Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jaki był twój dzisiejszy WOD?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#81
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Dzisiaj wyczaiłem sposob. przełom ogromny dla mnie. troszke jest to sposob merfiego.
stoisz normalnie. potem robisz mały krok do przodu i wskakując do hs dłonie dajesz jak najblizej nogi ktora zrobiła wykrok. lekko chamujesz paluchami i jestes. W przeciągu 10 min stałem na rękach kilkanascie razy powyzej 10s
  • 0

#82
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów
Ile razy w tygodniu? Gdzieś czytałem że stanie przy ścianie nawet codziennie.
  • 0

#83
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Stanie 5x w tygodniu
dwa dni rest
  • 0

#84
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Jakby co ja staję w każdym możliwym momencie :) Nawet w pracy jak mam chwilkę większej przestrzeni to robię 2-3 podejścia. Jak idę do kibla próbuję raz stanąć. Jak wracam - próbuję raz. Jak mam możliwość na spacerze to to robię. Generalnie każdy moment w którym mogę poświęcić te 20 sekund i spróbować stanąć - próbuję :) To nie obciąża w ogóle organizmu, chyba, że robicie z tego osobny trening :)


  • 0

#85
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów
Dzięki. Czyli w zasadzie codziennie mogę próbować.
Jeszcze mam pytanie odnośnie balansu. Rozumiem że jak lecę do przodu to hamuję palcami. Z tym nie mam problemu. Zazwyczaj opadam do tyłu czyli w stronę brzucha. Jak się ratować? Przez cofanie barków, czy raczej biodrami, nogami ?
  • 0

#86
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Jak lecę na brzuch to pierwsze uruchamiają mi się barki. W drugiej kolejności biodra. Zależy od tego jak bardzo lecę :)


  • 0

#87
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów
Ok. Dzięki. Dzisiaj popróbuję.
  • 0

#88
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Ja się wychylam gdy lecę na brzuch
  • 0

#89
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów
Dziś dalej MU. Szlifowanie dynamicznego bez kippingu i progresja do slow. Później próby HS i brzuch.
  • 0

#90
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów
Trening zrobiony. Jest coraz lepiej z HS ale widzę że tu trzeba trochę czasu. Na dzień dzisiejszy stoję swobodnie 5-10 sekund. Chyba rozluźniam brzuch i lecę. Staram się stać idealnie pionowo. MU jest progres na każdym treningu :) Dziś już weszła dyszka w hollow body.
  • 0

#91
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Dzisiaj spróbowałem systemu " Jak zostać niedźwiedziem" z Siły dla Ludu do pistoletów. Weszło 25 serii po 5 powt pistoletów podpartych ( do konta 90'stopni ). Ogólnie układ nerwowy wgl nie jest przetrenowany natomiast czuć już palenie w nogach ;)
Nie wiem czy przy tym zostanę, to była taka próba bo jeszcze tego nie testowałem ale fajnie dać sobie taki wycisk od czasu do czasu :)
Myślę że do budowania masy może być spoko natomiast z siłą gorzej. Ale nie wypowiem się bo jeszcze tego nie testowałem:)
  • 0

#92
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów
Ja też czasami lubię zrobić trening do zajechania. Najczęściej kiedy od jakiegoś czasu nie widzę progresu. Wtedy robię trening do odcięcia. Później odpoczynek, 2-3 lekkie treningi i jestem odblokowany... W zeszłą niedzielę robiłem taki trening na drążku. Po kilku dniach lekkich duży progres w MU.

25 serii po 5 powt. jednego ćwiczenia to sporo...
  • 0

#93
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
No tym bardziej jak ja teraz robię treningi na siłę to one nie są za długie np. 2x5 gdzie robię dipy i podciąganie w obwodzie i zajmuje mi to niecałe 10 min. I czasami to jest za krótko, żeby nacieszyć się treningiem. I faktycznie od czasu do czasu taki ciężki trening pozwala się wyżyć i wydusić tą całą energię:)
Ogólnie zastanawiam się czy nie robić wszystkiego w tym systemie. Ja lubię długo siedzieć na treningu i żeby był ciężki. Może takiej siły nie zyskam ale będę robił to co sprawia mi przyjemność.
Może ktoś testował ten system i się wypowie jaki progres siłowy odnotował? :)
  • 0

#94
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów
Na dłuższą metę nie ma sensu. Lepiej przeplatac treningi ciężkie z lekkimi.
  • 0

#95
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
No fakt ale musze przyznać że te uczucie wypompowania jest epickie :D
  • 0

#96
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Możesz wypróbować coś pomiędzy, czyli np. 10x5. Mniej serii, ale w zamian będziesz mógł robić nieco trudniejsze warianty ćwiczeń. 


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#97
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
10 x 5 jest troche inny. W systemie niedźwiedzia robimy 1 serię z dużym ciężarem 5 powt. drugą serie z 90 % ciężaru z poprzedniej serii a po tem bierzemy 80 % i ciśniemy jak najwięcej serii po 5 powt. z przerwami 30- 90 sec. Ale 10x5 też jest spoko. Nie sądźcie że po tych dwóch ciężkich seriach, gdzie po tem jeszcze ciśniemy z mniejszym ciężarem jak najwięcej serii, że w ten sposób budujemy również wytrzymałość. ? Bo w końcu żeby wykonać 25 serii po 5 powt w podciąganiu to naprawdę trzeba być wytrzymałym, już nie mówiąc o tym że jak się tam doczepi zaledwie 10 kg to już wgl jest totalny hardkor :)
Ale może się mylę:)
Teoretycznie wykonywał bym dalej system 2x5 tylko w troche bardziej rozbudowanej wersji :)
  • 0

#98
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów
Dziś próby HS, sporo pompek i dipów, podpory na kółkach i dużo V-sit i L-sit na poręczach.
  • 0

#99
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów

Dzisiejszy WOD:

 

Rano po rozgrzewce. Maksymalna seria podciągnięć - 37 powt. ( Progres + 2 )

 

Popołudniowy trening:

1. Podciąganie nachwytem na kółkach w pozycji L-sit 10 x 5 powt.

2. Podciąganie podchwytem na kółkach w pozycji L-sit 10 x 5 powt.

3. Statyka na kółkach w pół podciągnięciu ( 20 s nachwytem, następnie obrócenie kółek do podchwytu i kolejne 20 s, w sumie 40 s ) x 5

4. Zwis przerzutny na kółkach 5 x 30 s

5. Unoszenie nóg do drążka 10 x 10 powt.

6. Unoszenie kolan do klatki z rotacja miednicy 5 x 10 powt.

7. Wycieraczki 5 x 10 powt.

8. Plank przodem z kocim grzbietem 5 x 30 s

9. Plank bokiem z mocno uniesionymi biodrami 5 x 30 s

10. Plank bokiem z pogłębiającym ruchem bioder 5 x 10 powt.

 

Zakończyłem dziś kolejny ciężki tydzień. Jutro Rest, w niedzielę zaczynam nowy tydzień.


Użytkownik soldier edytował ten post 26 lutego 2016 - 20:51

  • 0

#100
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

nagraj podciąganie. chętnie zobaczę kogoś z tego forum kto robi taką ilość.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych