Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

5 powodów dlaczego powinieneś codziennie stać na rękach.

stanie na rękach handstand

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#61
Wapstarzz

Wapstarzz

    Keep going !

  • Moderator
  • 196 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Dorzuc do tego sporo ćwiczeń na brzuch(m.in kółko) i sprobuj dojść do stania na rekach z pozycji kruka. Wchodzisz z pozycji kruka w duzym napieciu brzucha. Mi to bardzo pomogło do balansu. Oczyswiscie napoczatku sie przewracalem...


  • 1

#62
Specnaz

Specnaz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 88 postów
  • LokalizacjaDębica-Rzeszów
Wyjscie z kruka. Miazga. Niestety jestem na to jeszcze za cieńki.:-(
  • 0

#63
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

A ja gdy próbuję wejście z kruka tracę napięcie z brzucha i nie udaje mi się wejść do stania na rękach ; /


  • 0

#64
Specnaz

Specnaz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 88 postów
  • LokalizacjaDębica-Rzeszów

Panowie w jaki sposób poprawić sylwetkę podczas HS przy ścianie. Wczoraj narzeczona zrobiła mi fotki i szczerze jestem niezadowolony z wyglądu mojego HS :(:(:(:( brakuje mu bardzo dużo do ideału. W jakiej odległości trzymać ręce od ściany w pozycji przodem i tyłem?? Jak prostować resztę?? Są jakieś ćwiczenia na poprawę ułożenia ciała?? (Oprócz trenowania pozycji hollow body na podłodze). Druga prośba wrzuciłby ktoś fotkę lub filmik z prawidłowym "krukiem".  


  • 0

#65
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Hollow body i jeszcze raz hollow body :)

Kolyski w hollow tez pomoga.

Kruk byl w listopadowych wyzwaniach.

/październikowych ; )
wysłane za pomocą TapaTalk


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#66
Specnaz

Specnaz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 88 postów
  • LokalizacjaDębica-Rzeszów

Dzięki za info


  • 0

#67
Specnaz

Specnaz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 88 postów
  • LokalizacjaDębica-Rzeszów

Powadzi jeszcze kilka pytań. Trenować tylko hollow body? Już wyjaśniam o co chodzi:

nie brać się za stanie na rękach, aż nie opanuję dobrze w/w pozycji??

I czy robić na jednej sesji ćwiczenia, które opisała Justyna?


  • 0

#68
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Moim zdaniem trudniej jest oduczyc sie czegos jesli sie robi to zle.

Hollow uczy napiecia calego ciala i warto je opanowac jako podstawe podstaw. Bez porzadnego hollow reszta elementow bedzie wygladala tak jak z zawodow SW, czyli pokrzywione banany.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#69
Specnaz

Specnaz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 88 postów
  • LokalizacjaDębica-Rzeszów
Powadzi a co sądzisz o dodaniu w dni wolne, treningu sylwetek gimnastycznych ( cwiczenia przygotowujace do hollow body - bo z prawidłowym narazie ciezko oraz cwiczenia przygotowujace do odwrotnej pozycji.) ? Fajne tutoriale sa u gimnastykow. Na pewno widziales.
  • 0

#70
Specnaz

Specnaz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 88 postów
  • LokalizacjaDębica-Rzeszów
Narazie jestem na pierwszym etapie. Nie za wcxesnie to dodaje?
  • 0

#71
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki
Nigdy nie jest za wcześnie na hollow body :-) jak napisal Powadzi, to podstawa podstaw.
  • 0

#72
Specnaz

Specnaz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 88 postów
  • LokalizacjaDębica-Rzeszów

Ok podstawa podstaw jak pisze Powadzi. 

Tylko w "kształtowaniu siły.."  w pierwszym etapie pisze: "aby złapać oddech można dołożyć utrzymanie pozycji hollow body, supermany itd". 

W drugim zaś etapie pisze "Dobrym rozwiązaniem byłoby na tym etapie dodać np. trening sylwetek gimnastycznych lub F1 od Sommera."  Jak wiadomo panateusz hollow body to sylwetka gimnastyczna - widzę tu trochę sprzeczności. 

A moje pytanie dotyczyło tego czy w wolne dni mogę wrzucić trening tych właśnie sylwetek- narazie dwóch jak pisałem  - z czasem chciałbym dołożyć więcej.

Reasumując:

- dni treningowe:

rozgrzewka

Rocking, crawling

obwody

-dni nietreningowe

Rocking, crawling

sylwetki gimnastyczne??? 

 

 


  • 0

#73
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Spróbuj i zobacz co się stanie. Stanie na rękach wieczorkiem może służyć zdrowiu.

Natomiast jeśli chodzi o treningi to ja nie widzę przeszkód, musisz to przetestować - bo albo wyrobisz z regeneracja albo nie. gdyby coś się działo niedobrego to wtedy sobie odpuścisz albo przerobisz trening ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#74
Specnaz

Specnaz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 88 postów
  • LokalizacjaDębica-Rzeszów
Pablo1 mi chodziło o trening sylwetek gimnastycznych. Hollow body itp. nie chce stać na rękach ponieważ moja sylwetka przy tym jest zła.
  • 0

#75
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Nie widzę przeszkód żeby spróbować wykonywać je w dni treningowe po sesji. Wrzucenie ich w dni wolne rób z rozsądkiem i reaguj na sygnały od swojego organizmu. Zostaw sobie przynajmniej jeden dzień wolnego w tygodniu od treningu, co najwyżej w ten dzień wypoczywaj aktywnie. Przynajmniej takie jest moje podejście do ćwiczeń ;)

 

Hollow body możesz też trzaskać na rozgrzewce.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#76
Specnaz

Specnaz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 88 postów
  • LokalizacjaDębica-Rzeszów

Spróbuję zrobić jak mówisz Pablo1. Dni treningowe po sesji. Dni nietreningowe po crawlingu i rockingu. 


  • 0

#77
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki
Mozesz tez stac na rękach codziennie, spróbuj rano zamiast kawy.
  • 0

#78
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Specnaz nawiazujac do watpliwosci z artykulu ksztaltowania sily.

Zrobienie kilku serii hollow body to zupelnie cos innego niz cala sesja sylwetek gimn, gdzie robisz kilkanascie serii cwiczen jedno po drugim przy pelnym napieciu izometrycznym.

Przy "lapaniu oddechu" nikt nie napnie calego ciala, poniewaz to wymaga plytkiego oddechu. Wyklucza sie to. W pierwszym etapie chodzilo mi o to, aby przerwa nie byla w postaci siedzenia na tylku lub lezenia, lecz aktywnego odpoczynku.

A w drugim etapie chodzi o to, aby w dni nietreningowe dolozyc sesje z np F1, oczywiscie od pierwszych PE.

A tak ogolnie to sylwetki powinien robic kazdy bez wzgledu na dyscypline. Ucza prawidlowej postawy i ustawien konczyn wzgledem korpusu itd itp. Codziennie po kilka serii lub co drugi dzien porzadna sesja.
Poczytaj o F1 od sommera. Stworzylem "mini poradnik" odnosnie tego systemu. Gdzies jest na forum u nas.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#79
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

sylwetki przede wszystkim wzmacniają stabilizację centralną korpusu

ja nie trenuję gimnastycznie ale regularnie (może nie codziennie ale kilka razy w tyg.) robię podstawowe sylwetki (hollow i arch body oraz podpór przodem i tyłem) bo wiem, że warto


  • 0

...


#80
Specnaz

Specnaz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 88 postów
  • LokalizacjaDębica-Rzeszów
Fajny pomysł Struc, wrzuce sobie te cztery sylwetki na dni nietreningowe. Jeszcze pytanie. Ile serii danego ćwiczenia robisz i w jakim czasie je utrzymujesz? Powadzi skorzystam z twojej wskazówki.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: stanie na rękach, handstand

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych