Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

5 powodów dlaczego powinieneś codziennie stać na rękach.

stanie na rękach handstand

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#21
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

stanie na rękach to chyba jedyne ćwiczenie, które wzmacnia mięśnie stabilizacyjne obręczy barkowej i całego gorsetu: brzuch, prostowniki, piersiowe, czworoboczne i kupa innych mięśni z pośladkowymi na czele


  • 0

...


#22
Fejven

Fejven

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 136 postów

Chyba pora w końcu zacząć pierwsze próby stania na rękach. Czytając te wszystkie plusy, aż chce się podnieść z krzesła i od razu spróbować :P Najgorzej jednak będzie mi się przełamać. Ciągle obawiam się, że upadnę na głowę, choć wiem, że są nikłe szanse, by się to stało. Wrzucę do planu jako codzienna rozgrzewka. 


  • 0

#23
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny
Próbuj, warto! Ja się bardzo bałam i zabierałam się za te handstandy jak szczerbaty za suchary, ale opłaciło się przełamać : ))
  • 0

#24
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Blokuj łokcie - wtedy unikniesz upadku. Najpierw dojdź do 30 sekund stania przy ścianie.


  • 0

#25
pride95

pride95

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 112 postów

Dwa pytania: też macie takie czerwone oczy po staniu? Ręce wyprostowane czy lekko zgięte?


  • 0

#26
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Ręce proste. Czerwone oczy są na początku, później organizm się przyzwyczai.
  • 0

#27
pride95

pride95

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 112 postów
Trzymacie sie tego co w pierwszym poscie - 3 serie codziennie? A jak z regeneracja?
  • 0

#28
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Ja trzymam różnie, częściej robię pompki w staniu na rękach. Nie czuję zmęczenia na drugi dzień.


  • 0

#29
Scoobydoo

Scoobydoo

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Praktykujcie przy kazdej mozliwej okazji, typu przerwy na lekcji w pracy jak jestescie w parku dla zabawy.

Ja zaczalem sie bawic w handstendy na wakacjach i zawsze sie cos tam pobawilem przy pierwszej lepszej plaszczyznie.

Osobiscie niepolecam handstandow na poczatku przy scianie poniewaz mozna nauczyc sie wielu bledow a pozniej na wolno jak sie leci to ciezko skontrolowac cialo, zeby niepolecialo do przodu (chyba kazdy ma na tym paranoje).

Ja na dzien dzisiejszy moge potrafie zaczac handstand od pozycji Ala zabki do wyprostowanej sylwetki i palcami stop z kierunku ku gorze, i zesplitowac w miedzyczasie nogi i zpowrotem.

Pozdro Trenujcie handstand bo w Kalistenice ziomki balans tez jest bardzo wazny.

Powodzenia!!


  • 0

#30
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Praktykujcie przy kazdej mozliwej okazji, typu przerwy na lekcji w pracy jak jestescie w parku dla zabawy.

Ja zaczalem sie bawic w handstendy na wakacjach i zawsze sie cos tam pobawilem przy pierwszej lepszej plaszczyznie.

Osobiscie niepolecam handstandow na poczatku przy scianie poniewaz mozna nauczyc sie wielu bledow a pozniej na wolno jak sie leci to ciezko skontrolowac cialo, zeby niepolecialo do przodu (chyba kazdy ma na tym paranoje).

Ja na dzien dzisiejszy moge potrafie zaczac handstand od pozycji Ala zabki do wyprostowanej sylwetki i palcami stop z kierunku ku gorze, i zesplitowac w miedzyczasie nogi i zpowrotem.

Pozdro Trenujcie handstand bo w Kalistenice ziomki balans tez jest bardzo wazny.

Powodzenia!!

No, tylko uwaga na nadgarstki.


  • 0

#31
Crochu

Crochu

    Lepszy niźli wczoraj

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaStargard

I meble w domu. I na żyrandol sąsiadów ;) Wolę jednak ćwiczyć na zewnętrznym.


  • 0
Żyj chwilą, lecz myśl perspektywicznie

#32
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

A ja mam pytanie odnośnie Hsów . Ćwiczę je tylko we wtorki , czwartki , soboty . 3x30sec twarzą do ściany , potem po prostu "free" :) Myślę ,ze wieczorkiem mogę porobić pare HSpush-upów ? W pon/śro/pt. mam treningi siłowe :) 

Niżej mój filmik z ostatnimi hs'ami :) 
https://www.youtube....h?v=EYathQUcDRY


  • 0

#33
Scoobydoo

Scoobydoo

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Dobrze lecisz stary tylko kontynuowac teraz dla dodatku nogi podczas hsa sobie rozdzielaj i zlaczaj taka zabawa ala z lapaniem balansu przy innych pozycjach bardzo latwa sprawa powinna dla cb to byc.


  • 0

#34
Wapstarzz

Wapstarzz

    Keep going !

  • Moderator
  • 196 postów
  • LokalizacjaBiałystok

"Kura handstand"(ma swój kanał na youtube) moze sporo powiedziec o staniu na rekach hehe. Jest naprawde dobry 


  • 0

#35
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Muszę spróbować . :) Próbowałem po prostu robić straddle i całkiem fajnie :) Łatwiej łapac balans :)


  • 0

#36
pride95

pride95

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 112 postów
Codzienne stanie na rekach nie bedzie sie komplikowalo z dipami, pompkami itp.?
  • 0

#37
Doors

Doors

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaLibiąż

Codzienne stanie na rekach nie bedzie sie komplikowalo z dipami, pompkami itp.?

 

Zależy czy masz na myśli samo stanie, czy może pompki na rękach. Jeśli chodzi o samo stanie to na pewno nie (sam tak dzisiaj miałem zresztą). Jeśli chodzi o pompki to wszystko zależy od Twoich możliwości, od treningu jaki zrobisz wcześniej (czy na siłę czy na wytrzymałość). Jeśli trenujesz siłowo (krótkie sesje) to samo stanie zupełnie Ci nie będzie przeszkadzało. A w dodatku dobrze nasmaruje Twoje stawy i całą obręcz barkową.

 

Jest teoria że stanie na rękach może być dla nas tak naturalne jak... stanie na nogach. I teraz analogiczna sytuacja. Czy w dniu przysiadów, jesteś także zmuszony chodzić, czy już tylko leżysz cały dzień? :)


  • 0

#38
pride95

pride95

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 112 postów

Ok, stoję bez problemu 3 minuty przy ścianie a jak wygląda sprawa ze staniem bez oparcia? bo póki co to jest chaotycznie i chwiejnie a chciałbym progresować, jest jakieś ćwiczenie wspierające stanie bez oparcia?


  • 0

#39
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Tak, takim ćwiczeniem może być kruk, pozycja żaby - jak zwał tak zwał.

Chodzi o to, żebyś nauczył się balansowania na rękach i wzmocnił nadgarstki i dłonie. Oczywiście barki też pracują :)

Możesz też wykonywać pompki na palcach i zwis z drążka w celu poprawienia siły dłoni, mi to pomogło w opanowaniu stania na rękach bez podpory.

 


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#40
pride95

pride95

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 112 postów

Zastanawiam się jeszcze czy strona którą opieram się o ścianę ma znaczenie.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: stanie na rękach, handstand

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych