Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Miesiąc raczkowania

raczkowanie crawling test obalamy mity

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#41
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Dzięki za filmik, właśnie też akurat ten widziałem, aż byłem zdziwiony że mojemu spiderowi było bliżej do lizarda niż właśnie do spidera, chyba za bardzo się wczuwałem, ale to chyba dobrze :D Ciśnij dalej ten masochistyczny bieg na czworaka.


  • 0

#42
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

Może to będzie trochę offtop, ale czy są gdzieś rozpisane a najlepiej pokazane wszystkie (albo przynajmniej większość) rodzaje raczkowania?


  • 0

#43
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Chętnie bym poraczkował, tylko mam mały problem: nadgarstek. Na całej dłoni nie dam rady, więc co sądzicie o raczkowaniu na palcach dłoni?


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#44
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Ambu:
Original Strength na youtube, tam jest chyba wsystko apropo raczkowania.

Novy:
Myślę że to nie jest głupi pomysł, mięśnie przedramion będą Ci się ćwiczyły, jak przy pompkach na palcach. Tyle, że będzie Ci dużo ciężej bo palce wysiadają :)

 


  • 0

#45
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

@Krzepki

Bardziej mi chodziło o coś w rodzaju listy jakie są rodzaje. Na YT to raczej się wchodzi, żeby zobaczyć technikę konkretnego "stylu".

 

@Novy

W temacie o raczkowaniu sprzed 2 lat Luko polecał wersję na pięściach. Jak Twoje nadgarstki się do tego nadadzą to może też jakaś opcja?


  • 0

#46
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Na pięściach byłoby jeszcze lepiej. Poszukam tego tekstu Luko. Dzięki :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#47
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Chętnie bym poraczkował, tylko mam mały problem: nadgarstek. Na całej dłoni nie dam rady, więc co sądzicie o raczkowaniu na palcach dłoni?

to już lepiej na pięściach, ja też mam problemy z nadgarstkami dlatego koncentruję się głównie na baby crawl


  • 0

#48
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

to już lepiej na pięściach, ja też mam problemy z nadgarstkami dlatego koncentruję się głównie na baby crawl

I raczkujesz na pięściach? Powiem szczerze że nie wziąłem tego nawet pod uwagę. Teraz wszystko się zmienia bo na pięściach spokojnie mogę już nieco dłużej poraczkować i chyba nawet zacznę :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#49
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Polecam na pięściach, w momentach gdy przechodzę z dywanu na podłogę zmieniam 'chwyt' na pięści, nie powiem bo dość brutalne :)


  • 0

#50
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Akurat pięści mam ok. Trenowałem jakiś czas karate Kyokushin i słowo Seiken nie jest mi obce :-) Wersja na pięściach będzie lepsza dla moich nadgarstków, bo przynajmniej będę mógł wykonywać raczkowanie i czerpać z niego korzyści :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#51
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

I raczkujesz na pięściach? Powiem szczerze że nie wziąłem tego nawet pod uwagę. Teraz wszystko się zmienia bo na pięściach spokojnie mogę już nieco dłużej poraczkować i chyba nawet zacznę :-)

teraz już na dłoniach, baby jest dość delikatne i nic nie powinno się stać jak chodzi o nadgarstki, docelowo jest na dłoniach ale dobrze mieć w pełni sprawne nadgarstki przy bardziej zaawansowanym crawlingu


  • 0

#52
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Lizard - filmik miażdzy :-)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#53
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Wczoraj:

5min leo -> wiedziałem, że jest finał ligi mistrzów a to równa się alkoholem dlatego nie szarżowałem : )

dziś:

10min leo, 4 w 10 lizarda -> trochę gorzej szło ale to pewnie przez wczorajsze picie : p

 

Wydaje mi się, że jeśli chcę progresu w lizardzie to muszę jakoś inaczej to rozplanować, za bardzo jestem zmęczony po leo.

 

Generalnie przypomniałem sobie artykuł, który ktoś tu wrzucał kiedyś:

http://www.akademiaw...ntakt-z-ziemia/

i cały trening zrobiłem boso na trawce, ahhh fajne uczucie :)


  • 0

#54
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

A może zaczynaj od lizzarda a leo ewentualnie "na dobitkę"?

Ciekawe z tą witaminą. 


  • 0

#55
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Mój Baby Crawl na pięściach idzie całkiem całkiem. Jakiś czas skupię się na tej wersji raczkowanie zanim spróbuję swoich sił z bardziej zaawansowaną ;-) Wogóle to rzuciłem okiem na stronę OS na YT i nie mogłem się od niej oderwać :-D Jednak na spokojnie, na początek podstawy podstaw :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#56
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

baby też działa w tajemniczy i potężny sposób. Ja zredukowałem nim wagę co mnie nieco zdziwiło:) wiadomo, że baby nie wygląda zbyt efektownie ale daje efekt, przechodź novy powoli na dłonie, nic nie powinno ci się stać


  • 0

#57
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Na razie pięści. Tutaj w robocie mam taki długi korytasz, prawie 100m, jest na nim dywan, więc na pięściach nawet 100m Baby powinno wejść elegancko :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#58
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Hah w robocie walisz korytarzem baby ? xDD Widział to ktoś? :D


  • 0

#59
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Baby jeszcze nie, ale już biegałem 10x120m :-) Spokojnie, popołudniami w obiekcie nie ma nikogo poza mną i kolegą. A jeśli ktoś by przyszedł, no cóż, co poradzę ;-)


  • 2

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#60
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

I jak wyniki po zakończonym raczkowaniu? Bodajże 3 dni temu koniec testu miał nastąpić dobrze mówię ? Już przewracasz ściany? :D


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: raczkowanie, crawling, test, obalamy mity

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych