Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Górne mięśnie pleców

plecy podciąganie podciągnięcia wąskie górne mięśnie pleców nachwyt

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
Marker

Marker

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Cześć wszystkim.

Otóż od jakiegoś czasu skupiłem się na trenowaniu kalisteniki, oraz od jakiegoś czasu trenuję ze skazanym, jestem na etapie zwykłych podciągnięć, oraz dodatkowo w dniu skazanego pleców robię sobie trening obwodowy na plecy, więc wychodzi ze robię je raz na tydzień ale porządnie, lecz jest jeden mankament który mi nie daje spokoju. Otóż mam wrażenie że górną część pleców mam tak jak by słabiej rozbudowaną. Jakie ćwiczenia na plecy pomogą mi ją bardziej zaangażować? Czy się tym nie przejmować bo przyjdzie z czasem? Ewentualnie czy mam się podciągać z maksymalnie wypiętą klatką piersiową żeby to poprawić? I juz na sam koniec czy to prawda że podciągnięcia wąskie bardziej górne plecy angażują?
Z góry dzięki za pomoc :)


  • 0

Tylko martwi ujrzeli koniec wojny...


#2
student87

student87

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 384 postów
  • LokalizacjaPodkarpacie

Trenuj tym planem, na początku stosuj się do wskazówek z książki, z czasem sam dojdziesz do tego co zmienić/ poprawić żeby było dla Ciebie lepiej i efektywniej. Nie martw się w tej chwili budową ciała, za to dbaj o technikę, odpoczynek i odpowiednią dietę. Reszta przyjdzie sama.


  • 0

I want represent an idea, I want represent possibilities

 


#3
Reveson

Reveson

    Member

  • Użytkownik
  • 22 postów

No to tak: im węziej chwycisz drążek tym bardziej zaangażujesz bicepsy do pracy. Gdy chwycisz szeroko, więcej tyrają plecy. I przede wszystkim staraj się, podciągając, ściągnąć razem łopatki, a łokcie prowadzić bardziej wzdłuż ciała, a nie wypychać do przodu. Wtedy więcej pracy przejmą właśnie Twoje plecy, zamiast ramion i bicków. Niektórzy też mówią, aby nie skupiać się na pracy ramion, tylko jakby starać się "włożyć łokcie do kieszeni" - nie wiem czy to działa, ja nie czuję akurat różnicy, ale może Tobie pomoże. :) I przede wszystkim nachwyt, a nie podchwyt, jeżeli zależy Ci na rozbudowie pleców. No i tak jak napisał Student87: dieta, odpoczynek, technika i efekty w końcu przyjdą. ;)


  • 1

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Od dawna ćwiczysz skazanym i tym obwodem na plecy ? Jak wygląda twój obwód ?

Może dodaj drugi trening na plecy, czasami albo trzeba więcej czasu na rozbudowę pleców, a czasami trzeba dołożyć drugi bodziec aby pobudzić mięśnie, nie wiem jak jest w twoim przypadku.

Albo za dużo trenujesz tzn. mięśnie pleców są jeszcze wykorzystywane w jakichś ćwiczeniach. Albo mały odstęp jest między jednym treningiem a drugim.


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
Marker

Marker

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Od dawna ćwiczysz skazanym i tym obwodem na plecy ? Jak wygląda twój obwód ?

Może dodaj drugi trening na plecy, czasami albo trzeba więcej czasu na rozbudowę pleców, a czasami trzeba dołożyć drugi bodziec aby pobudzić mięśnie, nie wiem jak jest w twoim przypadku.

Albo za dużo trenujesz tzn. mięśnie pleców są jeszcze wykorzystywane w jakichś ćwiczeniach. Albo mały odstęp jest między jednym treningiem a drugim.

Trenować ze skazanym trenuję od chyba października 2014, na początku leciałem programem 3 razy w tygodniu i na każdej sesji skazanego dwie określone partie ciała, a teraz trenuje treningiem typu weteran, ze 2/3 serie na dana partie ciała na dzień. Aktualnie jestem na etapie 2/3 serie po 8 podciągnięć.

A ten obwodowy trening na plecy który robię chyba już od miesiąca, maks półtora wygląda tak:

4 rundy

5 pull up’s

5 negative pull up’s + 8 kg

7 austarlian to chest pull up

4 wide pull up’s

5 shoulder width chin up’s

1 minuta między ćwiczeniami, 3 minuty między rundami.

I tak wygląda mój trening pleców, który robię raz w tygodniu :)

 

Link do filmu z paroma podciągnięciami nagrany niecały miesiąc temu
https://plus.google....106365139704331


  • 0

Tylko martwi ujrzeli koniec wojny...


#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Ćwiczenia karku pobudzają górne partie pleców, może zastanów się nad wprowadzeniem do treningu mostka zapaśniczego czy innych tego typu ćwiczeń - chociaż na start doradzałbym najpierw ćwiczenia poprawiające mobilność szyi, gdyż jest to delikatny obszar naszego ciała. Najlepiej jakieś ruchu głową lewo-prawo-góra-dół i po pewnym czasie spróbuj mostków zapaśniczych, przetaczania za pomocą głowy itd. Jeśli uważasz to za zbędne to samo podciąganie powinno wystarczyć, szczególnie jeśli zajmujesz się tyloma odmianami.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
Marker

Marker

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Akurat mostki zapaśnicze i zwykłe i ogólnie mobilność mam dobrą bo na judo na uczelni w formie wf'u mamy takie ćwiczenia, plus sam robię mostki ze skazanego jak i po każdym treningu porządne rozciąganie :D

Dzięki wszystkim za pomoc i w takim razie sumiennie będę szedł tym planem i stopniowo coś utrudniał żeby mięśni nie przyzwyczajać :)


  • 0

Tylko martwi ujrzeli koniec wojny...






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: plecy, podciąganie, podciągnięcia wąskie, górne mięśnie pleców, nachwyt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych