Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wznosy nóg wg Skazanego - odcinek lędźwiowy

wznosy nóg odcinek lędżwiowy kręgosłup

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Neurobiolog

Neurobiolog

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Witam,

 

obecnie wykonuję wielką szóstkę wg Skazanego i we wznosach nóg jestem na 4 etapie.

Zacząłem się jednak zastanawiać czy dobrze je robię - mój odcinek lędźwiowy nie przylega do podłogi.

Gdy spróbowałem go "przykleić" nie byłem w stanie wykonać opuszczenia bez "odklejania" go. 

Co prawda w Skazanym nie ma informacji, że ma on przylegać; ale tyle się o tym mówi np. w spinach brzucha, że zacząłem się zastanawiać.

Wiem, niestety, po sobie, że czasem lepiej poczekać niż przeszarżować i doznać kontuzji.

Jak Wy je wykonujecie?

 

Z góry dzięki za pomoc.


  • 0

#2
elgrace

elgrace

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów

Może spróbuj robić te ćwiczenie jak progresje do hollow position, tj. jak masz nogi prostopadle do ziemi to dociskaj ledźwia brzuchem do ziemi i powoli schodzi z nogami. W momencie, gdy lędźwia zaczną się odrywać powróć do pozycji wyjściowej. Rób tak i z czasem zakres ruchu zacznie się pogłębiać, aż dojdziesz do momentu, gdzie będzie można wykonywać wznosy poprawnie. Grunt by brzuch dociskał całe plecy do ziemi.


  • 0

#3
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Musisz koniecznie dociskać plecy do podłogi bo zrobisz sobie kuku. W tym ćwiczeniu działają bardzo duże siły na lędźwiowy odcinek kręgosłupa i o kontuzję nietrudno. Kiedy leżysz unieś delikatnie nogi i napnij brzuch oraz dociśnij plecy do podłogi, potem dopiero podnoś nogi. Jezeli jest Ci ciężko z rękoma obok ciała to chwyć się za głową czegoś stabilnego, np grzejnika, wtedy będzie Ci łatwiej utrzymać napięcei brzucha z jednoczesnym dociśnięciem lędźwi do podłogi.

 

Na filmika poniżej masz to ładnie pokazane i opisane

 


  • 0

#4
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Dokładnie. Przyklejone lędźwie to absolutny mus. Bez tego można odnieść wrażenie jakoby ktoś chciał wyrwać Ci kręgosłup niczym kultowy Predator. :)


Użytkownik Chors edytował ten post 05 sierpnia 2015 - 21:38

  • 1

#5
Neurobiolog

Neurobiolog

    Brak

  • Użytkownik
  • 5 postów

Dzięki Panowie, Wasze rady okazały się mega przydatne.

Ostatnio naszła mnie jeszcze jedna wątpliwość - ja dociskam lędźwie za pomocą napinana mięśni prostych brzucha;

natomiast słyszałem, że można także za pomocą mięśnia poprzecznego brzucha i wtedy brzuch jest tak jakby wciągnięty.

Jak Wy to robicie? Dla zapobieganiu kontuzji nie ma to chyba znaczenia, bo i tu i tu, odcinek lędźwiowy przylega. Co najwyżej będą ćwiczyły inne mięśnie trochę.

Czy się mylę?


  • 0

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Też robię to poprzez napięcie mięśnie brzucha. W sumie to skupiam się na "przyklejeniu" lędźwi do ziemi, metoda jest dla mnie mniej istotna o ile faktycznie czuje pracę brzucha i nie odczuwam dyskomfortu pleców.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wznosy nóg, odcinek lędżwiowy, kręgosłup

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych