Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Miesiąc raczkowania

raczkowanie crawling test obalamy mity

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#21
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Tak trzymać! Ja trudniejszych wersji spróbuję po rehabilitacji nadgarstków. Jak zrobisz 10 min. lizarda lub aligatora jesteś moim idolem!:)


  • 0

#22
Grafik

Grafik

    Member

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaGdynia

Tak trzymać ! Na pewno będę tu zaglądał :)

Kto twierdzi,że crawling  to nie jest trening siłowy niech spróbuje 10 min ciągłego spidera- Ta forma treningu buduje PRAWDZIWĄ siłą od wewnątrz, a siła fizyczna tutaj jest tylko efektem ubocznym moim zdaniem.Sam się o tym przekonałem,że sama siła  niewiele jest warta. Fakt możesz podnieść 100kg nad głową,  ale co z tego jeśli nie umiesz radzić sobie z dużym stresem lub w jakiejś nowej niekomfortowej sytuacji. 

Raczkowanie łączy nas w spójną całość:fizycznie i psychicznie i na prawdę można by o tym oddzielną książkę napisać + dorzucić mordercze sposoby by w kolanach paliło jeszcze mocniej :D


  • 0

#23
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Negatywne opinie o crawlingu wyrażają ludzie, którzy go nie spróbowali. To zwykłe uprzedzenia i blokady mentalne. Jak chodzi o mnie-nigdy już z tego nie zrezygnuję:) Co najwyżej mogę robić coraz trudniejsze wersje a to jest zabawa na całe życie. Piękna sprawa


  • 1

#24
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Dziś:

11:10 leo w 12:00

3min przerwy

2:40 lizard w 6:00

 

coraz lepiej, lizard jeszcze słaba technika ale nie ma lipy ! : )


  • 0

#25
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

12:00 w 12:10 ! koło śiódmej minuty psychika padła na 10sek ale i tak rekord ! Wow ale jestem wypompowany i spocony. Barki i czworoboczny masakra.


  • 0

#26
tm_

tm_

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 146 postów

Jak u Ciebie z regeneracją mięśni czworogłowych ud? Czujesz na drugi dzień obolałość, ciężkie nogi lub coś w tym stylu?


  • 0

#27
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Po pierwszych dwóch dniach czułem mocno, także podczas samego crawlingu. Teraz już nic.


  • 0

#28
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

Wow, 12min leoparda z zaledwie 10sec przerwą - kozak! Ogólnie fajowy masz progress.

Jestem ciekaw co przyniosą kolejne 3 tygodnie. Mam nadzieję, że wytrwasz bo strasznie mnie ciekawi ogólny efekt.


  • 0

#29
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

tak-szacun!


  • 0

#30
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

To co Czillaut, pora na 20 minut ciągłego leoparda ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#31
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Dzięki za miłe opinie ! :)

 

Pablo, raczej będę dążył do masterowania leo i lizarda.

 

Dziś pierwszy raz z obciążeniem ! : )

 

Leo +6kg w plecaku 5m w przód, 5 w tył : 10:15 w 11:00, generalnie ciężko wyczuć ile tej przerwy było, po prostu często musiałem się zatrzymać na sekundę by poprawić talerze w plecaku.

 

Nawet nie spodziewałem się, że tak spoko pójdzie z tym cieżarem, jednak technika szczególnie w tył szwankowała, czułem widocznie wyższy tyłek.

 

Pzdr!


  • 0

#32
Grafik

Grafik

    Member

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaGdynia

Dlatego najlepiej by było 'ciągnąć ' za sobą ciężar..może w plecaku z jakąś dobrą liną/łańcuchem ?

ja czujesz się na drugi dzień po tym obciążeniu ?

 

 

P.S Lecisz z tym !!!  ;)


  • 0

#33
tm_

tm_

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 146 postów

W jaki sposób raczkujesz? Chodzi mi głównie o to czy wykonując "krok", nieważne czy do przodu czy do tyłu, odrywasz jednocześnie przeciwległe kończyny. Raczkować można też tak, że np. idąc do przodu najpierw wystawia się rękę do przodu, dotyka się nią podłogi, a dopiero potem rusza przeciwległa noga (mniej więcej, bo w tym przypadku noga sama z siebie powinna ruszyć się zanim ręka dotknie podłogi). Ten sposób jest trochę bardziej naturalny, ale i prostszy. Kiedy to zauważyłem postanowiłem świadomie próbować raczkować tak, żeby jednocześnie odrywać od ziemi przeciwległe kończyny. Polecam to każdemu, bo ćwiczenie jest przez to jeszcze bardziej wymagające i zaangażujemy w ten sposób mocniej sekcję środkową, która musi się dodatkowo natrudzić, by utrzymać ciało we właściwej pozycji.


  • 0

#34
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Należy zachować ruch krzyżowy (prawa ręka - lewa noga i odwrotnie). To jest kluczowe przy wszystkich resetach. Oczywiście synchronizacja przeciwległych kończyn może wyglądać nieco inaczej u kazdego, ponieważ każdy kreuje swój własny styl, ale przy każdym kroku opieramy się na jednej ręce i jednej nodze (z wykluczeniem oczywiście fazy przejścia między każdym krokiem, wtedy na sekundę czy dwie dotykamy podłożę wszystkimi kończynami).


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#35
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Tak, staram się tak robić. Chociaż nie powiem bo zdarza mi się 'zamulić' i łapie się na tym, że nieświadomie przejdę na drugą wersję. Faktycznie jest jakby naturalniejsza :P

 

@grafik, szczerze to świetnie się czuję, mam wrażenie że mógłbym na luzie codziennie jechać


  • 0

#36
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Motywujesz mnie. Dziś z rańca walnąłem 5 min, leoparda z krótką przerwą. To jest niezła rzeź. Każdemu kto mówi, że raczkowanie to zabawa i nic nie daje, radzę spróbować chociaż te głupie 5 minut


  • 0

#37
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

Motywujesz mnie. Dziś z rańca walnąłem 5 min, leoparda z krótką przerwą. To jest niezła rzeź. Każdemu kto mówi, że raczkowanie to zabawa i nic nie daje, radzę spróbować chociaż te głupie 5 minut

Ja też się zmotywowałem i wczoraj to samo. Ogólnie drugie takie "poważne" raczkowanie w życiu (pierwsze w zeszłym tyg :)). Zrobiłem 6:20 i padłem, ale po minucie odpoczynku postanowiłem dociągnąć do tych 10min i zrobiłem jeszcze drugą serię: 2:30min i po dosłownie 20sekundach trzecią: 1:10.

Bardzo satysfakcjonująca forma treningu, nie powiem, ale ja to raczej traktuje jako uzupełnienie ciężkich treningów siłowych.

Dlatego tak strasznie ciekawi mnie wynik czillouta po miesiącu i jest to dziennik, którym najbardziej się zainteresowałem! Umieram z ciekawości jak wygląda progress przy zrobieniu z raczkowania głównego treningu.

Wytrwałości czil i zrób to dla nas i daj radę dociągnąć do końca :)!


Użytkownik Ambu edytował ten post 24 maja 2016 - 15:48

  • 0

#38
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Czillaut a jaki rodzaj lizarda robisz? bo widziałem dość sporo na yt, ciekawy jest taki, że jakby po każdym kroku taka pompka jeszcze jest haha :D pompki i raczkowanie w jednym bomba!


  • 0

#39
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Dziś 11:00 leo - chyba najlepsza forma jaką do tej pory udało mi się zrobić

5min lizarda w 10, forma jeszcze 'taka se' ale staram się coraz lepiej

parę min fristajl na trawie - przewroty, przerzuty, gwiazdy, sprężynki, jakieś podstawy breka

 

@Paweł, robię taki:

 

Dzięki za pozytywne opinie, nie ma bata dokończe to a nawet mi się wydaję, że i przeciągnę bo strasznie mi się to zaczyna podobać. Lizard to dopiero wyzwanie. A jaka klata spompowana po nim to hoh.

 

Naturalna siła! :)


  • 0

#40
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

czillaut! Crawling jest jak mafia! Nie można odejść:)


  • 2





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: raczkowanie, crawling, test, obalamy mity

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych