Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

My road to planche - Boguś

planche hs hspu straddle hollow

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
289 odpowiedzi w tym temacie

#181
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Hahah petarda, nieźle ; d


  • 0

#182
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie


Ćwiczenie z wczoraj, bardzo polecam =)

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#183
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Widziałem, że gimnastycy to robią, to Ci przygotowuje barki do wychylenia czy jak? ;D Co to za fajna dziewczyna? ;p 


  • 0

#184
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
Siema! Wracam po tygodniowej przerwie. Mianowicie byłem na obozie sportowym, gdzie codziennie mieliśmy bieganie,pływanie,kajaki i czasem rowery. Super sprawa :)

14.07.2016

Core
Holow Body 30s,30s,30s
Supermanhold 30,30,30s
Lekkie rozciąganie

Planche
Próby Steaddle,
Tuck Hold 5x12sec,
TuckPlanchePushUps 5,4,3,2,1
Handstand PushUps plecami do ściany 5,5,5
PseudoPlanchePushUps 10,10,10
DeclinedPikePushUps 5,5,5

Pull + Leg
Przysiady 10x3 , kolana bolą :/

7podciagniec na rozruch ,
Eksplozywne podciaganie pod klatkę : 4,4,3,2,1

SS:
Podciaganie podchwytem 1,2,3,4,3,2,1
Australijskie podciaganie.2,4,6,8,6,4,2

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#185
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Jak trzymam tuck'a ponad 30 sekund i robię w nim 4x15 pompek, adv. tuck'a ponad 5 sekund czasem dłużej, a one leg wchodzi często po 3 sekundy to którą według ciebie wersję mam ćwiczyć najczęściej? Wyrobić podstawy tym tuck'iem, czy dużo katować one leg i adv. tuck, a dopiero jak nie będę miał siły to przejść do łatwiejszych? Nie mam planu pod planche i nie zamierzam po prostu narazie robie od one leg planche zmniejszając poziom aż do planche lean, po prostu daną progresję robię aż nie utrzymam jej chociaż na sekundę. ;)
  • 0

#186
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Powiem Ci, że sam jestem na tym etapie. Zwykłego tucka trzymam i się nie męczę przy tym. Gdy mam robić adv.tuck to już jest gorzej, mocno czuję barki (nie tyle co mięśnie, a głowę kości ramiennej). Obecnie gdy robię trzymanie, zaczynam od adv. i jak opadam to robie zwykłego tucka do końca czasu. Mam problem, bo lecę do przodu gdy próbuję zrobić np. straddle. Nie wiem co jest odpowiedzialne za to, barki? Może triceps?


  • 0

#187
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Powiem Ci, że sam jestem na tym etapie. Zwykłego tucka trzymam i się nie męczę przy tym. Gdy mam robić adv.tuck to już jest gorzej, mocno czuję barki (nie tyle co mięśnie, a głowę kości ramiennej). Obecnie gdy robię trzymanie, zaczynam od adv. i jak opadam to robie zwykłego tucka do końca czasu. Mam problem, bo lecę do przodu gdy próbuję zrobić np. straddle. Nie wiem co jest odpowiedzialne za to, barki? Może triceps?


Dzięki za odpowiedź wydaje mi się że barki, bo na poreczach jak robie próby zatrzymania się w straddle chociaż na sekunde-dwie to też lecę do przodu, ale jest coraz lepiej.
  • 0

#188
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Stawiajcie na bary , wychylenie i będzie git, kolega wychylił się mocniej i straddle utrzymał banana, 2 tygodnie straddla i umie, to jest kozak ;DD


  • 0

#189
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Moim zdaniem też barki. W gruncie rzeczy najważniejsze jest wychylenie w przód i uzyskanie odpowiedniej "równoważni" (przesunięcie środka ciężkości). Zauważyłem sam po swoim tucku, że jak pójdę dalej w przód z barkami to co prawda są mocniej obciążone ale jednocześnie dużo wyżej daję tyłek i nie muszę wtedy tak podkurczać mocno nóg. Tak więc też się zgadzam z Bejkiem. Barki odgrywają tutaj kluczową rolę :)


  • 1

#190
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Także katować hspu, pompki w planchu, wyciskanie żołnierskie, czy wznosy hantli, wznosy we froncie + próby planche i negatywy i wejdzie ;D


  • 0

#191
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Tak, również zasięgnąłem opinii od innych i to barki :)

 

18.07.2016

 

Rozgrzewka + Sylwetki

 

TuckPlanche 5x12sec

OneLeg/Adv. Tuck front lever 5x12sec (Pierwsze 2serie to trzymanie z jedną nogą, następnie jedna noga na max. , potem zmiana w adv.)

 

SS:

Podciąganie nachwytem +20kg 5/5/4/4/4  - nie wiem co się stało, może to zbyt długa przerwa lub przez statykę na początku, jakiś czas temu byłem już 5/5/5/5/4 ;/

Tuck Planche Push Ups 8/8/7/7/6

 

SS:

Tuck Front Pull Ups 10/10/8/7

Declined Pilke PushUps 10/10/8/8

 

Negatywy Dragon Flag w Hollow 3x3 - oj czuję dziś brzuch :D

Wznosy kolan na poręczach 15,15

 

Na koniec jakieś Hs'y


  • 0

#192
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Nie przejmuj się, to chwilowy regres, tak czasami jest, ale widzę że w innych ćwiczeniach nieźle ciśniesz, zacznij robić te negatywy do fronta oraz np. l sit do front lever bo to niedoceniane ćwiczenia :D 


  • 0

#193
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
Dodam negatywy i jakieś ćwiczenia na brzuch ,bo u mnie ich brak. Ale zauważyłem ,ze po statyce brak mi sił, to normalne.<br />
  • 0

#194
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

ja dziele , dzien figur, dzien bazy, lepiej ;p


  • 0

#195
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

20.07.2016

 

CORE

HollowBodyHold 3x30s

ArchBodyHold 3x30s

HorseStand 3x30s

 

Handstand -> Negatyw do tuck planche - różne wejścia, pierwsze to pike press, potem straddle, na końcu z uniku podpartego - 9powtórzeń

Negatywy Straddle Front Lever - 9powtórzeń - tutaj widzę progres

Wychylenia w planche lean do maxa, chwila przytrzymania i powrót 5,5 - różny rozstaw dłoni,

Zwis i siłą prostych ramion wznos do wagi przodem -> 5,5

 

SS:

Podciągania wąskim nachwytem + Dipy - 1/2/3/2/1/2/3/2/1/2/3/2/1  - 25powt

 

SS:

TuckFrontLeverPullUps 10/10/9/8

HollowPseudoPlanhePush Ups 10/10/10/9

 

Core

Wznosy nóg do drążka 6/6/6

Wznosy nóg do L 10/10/10

Wznosy nóg w oparciu plecami o ścianę o prostych rękach 5/5/5

 


  • 0

#196
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Nieźle Ci te negatywy wychodzą do planche, ja teraz spróbowałem fronta szerokiego, mega trudy, adv ledwo trzymam xd 


  • 0

#197
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Dzięki :) Czuję progres we Froncie i Planche, a stanie na rękach to dla mnie zabawa, choć czasami flustrująca. Marzą mi się jeszcze pompki w wolnym staniu, chociaż czasami potrafię zrobić 3 pod rząd, czasami 2, a czasem wcale. Ale to na dłuższą metę. No i z OneArm Handstandem też lepiej.


  • 0

#198
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Czemu flustrująca? 

Dasz rade z onearm i wolnym hspu, po prostu katuj, bez opierdalania się. Ja dziś 4 godziny ćwiczyłem figury, 6 dokładnie, resztę odstawiłem xd


  • 0

#199
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
Nie zawsze wchodzi tak jak bym chciał. ^Nie mam tyle czasu na trening i taki czas wydaje mi się nie efektywny.

22.07.2016

OneArm Hs przy ścianie 3x10s
TuckPlanche 5x12s
Adv.Tuck front 5x12s

SS:
Wyciskanie żołnierskie 40kg 7/7/6/6
TuckFront Pull ups
8/8/7/6

Wymyk+Negatywy muscleUpa 3x3
Negatywy Hollow DrafpnFlag 3x3

Na koniec dużo rozciągania.

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka
  • 1

#200
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Nie zaczniesz może robić adv lub one leg podciągania we froncie? Ja zaczynam dziś one leg, w tucku robię po 11,12 w serii. 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: planche, hs, hspu, straddle, hollow

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych