Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podciąganie - Jak zwiększyć ilość?

podciąganie więcej jak zwiększyć armstrong plan mało

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
SHogun

SHogun

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów

Witam.

Trenowałem 6 tygodni planem Armstronga na podciąganie i z 5 podciągnięć dobiłem do 7...

Trochę się wkurzyłem bo inni mieli trochę lepsze efekty po tym planie a ja mimo to, że nie opuściłem żadnego dnia i sumiennie trenowałem to zwiększyłem ilość tylko o 2 podciągnięcia, przynajmniej w pompkach był znaczniejszy progres.

Podciągnięcia były wykonywane z dobrą techniką i tempem żeby nie było.

Więc poprosiłbym o jakieś sprawdzone metody by zwiększyć ilość podciągnięć przynajmniej troszkę efektywniej.


Użytkownik SHogun edytował ten post 02 sierpnia 2017 - 02:36

  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej,

 

Plan Armstronga jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych - świadczy o tym duże natężenie oraz częstotliwość sesji, a także różnorodność zastosowanych w nim planów. Zanim zabrałbym się za Armstronga podbiłbym liczbę powtórzeń w bardziej konwencjonalny sposób. W każdym razie przy 5 podciągnięciach nie osiągniesz Armstrongiem dużego rezultatu.

 

 

Jeśli Twój maks wynosi 7 powtórzeń, to pewnie przy pięciu odczuwasz dyskomfort. Zadbałbym najpierw, aby te pięć powtórzeń robić w dobrym stylu - najlepiej byłoby dojść do pełnego 5x5 w podciąganiu z przerwami w górnej i dolnej fazie oraz z pełną kontrolą ruchu z przerwami 2-3 minuty. Po pierwsze lepiej opanujesz podciąganie, a po drugie progresja nie powinna zająć dużo czasu - zakładam, że dwie pierwsze serie będziesz w stanie wykonać w dobrym stylu w pełnym wymiarze pięciu powtórzeń. 

 

Po osiągnięciu pełnego 5x5 w dobrym stylu, zmierzyłbym swojego maksa - może nieco podskoczyć. Następnie dobrałbym drabiny pod aktualnego maksa i rozpoczął pracę nad wytrzymałością. Przy drabinach można wykonywać podciągnięcia szybciej, choć to zależy też od tego w jaki sposób reagujesz na różne tempa - być może wolniejsze tempo wykonywanego ćwiczenia będzie Ci bardziej służyło, mimo że wykonasz mniej powtórzeń.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

http://www.strongfir...gram-revisited/


  • 1

#4
Whizzkid

Whizzkid

    Pomału do przodu!

  • Użytkownik
  • 162 postów

Polecam również Fighter Pull up, jeśli będzie zbyt intensywne dla ciebie to rozbij sobie na np. podciąganie 3 razy w tygodniu. Ja tak zrobiłem, a efekty i tak były. 3 razy w tygodniu z 5/4/3/2/1 przeskoczyłem na 9/8/7/6/5


  • 1

#5
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

http://kalistenikapo...lości-powtórzeń

http://kalistenikapo...nięć#entry81857

jescze jest temat jak zwiększyć podciagania do 50 (e book). Nie dam rady go znaleźć.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka


  • 1

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#6
SHogun

SHogun

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów

Hej,

 

Plan Armstronga jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych - świadczy o tym duże natężenie oraz częstotliwość sesji, a także różnorodność zastosowanych w nim planów. Zanim zabrałbym się za Armstronga podbiłbym liczbę powtórzeń w bardziej konwencjonalny sposób. W każdym razie przy 5 podciągnięciach nie osiągniesz Armstrongiem dużego rezultatu.

 

 

Jeśli Twój maks wynosi 7 powtórzeń, to pewnie przy pięciu odczuwasz dyskomfort. Zadbałbym najpierw, aby te pięć powtórzeń robić w dobrym stylu - najlepiej byłoby dojść do pełnego 5x5 w podciąganiu z przerwami w górnej i dolnej fazie oraz z pełną kontrolą ruchu z przerwami 2-3 minuty. Po pierwsze lepiej opanujesz podciąganie, a po drugie progresja nie powinna zająć dużo czasu - zakładam, że dwie pierwsze serie będziesz w stanie wykonać w dobrym stylu w pełnym wymiarze pięciu powtórzeń. 

 

Po osiągnięciu pełnego 5x5 w dobrym stylu, zmierzyłbym swojego maksa - może nieco podskoczyć. Następnie dobrałbym drabiny pod aktualnego maksa i rozpoczął pracę nad wytrzymałością. Przy drabinach można wykonywać podciągnięcia szybciej, choć to zależy też od tego w jaki sposób reagujesz na różne tempa - być może wolniejsze tempo wykonywanego ćwiczenia będzie Ci bardziej służyło, mimo że wykonasz mniej powtórzeń.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi ;). Jeszcze chciałbym dopytać co do tego 5x5 bo ten ziomek w 11:50-12:22 minutach mówi, że bez obciążenia w podciąganiu nie robić 5x5 więc już nie wiem :lol:


Użytkownik SHogun edytował ten post 15 sierpnia 2017 - 15:32

  • 0

#7
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

W przypadku 5x5 chodziło mi o szlifowanie techniki i potem przejście do drabin - tym sposobem zapewnisz sobie większe bezpieczeństwo, solidniejszą bazę i prawdopodobnie lepszy progres z przyszłych, specjalistycznych schematów. Chodzi o zbudowanie podstaw siły, a nie jej rozwijanie - stąd nie musisz dodawać obciążenia, tym bardziej że zanim dodasz obciążenie do podciągania musisz je wykonywać perfekcyjnie, ponieważ dodatkowy ciężar "cementuje" wykonywany ruch i bardzo trudno go wówczas poprawić. Piszę to bez oglądania filmiku, toteż nie odniosę się do jego treści.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podciąganie, więcej, jak, zwiększyć, armstrong, plan, mało

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych