Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy po wypadku

trening plan treningowy wypadek nadgarstek kontuzja crawling raczkowanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Starczew

Starczew

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów
  1. Wiek 24
  2. Płeć M
  3. Wzrost i waga 177cm 75kg
  4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat - tylko praca fizyczna
  5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości- nie wiem jak profesjonalnie się to nazywa: połamane przedramię w 9 miejscach mam płytkę metalową, przy tym nadgarstek cały został uszkodzony i dłoń również (nie mogłem ruszać) w kwietniu zacząłem powoli trenować, grałem w piłke nożną więc mam lekkie problemy z pachwinami, kolanem również dolny odcinek pleców mi dokuczał ale odkąd raczkuję jest dużo lepiej
  6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? Tak
  7. Cel treningowy -siła, wytrzymałośc i sylwetka sama sie wyrobi.
  8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi 5 dni i lekki trening w sobote
  9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: kcal, węglowodanów, białka, tłuszczy, produktów niezdrowych-  odżywiam się zdrowo, stałe pory, sam gotuje, głównie pierś, ryż, makaron, ser kozi lub mozarella, warzywa, jaja mleko, płatki owsiane, orzechy, banany, dżem. Nie jadam śmieci, raz na jakiś czas jako oderwanie od "diety"
  10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie

Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan. Głównie właśnie czytając forum, "Nagi Wojownik"

 

Pon. bieg 3km, podciąganie hollow 5x5 hspu 5x5 jedno po drugim i dopiero przerwa na koniec 2, 3 serie wąskie podciąganie w pozycji L i na koniec brzuch, palcami stóp do drązka 2, 3 serie po 10 i z powrotem bieg 3 km (sprinty)

 

Wtorek 5minut baby crawl przód i tył (mam korytarz 5 metrów) leopard crawl przód 5 minut + planki, ostatnio robie na łokciach i piętach 3 serie na maksa i półmostki (przez nadgarstek nie mogę pełnych)

 

Środa Pistolety 5x5 z obciążeniem i pompki na jednej ręce 3, 4 serie (3,  4 powt.) albo 5x5 zależy od dnia

 

Czwartek crawling jak we wtorek i brzuch (zależy od dnia)

 

Piątek bieg 3 km 5x5 na drązku w hollow lub podciąganie (góra w lewo w prawo, dół) też próbuje 5x5 i jeśli w poniedzialek nie zrobie hspu to robie dipy na drązku na koniec i brzuch jak w poniedzialek i bieg z powrotem 3km

 

Sobota crawling tak samo jak wcześniej i brzuch. Crawling oczywiście będę zmieniał z czasem.

 

Wiem, że trening podałem albo to albo tamto ale to ze względu na moją pracę, ponieważ pracuję fizycznie i czasem po prostu nie daję rady Dużo zależy od tego jaki dzień miałem w pracy. Na przykład zdarzyło mi się mieć wolne w dzień treningowy to trening jest 2 razy łatwiejszy niż po pracy (pracuję od pn.- sob.)

 

Będę wdzięczny za wypowiedź na temat treningu, ponieważ od wypadku nic nie ma dla mnie większego znaczenia niż trening. Ponieważ chcę doprowadzić moją rękę w końcu do stanu w którym znowu będę się czuł z nią komfortowo.

Codziennie tylko czekam na ten moment, aż skończe robotę i będę mógł ćwiczyć (mimo, że codziennie po pracy jestem wykończony)


Użytkownik Starczew edytował ten post 28 czerwca 2015 - 08:11

  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Za szybko pompki na 1 rece i hspu po takim urazie.

Pistolety z obciazeniem przy bolach plecow to zlo. Nawet gdy bol juz ustepuje.

Skup sie na resetach i powrotu do 100%owej sprawnosci.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jak wyżej, nie rzucaj się na tak zaawansowane ćwiczenia jak HSPU, pistolety z obciążeniem czy pompki jednorącz po wypadku. Trening to ma przed wszystkim poprawić nasze zdrowie, a dopiero później siłę, wytrzymałość czy jakąkolwiek inną cechę motoryczną. Teraz jeszcze druga kwestia - pracujesz fizycznie 6 dni w tygodniu. Nie ma sensu byś dodatkowo dostarczał napięcia poprzez trening, gdyż masz go wystarczająco dużo w pracy. Napięcie mięśniowe w nadmiernych ilościach powoduje sztywność ciała i ogólny stres, który dosyć ciężko zlikwidować (szczególnie przy napiętym stylu życia, który sam w sobie jest stresujący). Skup się na resetach i łatwiejszych odmianach ćwiczeń które masz w planie. Bacznie obserwuj swój organizm i nie korzystaj z napięcia mięśniowego dopóki nie jest to konieczne (pomijając oczywiście napinanie mięśni pracujących w danym ćwiczeniu, mam na myśli brak używania technik chociażby z "Nagiego wojownika"). Z czasem gdy Twój stan zdrowia się poprawi możesz przechodzić do trudniejszych odmian danych ćwiczeń, organizm również powinien lepiej się zaadaptować do nowej sytuacji i w rezultacie nawet korzystanie z technik napięcia mięśniowego nie będzie dla niego tak stresujące (choć nadal uważam że nie należy z tym przesadzać, szczególnie przy tego typu pracy). 

 

Trening ma nam pomagać w trudnych chwilach, a nie być dodatkowym obciążeniem. Z czasem powinieneś dojść do pełnego zdrowia i wtedy będziesz mógł podkręcić tempo i coraz bardziej obciążać układ nerwowy. Póki co się przed tym powstrzymaj a zamiast tego skup się na obserwacji swojego organizmu (czy nie jest przemęczony, czy nie czujesz bólu w stawach, czy dobrze czujesz się w pracy itd.).


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#4
Starczew

Starczew

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Dzięki wielkie za odpowiedzi. 

Plan już wykonywałem przez 3 tygodnie i po tym okresie musiałem zrobić tydzien przerwy bo już nie miałem siły.

Właśnie dlatego poprosiłem o ocenę. W takim razie będę wykonywał pistolet podparty. A hspu brzuchem do ściany? 12 powt. jestem w stanie wykonać więc w dzień treningowy 5x5 będzie akurat zamiast pompek jednorącz. 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: trening, plan treningowy, wypadek, nadgarstek, kontuzja, crawling, raczkowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych