Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Callanetics - zestaw ćwiczeń wzacniających i rozciągających

Callanetics stretching siła

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Zainteresowały mnie zdjęcia jakie tam się prezentują, a cały dokument prezentuje ćwiczenia rozciągające i wzmcniające całe ciało, warto przejrzeć.

 

Jakby ktoś mnie zapytał, dlaczego callanetics, to nie mam pojęcia, myślałem, że jest napisane calistenics :P

Załączone pliki


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#2
DamianP

DamianP

    Member

  • Użytkownik
  • 27 postów
  • LokalizacjaMielec

Callanetics to zestaw ćwiczeń dla osób, które chcą schudnąć, poprawić swoją kondycję fizyczną i samopoczucie, ale nie lubią wyczerpujących treningów na siłowni. Na czym polegają ćwiczenia i jak często trzeba ćwiczyć callanetics, żeby pojawiły się pierwsze efekty?

Zajęcia callanetics nazywane bywają fitnessem bez zadyszki, bo układ ćwiczeń i sposób ich wykonywania angażuje mięśnie bez poczucia wyczerpania. Jeśli nie lubisz dynamicznych treningów, to callanetics jest właśnie dla ciebie! Ale nie oznacza to, że po godzinie spędzonej na callaneticsie (tyle trwają każde zajęcia) nie będziesz odczuwać zmęczenia.

Co to jest callanetics?

Callanetics to ćwiczenia izometryczne – polegają na ciągłym napinaniu mięśni mocniej i mocniej oraz wytrzymywaniu w danej pozycji przez określoną liczbę sekund. Ćwiczenia są dość intensywne, dlatego w przypadkach osób, które od dawna nie ćwiczyły, nie zaleca się rozpoczynania od całego treningu. W takiej sytuacji warto skonsultować się z trenerem, który wybierze ćwiczenia na początek.

Zaletą callaneticsu jest to, że ćwiczenia nie wymagają dodatkowych przyrządów - ćwiczyć można wszędzie tam, gdzie uznasz za stosowne.


http://wformie24.por...enia_37226.html


  • 1

Pozdrawiam

DamianP


#3
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Ale wyciągnęliście trupa z szafy : ) Callanethics był był modny ze 20 lat temu, a potem zniknął. Największą wadą c była praca w niepełnym zakresie ruchu i jakieś chore (kilkaset) ilości powtórzeń. Chociaż pewnie nikt nie próbował łączyć kali z tym czymś. Może wyjdzie nowa jakość : )
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Callanetics, stretching, siła

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych