Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Zmiana treningu

skazany na trening trening zmiana siła crawling

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
wyświetlaną

wyświetlaną

    Bater55

  • Użytkownik
  • 7 postów

Cześć! Od września 2015r. stosuję trening z książki Paula Wade'a. Widać u mnie postęp, zarówno w sile, choć w większej mierze w wytrzymałości. Dodałem również crawling do ćwiczeń. Ostatnio po przeczytaniu kilku artykułów/książek Pavla Tsatsouline zastanawiam się nad zmianą treningu. Ćwicząc street workout przede wszystkim chciałbym rozwinąć siłę, po jakimś czasie zająć się masą mięśniową. Czy polecacie mi zaniechanie ćwiczeń ze "Skazanego Na Trening" i przejście na jakiś konkretny trening na siłę? Jeśli tak, to jaki byście mi polecali?

 

Nie wiem, czy będzie to istotne ale:

Wiek: 20 lat

Waga: 69 kg

Wzrost: 173cm

Staż treningowy: street workout regularnie od około 6 miesięcy, wcześniej zabawa z żelastwem, w międzyczasie dużo joggingu


  • 0

#2
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

Podaj obecne kroki ze skazanego, które jesteś w stanie zrobić to będzie można więcej powiedzieć :)


  • 0

#3
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Spokojnie możesz porzucić już skazanego, to i tak długi staż, i stworzyć plan w oparciu o metody ukierunkowane na konkretny cel. 

Co do słowa street workout to obawiam się, że póki nie "fikasz" na drążkach, ani nie robisz figur gimnastycznych, ale robisz ćwiczenia bazowe zawarte w "skazanym" bardziej odpowiednie jest słowo zawarte w nazwie tego portalu, czyli "kalistenika" :)


  • 0

#4
wyświetlaną

wyświetlaną

    Bater55

  • Użytkownik
  • 7 postów

Podobno sport to Street Workout, a ćwiczenia to kalistenika :)

 

Ok, tak więc:

Pompki - 5 krok (pompki pełne)

Przysiady - 3 krok (przysiady wspomagane)

Plecy - 5 krok (podciągnięcia pełne)

Brzuch - 3 krok (wznosy zgiętych nóg leżąc)

 

Nie ćwiczę barków ani kręgosłupa, bo Wade pisał, by te kroki podejmować, gdy rozwiniemy inne partie ciała.


  • 0

#5
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Street workout do dyscyplina sportowa, która wykorzystuje kalistenikę. Ogólnie kalistenika jest szerszym pojęciem, bo gimnastykę sportową można nazwać kalisteniką, a na odwrót już nie, tak samo street workout jest kalisteniką, a kalistenika nie jest street workoutem. Przyjęło się, że podstawowe ćwiczenia bazowe, o których wspomniałeś, czyli ogólnie rzecz biorąc wielka szóstka wade'a, to trening kalisteniczny, a bardziej skomplikowane figury i elementy to street workout. Poza tym street workout z założenia jest sportem widowiskowym, "pod publikę".

 

Wikipedia "mówi":

Kalistenika - aktywność fizyczna polegająca na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała

Street workout -  aktywność fizyczna polegająca na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej do wykonywania ćwiczeń opartych głównie o kalistenikę

 


  • 0

#6
wyświetlaną

wyświetlaną

    Bater55

  • Użytkownik
  • 7 postów
W porządku, jednak to nie na ten temat dziś. Jakie proponujecie rozwiązanie?
  • 0

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Możesz w ten sposób trenować, aczkolwiek dodałbym pierwszy krok mostków skoro trenujesz brzuch - krzywdy sobie nie zrobisz, a zaczniesz się już przyzwyczajać do tego ruchu. Przy pełnych mostkach dopiero możesz mieć problemy związane z mobilnością czy siłą ramion, ale jeśli będziesz do nich dochodził stopniowo to nie powinno być kłopotów.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#8
wyświetlaną

wyświetlaną

    Bater55

  • Użytkownik
  • 7 postów

Możesz w ten sposób trenować, aczkolwiek dodałbym pierwszy krok mostków skoro trenujesz brzuch - krzywdy sobie nie zrobisz, a zaczniesz się już przyzwyczajać do tego ruchu. Przy pełnych mostkach dopiero możesz mieć problemy związane z mobilnością czy siłą ramion, ale jeśli będziesz do nich dochodził stopniowo to nie powinno być kłopotów.

Wcześniej zlekceważyłem porady Wade'a, by mostki i ćwiczenia na barki robić dopiero po dłuższej zaprawie, więc w mostku doszedłem już do 3 kroku, a w barkach to zacząłem już półpompki w staniu na rękach. Po jakimś czasie miałem zerowy progres w tych krokach, więc postanowiłem je rozpocząć ponownie, gdy będę już silniejszy.

 

Co myślicie o tym, by korzystać z ćwiczeń Skazanego Na Trening, lecz zmodyfikować to pod trening na siłę? np. 5x5


  • 0

#9
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Dobry pomysł, ale poświęć trochę czasu na wzmocnienie stawów i ogólnie organizmu do dalszego wysiłku. Gdy już uznasz że jesteś gotowy to możesz przejść na 5x5.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#10
wyświetlaną

wyświetlaną

    Bater55

  • Użytkownik
  • 7 postów

Ok, dziękuję :) Plan jest taki, że do końca czerwca będę ćwiczył wg wskazówek Wade'a, a od lipca zacznę typowy trening siłowy. Stawy i ścięgna wzmacniam m.in. trifectą i baby crawlem. 


Użytkownik wyświetlaną edytował ten post 08 czerwca 2016 - 11:57

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: skazany na trening, trening, zmiana, siła, crawling

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych