Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

podciąganie na drążku -skazany na trening

podciąganie drążek skazany na trening

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
Aras120195

Aras120195

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Witam. Chciałbym zasięgnąć porady. Oto jak wygląda sytuacja:

Sport uprawiam odką tylko pamiętam więc początkujący nie jestem (chodzi o sprawnosć ciała) oraz nie jestem otyły, dobrze mi idzie ze wszystkimi ćwiczeniami oprócz właśnie podciągania... Obecnie zatrzymałem się na drugim kroku (podciąganie do pionu). Optymalnie robię 2x15 podciągnieć tego ćwiczenia. Dałbym rade robić krok 4-5 jednak nie wiem czy dojdę w końcu do progu przejścia 3x30 powtórzeń :o Może też tak mieliście? Jakieś rady? Może coś robię źle?


  • 0

#2
Chillin

Chillin

    Hold Strong!

  • Użytkownik
  • 54 postów

 

a. krok drugi podciągania - Podciągnięcia do poziomu
Z tym krokiem mają problemy nawet zaawansowani zawodnicy. Jeśli jest dla Ciebie za trudny - podnieś drążek powyżej poziomu bioder (np. na wysokość mostka). Jeśli po osiągnięciu progu przejścia jesteś w stanie wykonać próg początkowy kolejnego kroku - możesz go zacząć. Jeśli nadal nie możesz tego zrobić - obniż nieco drążek i znowu dąż do progu przejścia. Rób tak dotąd, aż kolejny krok będzie w Twoim zasięgu. Oczywiście możesz (powinieneś) obniżać drążek dotąd, aż zejdziesz do wysokości bioder i wykonasz próg przejścia. I dopiero wtedy zacząć krok 3.

 

 

http://kalistenikapo...any-na-trening/

 

Punkt 13 a

Czytać FAQ przed pytaniami!


  • 0
' Gadają, że mam talent - ależ istotnie, Ja, zamieniam w złoto wszystko czego się dotknę. '
 
ت

 

 


#3
lkowal90

lkowal90

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 97 postów

Ja mam to samo te późniejsze kroki już mógłbym robić no ale cały czas jestem na tym drugim;/ nie załamuj się bo ja jestem na nim od połowy stycznia :) i efekty maaaarne może z 5 powtórzeń więcej robię od tego stycznia. Aktualnie sprawdzam maks w 1 serii i w poniedziałek zrobiłem 14 a w styczniu było 9 więc jest lipa. nie mam nawet jak robić smarowania gwintów do tego ćwiczenia ponieważ taka barierka jest w mojej miejscowości na stadionie jest mi prawie na wysokości pasa więc nie będę co godzinę jechał na stadion 1 km:P więc postanowiłem od poniedziałku robić smarowanie gwintów w podciąganiu zwykłym może chociaż w jakimś stopniu poprawi to efekty w tym drugm kroku. Tak samo z brzuchem mam masakre. Od stycznia na I kroku i zero postępów ćwiczę ten brzuch 3 razy w tygodniu już 4 miesiące i mógłbym na luzie robić II, III czy nawet późniejsze kroki a tego nie mogę przejść. maksymalnie zrobię 3x25, 3x40 nie ma szans może za pół roku... :)


  • 1

#4
gumaty

gumaty

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 76 postów
  • LokalizacjaBrzeszcze

Ja też utknąłem na kroku 2, ale się nie załamuję :) Skazanego robię tylko raz w tygodniu, a dwa inne treningi robię inne, żeby ćwiczyć inne partie mięśni pleców, które pośrednio mogą wpłynąć i na to ćwiczenie :)


  • 0

#5
Garbaty-Anioł

Garbaty-Anioł

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaWawa

Mam ten sam problem, przyblokowało mnie nielicho na drugim kroku 3x13 i dalej lipa :(


  • 0

Trenuj jakbyś walczył, walcz jakbyś trenował!


#6
Aras120195

Aras120195

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Dzięki za pomoc, czas na pompe =D


  • 0

#7
Barto

Barto

    Dare to be great!

  • Użytkownik
  • 58 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Mam to samo :/ niestety u mnie problem jest tez taki, że stół mam na wysokości trochę ponad połowę uda, jak zwisam to musze ściągać barki, żeby podłogi nie dotykać. Na następnej sesji zamontuje z krzeseł drążek i wysokości bioder i zobaczymy.
  • 0

Co Cię nie zabije, to cię wzmocni..


#8
lukaasus

lukaasus

    Student :D

  • Użytkownik
  • 27 postów

Wredny 2 krok to każdy przyzna :) ale osobiście już uważam go za niezastąpionego w całym treningu. Uczy napinania mięśni, trzymania stałej zwartej pozycji, samo tego opanowanie dało mi +5 do każdej serii (choć do końca jeszcze kawałek :D ), a gdy spróbowałem normalnego podciągania... ciało już się nie buja i o wiele łatwiej się podciągać niż kiedyś :) Więc tego, że krok tak wredny na pewno nie raz do niego wrócę jak już Go skończę ;)


  • 1

#9
YaYeti12345

YaYeti12345

    Po prostu Yeti...

  • Użytkownik
  • 49 postów

Mam dokładnie takie samo doświadczenie z tym 2 krokiem. Robiłem ten krok już 4 trening (czyli 3 tygodnie) i nie osiągnąłem jeszcze progu przejścia ale jak spróbowałem podciągnięć pełnych na drążku nachwytem to poezja:) Kiedyś podciągałem sie tylko podchwytem a nachwyt nigdy mi nie podchodził. Tak więc polecam ten krok i warto nad nim dłuższy czas posiedzieć


  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podciąganie, drążek, skazany na trening

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych