Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

podstawowe pytanko o podciąganie i wznosy nóg :)

podciąganie wznosy nóg drążek zwis

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1
koza

koza

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

Witam wszystkich!

Ostatnio szukałem jakichś sposobów na to, jak wykonać chociaż jedno pełne podciągnięcie. Wiele osób radzi ćwiczyć fazę negatywną. Do tego znalazłem trochę informacji o treningu 5x5 i raz taki trening właśnie z podciągnięciami negatywnymi wykonałem. Udało mi sie zrobić 5,5,2,1,1. Tu moje pytanie: czy mogę sobie za cel postawić jakąś ilość powtórzeń podciągnięć negatywnych, po których wykonaniu mogę podejść do pełnego podciągnięcia i mi się uda? A może będzie to właśnie 5x5?

 

 


  • 0

#2
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Może to będzie właśnie 5x5 a może nie ; ) Na razie jednak myślę dobrym pomysłem będzie dojście do tego. Ja pamiętam z 2lata temu jak zaczynałem to po prostu losowo robiłem negatywy w dniu, na pewno nie była to jakaś duża liczba i po paru tygodniach podszedłem do drążka i o proszę udało się; ) Nie ma żadnej reguły, rób negatywy i za niedługo bankowo się uda.


  • 0

#3
Kroniki

Kroniki

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 34 postów

Ja na początku robiłem chyba program 100 podciągnięć czy jakoś tak, właśnie z negatywami.


  • 0

#4
frrancuz

frrancuz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 101 postów
Ja natomiast gdy zaczynałem ledwo robiłem jedno powtórzenie , kiwałem się i machałem całym ciałem.
Trening wyglądał tak: 1 powtórzenie, minuta przerwy, 1 przerwa itd. 5razy. dzień przerwy. Po około 3 tygodniach robiłem jedno poprawne i 4 koślawe. Po kolejnych 3-4 tygodniach doszedłem do 5 poprawnych.
Potem zwiekszalem co tydzień o 1 w kolejnych seriach.
Było to czasochłonne i męczące, bo nie pomyślałem żeby jakkolwiek się przygotować. Nie polecam takiej metody na siłę. Lepiej się dobrze przygotować :-)
  • 0

#5
koza

koza

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów

frrancuz nie polecasz metody z niepoprawnymi technicznie pełnymi podciągnięciami czy z negatywami? bo mi negatywy wychodzą poprawanie, bez bujania, wierzgania, tudzież szybkiego opuszczania i wstrzymywania oddechu :)


  • 0

#6
Dannios

Dannios

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów

Jeśli zaczynasz się podciągać to polecam trening www.podciaganie.pl. Szybko widzisz na nim postępy. A zaczynając, musisz właśnie wykonywać podciągniecia negatywne, więc nikt nie karze Ci się odrazu podciągać po kilka razy ;)


  • 1

#7
Wyrwi

Wyrwi

    B the GB

  • Zasłużony
  • 489 postów
  • LokalizacjaLubelskie

Trzeba po prostu często próbować i w końcu się uda, nie od razu Kraków zbudowano  :) ja 3 miesiące temu nie mogłem się podciągnąć ani razu , zaczynałem od negatywów i też było ciężko dla mnie .Dopiero  po jakimś czasie udało się podciągnąć i poszło z górki , teraz macham ponad 10 powtórzeń nachwytem, ;) Oprócz negatywów po prostu wieszaj się na drążku i to powinno Cię wzmocnić .Dannios podał fajną stronkę , sam korzystam i polecam .Powodzenia!


  • 0

#8
BialyMadball

BialyMadball

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 122 postów

Pamiętam siebie jak zaczynałem... Teraz podciągam się nachwytem ok 10 razy na serię z 10 kg przy wadze 70 kg. 
Jeśli nie jesteś w stanie podciągać się nachwytem, próbuj podchwytem i później wykonywać negatywy nachwytem. Z czasem próbuj nachwytem, pomagając sobie lekko nogami podczas podciągania. Opuszczaj się wolno... I nie podciągaj się codziennie. 


  • 0

" My name's Travis Pastrana and I calculate risk for a living ”


#9
rafi

rafi

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 45 postów

Spróbuj podciągać się (negatywy) , skoro udaje ci sie 5 negatywów to 3-4 negatywy rób np co godzinkę dziennie , co 3, zależy jakie masz możliwości czasowe itp, to powinno pomóc. Podchodząc do drążka dałeś radę zrobić około 15 negatywów z tego co zrozumiałem, potem jest zapaść i się nic nie zrobi po treningu, ale jak zrobić 10 x 4 np w weekend to daje 40, czyli coś co w jednym treningu byś nie dał rady.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podciąganie, wznosy nóg, drążek, zwis

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych