Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Odżywianie po treningu - co jeść ?

Odżywianie Po treningu

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Witam was wszystkich. Mam pewne pytanie dotyczące odżywiania po treningu. Mieszkam w internacie i chodzę do szkoły więc za bardzo nie mam czasu, aby sobie przyrządzać Dania. Zazwyczaj moje odżywianie wyglądało tak że przed treningiem szedłem do sklepu kupić dwa banany, jabłko, pomarańcz, i jogurt pitny. Po skończonym treningu jadłem owoce, a 30 minut później piłem jogurt. Później gdy wracam do internatu Idę na kolację. Zazwyczaj tam mamy bułki, chleb jasny i ciemny, szynkę, ser żółty czasami biały, pomidory, ogórki. Czy takie odżywianie po treningu jest dobre czy muszę coś zmienić ? Chciałbym się też dowiedzieć jakie produkty mogę kupić w sklepie spożywczym, abym mógł je zjeść po treningu.
  • 0

#2
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Ile trwa Twój trening? Uważasz, że ludzie kilkadziesiąt tysięcy lat temu idąc na polowanie, gdzie nieraz cały dzień biegali za zwierzyną brali ze sobą produkty na uzupełnienie węglowodanów? i podjadali powiedzmy co 2h bo mięśnie się wyczerpały z glikogenu? Jedzenie po treningu nie ma sensu (może za wyjątkiem kiedy akurat przypada Ci posiłek), to znaczy spożywanie dodatkowego posiłku po-treningowego, jeszcze rok temu tak myślałem i uwierz mi, że szybko przybierałem na masie tłuszczowej.

Nie wiem jakiej odpowiedzi mam Ci udzielić, prawdziwej, czy takiej jakiej oczekujesz. Otóż wszelkiego rodzaju zboża w tym pieczywo oraz słodycze i wszelkie inne dosładzane produkty w tym soki owocowe są nam ludziom, także ćwiczącym zupełnie zbędne, również w kontekście budowania masy mięśniowej, a zwłaszcza jeżeli zależ nam na jej czystej postaci. Skoro masz takie produkty w internacie, brak Ci wyobraźni żeby drastycznie zmienić dietę na tłuszczową to nie pomogę, jedynie na plus dla zdrowia i możliwe, że sylwetki będzie odrzucenie produktów zbożowych i słodyczy. Wracając do kwestii jak trzeba jeść po treningu to niezależnie czy Twoja dieta jest wysoko-węglowodanowa, wysoko-tłuszczowa czy tzw. korytkowa (wszystkiego mniej więcej po równo) to nie musisz jeść specjalnie w korelacji z treningiem, jedz tak jak przed lub tak jak byś treningu nie miał, oczywiście jeżeli czujesz fizjologiczną potrzebę to zwiększ porcje.


  • 1

#3
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Mój trening trwa ok 1h 20 min. Trenuje planem push-pull, 4 razy tygodniowo. Poniedziałek - czwartek push, wtorek - sobota pull. Myślę że aby rozwijać swoją siłę i masę mięśniową trzeba po treningu coś zjeść aby uzupełnić białko i węglowodany i mięsień mógł się zregenerować
  • 0

#4
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
To źle myślisz :)
  • 1

#5
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
No teraz to sobie uświadomiłem. Dzięki za odpowiedź. :)
  • 0

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Mój trening trwa ok 1h 20 min. Trenuje planem push-pull, 4 razy tygodniowo. Poniedziałek - czwartek push, wtorek - sobota pull. Myślę że aby rozwijać swoją siłę i masę mięśniową trzeba po treningu coś zjeść aby uzupełnić białko i węglowodany i mięsień mógł się zregenerować

Jak jestes glodny badz masz trening boksu, cross fitu, czy kilka treningu pod rzad to wypadalo cos przekasic.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
"Paleo dieta. Dieta dla aktywnych. " w tej ksiazce masz bodajze 5 czy 6 etapow postepowania po trudnych treningach ktore zaleza od dlugosci i intensywnosci treninigu.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#8
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź. Dzięki za tę książkę na pewno ją przeczytam. :)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Odżywianie, Po treningu

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych