobić to w wersji straddle (kilka razy) potem nie wchodziło .. a teraz czy straddle czy pike nie robi mi problemu .

 

Głównie trzeba zwrócić uwagę na to , by podczas podnoszenia bioder ręce były z nimi w linii , więc bardzo mocno trzeba się "zgiąć" .


  • 0

#53
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

1.04.2016

Trening PULL pod OneArm

 

4.04.2016

 

CORE

HollowBody 30,30,25

Archody 30,30,30

Hs on Wall 30,30,30

 

PO CORE

Hsy + Pressy na poręczach (wideo niżej)

PLANCHE

5 prób tuck straddle

6 serii Tuck Planche

 

PUSH

HSPU 6,5,5,5

Dipy 5+10kg,4+15kg,3+20kg,2+25kg,3+30kg

 

CORE

Wycieraczki 8,8,6

Wznosy do L 8,8,8

 

1.

2.

 

Ogólne wrażenia : Czuję się jakiś zmęczony co do Planche , cieżko mi utrzymać nawet pozycję kuczną , bolą mnie łopatki (od czasu podciągnięć w L-sicie . Chyba zrobię sobie tygodniową przerwę .. mimo to fajnie ,ze udało się zrobić jakiegoś dziwacznego pressa na poręczach , z czego jestem zadowolony . :)


  • 1

#54
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

5.04.2016

 

Dziś ponad 30 min rozciągania , głównie rozkrok , pozycja pike oraz barki .

+

Hsy z naciskiem na igłe :)

 


  • 0

#55
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

6.04.2016

Rozciąganie + szlif hs

 

Tutaj z ost. treningu


  • 0

#56
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Kurczę, ładnie Ci idzie z tym wejściem do stania, szacun ;D 

Masz rady jak zacząć wznosy nóg w staniu na rękach, głowie? Dziś próbowałem w staniu na głowie, dociskałem plecy mocno ale gdy opuszczałem nogi to się odrywały, więc jakoś chce to opanować oraz jakie polecasz ćwiczenia na lędzwia?;d Bo ostro zająłem sie brzuchem i trzeba teraz lędzwia trochę pomęczyć :) 

Po przerwie pewnie progres zaliczysz :D


  • 0

#57
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

10.04.2016

Dziś aktywnie , 2km na rolkach + 20km rowerkiem

 

@Bejek ,

Po pierwsze to kwestia rozciągania skłonu oraz skłonu w rozkroku . Bez tego nie zrobisz spiczagi (tak było w moim przypadku tez :D ) ,

 

Widziałem ,że zaczynasz robić sylwetki i to w pewnym stopniu zaowocuje w pressach .

Co do ćwiczeń to polecam :

Wznosy nóg w leżeniu przodem do 90st w oparciu o skrzynię/krzesło/cokolwiek ,

Wznosy tułowia z opadu w leżeniu przodem na czymś ^ ,

Połóż się barkami na jednym krześle , nogi na drugim i trzymanie wypchniętych bioder do góry (możesz dodać obiciążenie) ,

W staniu na głowie przy ścianie wznosy NN w rozkroku ,

W staniu na głowie przy ścianie wznosy NN złączonych ,

W staniu na głowie bez ściany wznosy nóg, 

W oparciu o ścianę (łokcie proste) wznosy NN w rozkroku ,

W oparciu o ścianę wznosy NN złączonych ,

 

Oraz looknij sobie na ten poradnik : https://www.youtube....A&nohtml5=False


  • 1

#58
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Rozciągam się tak jak mówisz, dotykam całą dłonią ziemi ale zawsze może być lepiej. Tak robie sylwetki, będę robić wszystkie, bo ich jest z kilkanaście, teraz robie zaledwie kilka, maxymalny skurcz mięśni i jazda, fajne ćwiczenie, zawsze trzymałem coś bo trzymałem ale teraz jak się napne to czuć wszystko. Zacząłem ćwiczyć również brzuch dobrze, więc myślę że będzie progres. Tak myślę że jak ćwiczę brzuch to muszę się skupić dobrze na lędzwiach, cały kropus równomiernie rozbudować. Dobra, to myślę że na razie skupie się na mostku, grzbietach, wznosy tułowiach oraz deski jak to mówisz ( oparcie barek o krzesło ...) 

no i w między czasie będę się rozciągał. 


  • 0

#59
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

10.04.2016

 

Dziś mimo nie najlepszej pogody trening ze znajomymi ;)

Na start poszły HS'y , potem :

 

PullUps + Dips - 1,1,2,2,3,3,4,4,5,5,6,6,7,7,8,8,7,7,6,6,5,5,4,4,3,3,2,2,1,1 - czyli 1 PullUp , 1 Dip i analogicznie dalej - przerwa między powtórzeniem "na oddech", w szczycie tabeli ok 2min i w dół ,

Wskoki na ławkę + spięcia brzucha - 1,5,2,10,3,15,4,20,5,25,6,30,5,25,4,20,3,15,2,10,1,5 - 1 wskok i 5 spięć - przerwy na zmianę pozycji , w szczycie ok 2min

Podciąganie australijskie + Pompki na uchwytach - 2,2,4,4,6,6,8,8,10,10,12,12 - 2 pompki , 2 podciągnięcia - brak drabiny w dół ,

Pistole + wspięcia na palce - 1,2,2,4,3,6,4,8,5,10,6,12 - wspięcia na jednej nodze , pistole Full ROM (na podwyższeniu)

 

Pierwszy raz od dłuższego czasu zaliczyłem taki trening i ku mojemu zdziwieniu dałem radę wykonać podciaganie i dipy wraz z 7 powt , bez zatrzymywanie i robienia na 2 razy :D 8 podciągnięć wyglądało 4+4 . W ubiegłe wakacje nie dałem rady zrobić tej drabiny do 5 .

 

Po treningu jechałem pokopać na orliku 1,5h, teraz rozciąganie , jakaś kolacja i regen :)


  • 1

#60
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Solidny trening, nieźle! 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: planche, hs, hspu, straddle, hollow

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych