Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening brzucha.

wznosy nóg plank obciążenie czas

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Effx03

Effx03

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Siema.

 

To jest mój aktualny trening na brzuch:

 

- deska/plank,
 - "żabki" na leżąco (system 5x5)
 
Trenuję z nim 2 razy w tyg.
 
I mam kilka pytań do niego.
1. Deskę/plank'a dawać po wznosach nóg czy przed nimi?
2. W desce lepiej być w tej pozycji przez np. kilka minut i ciągle wydłużać ten czas (np. do 10 mint), czy zacząć dodawać obciążenie?
 
Moim celem jest siła i masa. Czy jak będę trenował wznosy nóg, zwiększą się mięśnie brzucha? Oczywiście, wiem, że musi być niski %BF (6-pak), ale jak na razie mój ABS jest trochę płaski :/. Stosować we wznosach system 5x5 czy coś innego? Polecacie dodać coś do tego treningu ? 
 
Z góry dzięęki :D.

  • 0

"Jesteśmy tym o co walczymy i tym czym żyjemy,

Nie zawsze tym kim chcemy być i tym za co zginiemy,
Każdą przelaną kroplą krwi w imię naszej idei,
Jeśli nie wywalczymy, nie mamy nic, nie istniejemy."


#2
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

wznosy nóg - najlepiej przy drabince i kółko (świetnie działa na cały środek), plank to możesz zawsze - ja robię po treningu

 

do planka możesz dodawać obciążenia jak najbardziej

do wznosów nóg też możesz dodawać ciężar (np. obciążniki na kostki)

 

więcej IMO nie ma sensu robić


  • 0

...


#3
farcik

farcik

    Member

  • Użytkownik
  • 24 postów
a do planka obciazenie w plecak czy jak do dipow? (pas na biodra;)
  • 0

#4
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Sprawdź tylko czy robisz poprawny plank. Dla porównania spójrz na wyzwania kwietniowe: Rip your abs Niektórzy zgłaszali swoje planki do konkursu, a robili je w nieprawidłowy sposób. 

Możesz spojrzeć na filmiku jak wygląda poprawny plank (filmik znalazłem na gimnastykach):

 

 

Jeśli chcesz mieć porządny trening brzucha to wystarczy robić podciągnięcia taktyczne i wznosy nóg do drążka. 

Dodatkowo w dni w które nie trenujesz stricte siłowo dorzucić elementy z Foundation One. Świetnie budują siłę i wytrzymałość całego "core". 


  • 4

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#5
twojstarrry

twojstarrry

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 56 postów

Jeśli chcesz mieć porządny trening brzucha to wystarczy robić podciągnięcia taktyczne i wznosy nóg do drążka.


...pamiętając o odpowiednim napięciu brzucha. Nazywa się to "back pressure crunch", połóż się na ziemi w pozycji jak do brzuszków i zacznij wciskać mocno lędźwia w ziemię wypychając miednicę do przodu, zapamiętaj to uczucie. Napinanie brzucha w taki sposób zmusi go do prawdziwej pracy, przy zwykłych wznosach nóg większą pracę wykonują zginacze bioder niż mięśnie brzucha.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wznosy nóg, plank, obciążenie, czas

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych