Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening 7+1 / prosty program na poprawienie ilości powtórzeń


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Znalazłem ten program kiedyś w sieci, nie pamiętam gdzie, ale pamiętam założenia. Są bardzo proste i skuteczne. Można rzec, że jest to coś w rodzaju smarowania gwintów, ale trening jest bardziej usystematyzowany.

Przykład będzie dotyczył podciągania, ale można stosować go do każdego innego ćwiczenia.

-----

Potrafimy wykonać maksymalnie 10 poprawnych podciągnięć (RM) i chcemy poprawić wynik (na zawody, do wojska, do strażaków :) - powodów może być kilka)

Nasze RM w podciąganiu dzielimy na 2, co daje nam 5 powtórzeń.

Zaczynamy w poniedziałek. Codziennie (od poniedziałku do soboty) wykonujemy 1 serię, 5 powtórzeń podciągania na drążku. W niedzielę robimy wolne od treningu. W poniedziałek dodajemy 1 powtórzenie i codziennie (od poniedziałku do soboty) wykonujemy 1 serię, 6 powtórzeń. Niedziela wolna i od poniedziałku dodajemy kolejne powtórzenie... schemat się powtarza.

 

-----

 

Rozpiska dla jasności:

Podciąganie RM - 10
50% RM - 5

1 tydzień

PN - 1x5
WT - 1x5
SR - 1x5
CZ - 1x5
PT - 1x5
SO - 1x5
ND - wolne

2 tydzień

PN - 1x6
WT - 1x6
SR - 1x6
CZ - 1x6
PT - 1x6
SO - 1x6
ND - wolne

3 tydzień

PN - 1x7
WT - 1x7
SR - 1x7
CZ - 1x7
PT - 1x7
SO - 1x7
ND - wolne

itd. itp.

 

-----

 

Po 4 tyg. robimy test, najlepiej w poniedziałek, po wolnej niedzieli. Nasz maksymalny wynik w podciąganiu prawdopodobnie będzie oscylował w granicach 14-15 powtórzeń.

 

Program jest prosty, skuteczny i kosztuje niewiele wysiłku. Można go stosować do każdego ćwiczenia, na pewno do tych trudnych jest jak znalazł.

 

Pozdrawiam :)


  • 0

...


#2
grzechu11

grzechu11

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 87 postów

Nie wiem czy to jest skuteczny program nie miałem z nim doczynienia i nie chce go od razu skreslac ale sadze ze podciagniecie sie raz dziennie w jeszcze tak małej ilosci powtorzen nie zbuduje nam poteznej wytrzymałosci w podciaganiu. 

 

 

 

Moze ktos próbował tego treningu i pochwali sie efektami ?


  • 0

#3
KalisteniX

KalisteniX

    Only The Strongest Will Survive

  • Użytkownik
  • 5 postów

Sam jestem ciekaw efektów. Wiadomo, że początkowe postępy rosną bardzo szybko (przejście z 2 do 10 podciągnięć można dokonać w ciągu 2-3 tyg). Gorzej wygląda sytuacja w okolicy 20+ gdzie już tak szybko postępy nie idą, często bywa, że dosięga nas stagnacja. Chyba się skuszę na ten system. Zacznę od 15 podciągnięć, przy moim maxie 20 powtórzeń, spróbuje w ciągu kilku tygodni przebić tę dość długo męczącą mnie liczbę i dam Wam znać!


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych