Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Niewymagające ćwiczenia na plecy

ćwiczenia plecy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
Pieterr

Pieterr

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Możecie polecić jakieś małokontuzyjne ćwiczenia na plecy?

Nie ćwiczyłem długi czas w dodatku schudłem 15 kilo, teraz wracam do treningu

i czuje, że plecy osłabły tragicznie (lekarz powiedział mi, że mogę mieć problemy jak nie wzmocnię mięśni pleców).

Drążek na początek odpada, bo nie daje rady 

(w dodatku coś mi strzela przy ćwiczeniu). Niemal po każdym treningu czuję, sztywność

w odcinku szyjnym (nawet jak nie robię ćwiczeń stricte na plecy). 

Potrzebował bym czegoś łatwego na początek, żeby wzmocnić mięśnie.

 

Stosuje rozciąganie metodą z książki "Rozciąganie odprężone", ale też niewiele to daje,

sztywność pozostaje nadal. 


  • 0

#2
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Podciąganie australijskie. ;)


  • 1

#3
sogeftw

sogeftw

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 134 postów
Na początek same zwisy na drążku. Do tego podciąganie poziome, jak już Mateusz wspomniał.
  • 1

#4
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Na początek same zwisy na drążku. Do tego podciąganie poziome, jak już Mateusz wspomniał.

Zwisy na drążku nie wzmocnią mu pleców tak bardzo jak podciąganie australijskie, ale oczywiście warto żeby dodał je do treningu, bo poprawią chwyt. ;)


  • 1

#5
Pieterr

Pieterr

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Możecie polecić mi dobre ćwiczenia rozciągające mięśnie karku?

Trenowałem przedwczoraj. Spowodowało to spięcie tych mięśni i dzisiaj coś strzeliło w kręgosłupie szyjnym,

szybko rozruszałem i porozciągałem i jest prawie ok, ale wolał bym zapobiegać takim sytuacją.

Rozciąganie które robię, zaczerpnąłem z książki "Rozciąganie odprężone" + zwisanie na drążku.

Robię po treningu.

Rozciągać też w dni wolne?

Ile czasu poświęcić na rozciąganie?

Mam z tym duży problem, mięśnie karku mam bardzo słabe, do tego mam długą szyję.


Użytkownik Pieterr edytował ten post 20 sierpnia 2016 - 10:48

  • 0

#6
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Nie rozciągaj się po treningu, to znaczy nie te partie, które trenowałeś. Jak chcesz rozluźnić spięte mięśnie to resety, rocking, baby crawl.

 

 

Spróbuj tak jak na filmiku, stań przy ścianie pięty, biodra, łopatki i tył głowy równo ze ścianą, zrób trzy rollowania przez oba barki w tą i z powrotem i znowu stań koło ściany ;)


  • 1

#7
Pieterr

Pieterr

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Na początek same zwisy na drążku. Do tego podciąganie poziome, jak już Mateusz wspomniał.

Robię zwisy na drążku, dzięki temu nie mam problemu z bólem karku po ćwiczeniach.

Jednak coś robię źle. Zaczęły boleć mnie stawy barkowe. Przypuszczam, że za bardzo rozluźniam mięśnie.

Czy mam mieć wszystkie mięśnie luźne, czy spięte barki, a plecy luźne?

Czy mogę ćwiczyć z bólem stawów? Jak rozruszam to jest ok. 


  • 0

#8
sogeftw

sogeftw

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 134 postów

zainteresuj się tutaj "scapula retraction depression", musisz wykonywac zarowno zwisy pasywne jak i aktywne, ale nigdy nic pomiędzy; dodatkowo polecam ćwiczenie z kijem na mobilność barków znane jako "wyłamywacz barków", na twoim miejscu zrobiłbym też sobie z 5-7 dni wolnego.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ćwiczenia, plecy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych