Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Posiłek po intensywnym treningu

jedzenie odżywianie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#41
hotdog

hotdog

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 451 postów
Trzeba wziąść pod uwagę inne realia życia w więzieniu bo tak często nie ma co robić i ich tryb życia poza treningien nie jest zbyt aktywny.

W normalnych warunkach prawie każdy ma mniejsze czy większe stresy, trudne sytuacje, żyje w mniejszym czy większym pośpiechu a to wszystko wpływa na zwiększenie zapotrzebowania na składniki odżywcze a tym mineraly i witaminy bo bez tych 2 rzeczy to nawet 300 g białka pełnowartościowego zjedzonego codziennie nic nie pomoże.

Najpierw warto postawić na dobrą dietę. Nie mam na myśli jakiegoś rygorstycznego przestrzegania co mogę zjeść a co nie i o której ale trzeba zacząć od takich podstaw jak zwiększenie ilości białka i węglowodanów w diecie, wykluczenie chipsów, bezwartościowych słodyczy i innych tego typu zapychaczy.

Każdy organizm jest inny i jeden poradzi sobie spokojnie bez odżywek a inny nie da rady. Jednak stosowanie odżywek jest drogie( jeśli je stosujemy tak jak na opakowaniu zalecone). Może zamiast kupować 1kg białka za 60-80 zł lepiej zjeść codziennie dodatkowo 100g świeżego białego sera...

Dużo też zależy od sposobu suplementacji, ilości i obciażen treningowych. Jeśli ktoś chce sięgać po odżywki to najpierw musi conajmniej rok bez tego poćwiczyć kalistenike i ewentualnie dopiero sięgać po takie rzeczy.

Zresztą nawet przez pierwsze 10 tygodni dosyć mocnego treningu zwiększenie siły następuje praktycznie tylko poprzez zmianę fukcjonowania układu nerwowego, dopiero siła bierze się typowo z mięśni.
  • 0

#42
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Używanie odżywek nie wyklucza diety. Dla mnie trening i dieta są nierozłączne. Jeśli jedno, to i drugie.
Niech no mi który powie, że jem gówno: dla przykładu dzisiejsze śniadanie - tatar z polędwicy wołowej, jajko, cebula, ogórek kiszony, pomidor, papryka, rzodkiewka, kiwi, orzech włoski,migdały,pestki dyni, bdb oliwa. Do tego zielona herbata. I to wszystko kupione w sklepie. Który ze składników to g.... ?

Wysłane za pomocą Tapatalk
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#43
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Bar-Man śniadanie mistrzów ! :) chociaż troszku za ciężkie jak dla mnie raczej preferuję innego typu posiłek,
230 ml mleka, otręby 30g, płatki kukurydziane 30g, orzechy arachidowe 10 g, rodzynki suszone 20g, Tarte jabłko ok 80g. Wszystko do gra i zagotować mieszając można dodać jeszcze miód, ale i tak wystarczającą ilość węgli na dobry poranek to to już ma :D
  • 0

#44
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Też dobre śniananie. Ja ostatnio węgle tylko w trakcie i po treningu i wtedy bez ograniczeń. A tak na codzień tylko białka i tłuszcze, a węgielki to tylko z warzyw o niskim IG. Ostatnio mam smaka na wszystko co surowe. Nie tylko warzywa.

Wysłane z Tapatalk2
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#45
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Warzywa są świetne jako przekąski właśnie dzięki niskiemu IG, jednakże nie zaspokajają uczucia głodu na długo, przynajmniej u mnie :)
  • 0

#46
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

I to wszystko kupione w sklepie. Który ze składników to g.... ?

Jak dla mnie to może być każdy z nich jeśli został nasączony chemią podczas uprawy lub spryskany w celach konserwacji przed transportem...
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#47
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Panowie dla tych co znają troszkę angielski polecam artykuł, wielu ludzi popełnia podobny błąd a naprawdę szkoda popadać w katabolizm :)
http://roughstrength...ein-diet-sucks/
  • 0

#48
szoperon

szoperon

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 124 postów

Co myślicie o tym, żeby po treningu zjeść serek wiejski i wypić szklankę mleka ? Napiszę jeszcze, że zależy mi na masie ;)


Użytkownik m6k3 edytował ten post 21 kwietnia 2013 - 11:43
przeniosłem do odpowiedniego tematu

  • 0

#49
Koscik

Koscik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 92 postów

imo po treningu to raczej węgle by się przydały


  • 0

"Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec."


Bruce Lee


#50
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Co myślicie o tym, żeby po treningu zjeść serek wiejski i wypić szklankę mleka ? Napiszę jeszcze, że zależy mi na masie ;)

 

 

Do tego dodaj 1 albo 2 banany i będzie przyzwoicie. Zamiast serka możesz dać twaróg i zmieszać go z bananem i z mlekiem w blenderze. Idealny posiłek bezpośrednio po treningu. A w sezonie to truskawkami można zastąpić banana.


  • 0

#51
Phil

Phil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski

Co myślicie o tym, żeby po treningu zjeść serek wiejski i wypić szklankę mleka ? Napiszę jeszcze, że zależy mi na masie ;)

 

 

Po treningu zjedz raczej z 2 banany i dołóż do tego twaróg chudy zamiast serka wiejskiego. Tłuszcze po treningu nie są wskazane jeśli zależy ci na masie.


  • 0

#52
slysz

slysz

    kazek

  • Użytkownik
  • 446 postów
  • LokalizacjaDębno/Rzeszów/Warszawa

Ja od razu po treningu 1/2 banany, a jakaś godzina po treningu ryż + mięso + warzywa :D


  • 0

"Cokolwiek umysł może sobie wyobrazić, jest w stanie to osiągnąć"

Skazany na sukces - zapraszam do mojego dziennika !!!

MEGA MOTYWACJA !!!


#53
fildi

fildi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

odkopie temat, ostatnio czytałem gdzieś w czeluściach internetu że właśnie dobrze jest zrobić shake/koktajl z twarogiem chudym.
Jak się ustosunkować do tego? Jestem na redukcji, i robię sobie napój z takich składników
-twaróg chudy (biedronka) -250g
-jogurt naturalny z dodatkiem wapnia (jak wyżej) - zamiast wody czy mleka 2x200ml
-i owoce jakie się nawinie w tym okresie - to truskawki (3-4 szklanki), jabłko (sporadycznie jak braknie mi 4 szklanki truskawek ;)), czasem banan 2-3 sztuki
miksuje i wypijam 300-500 ml do godziny po splitach a czasem po fbw 
i w takiej porcji jest:
B 30g, W 11g, T 19g, 250kcal
będąc na redukcji chciałbym fat zmniejszyć a nie mięśnie, czy dostarczanie większej ilości białek po treningu ma sens?
 


  • 0

#54
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów

Ja po treningu wcinam banana. Poręczne to, nie zalega w żołądku a i ma węglowodanów.

W te wszystkie przepisy itp rzeczy się nie wczuwam. Każdy człowiek powie co innego bo każdemu co innego pasuje. Teorii naczytałem się miliony. Tak samo jak z treningiem, jak z życiem itp. Każdy pisze to co mu pasuje.

 

A mi pasuje banan. Szympansy to jedzą, są zajebiście zbudowane a i na drążku nie mają sobie równych. Biorę przykład z najlepszych :D


  • 0

#55
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

w takiej porcji jest:
B 30g, W 11g, T 19g, 250kcal
 

 

Wg mnie, to mniej tłuszczy, a więcej węgli by się przydało.

Na redukcji, to akurat po treningu skupiłbym się na obniżeniu tych tłuszczy, a węgle - raczej podbić.

Tłuszcze spowalniają trawienie - a tego chyba nie chcesz.

 

Ale to tylko teoria :)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#56
fildi

fildi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

też tak właśnie myślałem, i dopiero po czasie się zorientowałem że te tłuszcze to z truskawek :/ gdybym został przy bananie było by ok.
czyli nie jest ten shake taki zły, ile wy spożywacie w ml takich napojów? bo w takie dni jak mamy 30-35 to u mnie nawet potrafię z pragnienia wypić 700 ml i chyba to jest za dużo ;/ 


  • 0

#57
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Tłuszcz z truskawek??

http://www.tabele-ka...,Truskawki.html

 

Wody wypijam ile potrzebuję.

Nie myl tego z potreningowym shakiem, który powinien być jakiś tam.

Przykładowo - 30gB + WW 0,5-1g/kgmc.

 

Niektóre źródła proponują szybkie węgle a z 30-60min później pełnowartościowy posiłek (albo białkowy).


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#58
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
A mi pasuje banan. Szympansy to jedzą, są zajebiście zbudowane a i na drążku nie mają sobie równych. Biorę przykład z najlepszych :D

No ostatnio tak dobrze sie nie ubawiłem jak czytając to powyższe. Brawo.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#59
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Idąc tym tokiem myślenia - trzeba ćwiczyć na golasa i w plenerze.

To nawet dobrze komponuje się z ideą paleo ;)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#60
fildi

fildi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

kano fakt :) pomyliło mi się coś i z przemęczenia źle popatrzyłem na tłuszcze i węgle ;)
w zasadzie sam sobie się dziwie i wam ;) że nikt takiego błędu nie zobaczył że w zasadzie nie ma w shake z czego być tych tłuszczy ;P
wartości odżywcze poprawione w 400ml:
B=25,8 W=21,2 T=1,5 :D 212kcal
 


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jedzenie, odżywianie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych