Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jaki był twój dzisiejszy WOD?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#41
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

pistolety i przysiady

 

oraz taki ruch złożony

 

z leżenia na plecach, powolny skłon w przód (brzuszek) do pełnego zgięcia w biodrach i rozciągnięcie dwójek (przytrzymanie kilka oddechów) i powolny powrót do leżenia, następnie od razu powolne unoszenie nóg aż do momentu dotknięcia pacami ziemi za głową (przytrzymanie kilka oddechów i powrót)

 

10 takich setów było dla mnie wyzwaniem

 

jutro coś na prostowniki wymyślę :]


  • 0

...


#42
rafał35

rafał35

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 80 postów
Ja dzisiaj pół godziny na podłodze. Leopard przód i tył plus w prawo i lewo na przemian z baby . Bawię się tak od kilku miesięcy w każdą sobotę . Później trochę różnych wariacji na koniec na podłodze. Może ktoś z Was próbował w pozycji górnej pompki chodzić w prawo kilka metrów i w lewo z przytrzymaniem momentu na jednej ręce i nodze. Daje popalić he he
  • 0

#43
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Ja dziś z 50 minut na mokrej trawce miedzy innymi leopard, spider do przodu, tyłem, bokiem, żaba do przodu i tyłem, robak, przechodzenie bokiem w pozycji pompki, To samo co poprzednio tylko kolana maksymalnie nisko, krab do przodu i tylu, na palcach i pięściach crawl, najpierw na trawce a potem na beton przeszłem, przechodzenie bokiem w pozycji kozaka, oraz małpa bokiem.

I następnie poszedłem poćwiczyć równowagę na oparciu ławki z kilkanaście minut,

A dalej na drążku zwisy cwiczylem.

Chcialem fajne ćwiczenia nagrać, ale okazało się ze karty pamięci zapomniałem, może później to zrobię.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#44
erni

erni

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów
  • LokalizacjaWawa
Pierwszy trening statystyk za mna.
4x5 wycieraczki na każda stronę
4x5 dragon flag z jedna noga zgięta
4 serie tuck front/back lever
4 serie leg reises
4 serie l sit hold
Kilka serii HS na rozgrzewkę i na koniec.
Pare mostków na rozciągnięcie brzucha.

Po tym treningu czułem większy spadek energetyczny niz po typowo silowym treningu podciagania czy dipów. Masakrę miałem przez dwie godziny po treningu. Senność znużenie nawet jeść mi sie nie chciało. 👿👿


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#45
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Po kontuzji rotatora barku i łokcia golfisty tej samej ręki, wracam powoli treningów :]

 

Podstawy i regresja :)

 

Wczoraj:

5 km biegu

przysiady

 

Dzisiaj 4 obwody:

pompki (tutaj czuję jeszcze lekki ból w barku przy prostowaniu ramion przy wąskich pompkach)

podciągi w podporze (tutaj już łokieć daje radę)


  • 0

...


#46
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

po kontuzjach powoli do przodu, bez dużych obciążeń ale intensywnie i funkcjonalnie

 

hantel 10 kg

 

5 obwodów w formie piramidy 2 / 4 / 6  / 8 / 10

 

1 obwód / 2 powtórzenia

2 / 4

...

5 / 10

 

martwy ciąg Prawa ręka

unoszenie do brody Pr

wycisk nad głowę Pr

przysiad Pr

martwy ciąg Lew ręka

unoszenie do brody Lr

wycisk nad głowę Lr

przysiad Lr

pompki

podciąganie w podporze

chód pająka 10m w przód i 10m w tył

 

trening "masakra"

 

co do kontuzji barku i łokcia, to podciągać na wysokim drążku już się mogę ale puki co uważam - pompki na luzie - dipy jeszcze trochę boli bark więc nie robię


  • 0

...


#47
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

z powodu lekko naciągniętego lewego barku wczoraj bardzo spokojnie, HSPU 10x2 z przerwami 5 minut między seriami, 6 serii wznosów nóg ze zwisu do poziomu po 10 powt.


  • 0

#48
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

koniec z treningiem konsolidacyjnym. 10x3 HSPU przerwy 5 minut między seriami. W wieczornej sesji pójdą kółka (podciąganie) i wznosy nóg


  • 0

#49
zip

zip

    Iron Body

  • Moderator

  • 177 postów
Pompki V 4*11
<br />Szerokie pompki na uchwytach 4*11
<br />Dipy 4*11
<br />Krewetki 4*11
<br />Wspięcia na palce 7*11
<br />
<br />
  • 0

#50
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

11 godzin Martwego Ciągu. Co 1h 3x5 z obciążeniem 80kg. Łącznie 13200kg :-)


  • 2

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#51
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

11 godzin Martwego Ciągu. Co 1h 3x5 z obciążeniem 80kg. Łącznie 13200kg :-)


I jak plecy ? :D ogólnie zakwasy mięśni są przyjemne ( o ile nie są przesadzone ), ale po martwym już tak nie jest :/ toć gdy ma się zakwasy na prostownikach to nawet po nic schylić sie nie można:)
  • 0

#52
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Na razie plecy ok, ale za to pośladki mnie bolą :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#53
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów
Dziś taki dzień pod MU.
1. Wymyk i powolny negatywny MU z wstawkami izometrycznymi w kluczowych momentach 4×5.
2. Faza przejścia na kółkach, nogi na ziemi 5×10.
3. MU na drążku niskim z odbiciem od podłoża 4x10.
4. MU na drążku wysokim z lekkim podbiciem kolanami 4x5.
5. Dipy na poreczach w sylwetce gimnastycznej 5x10.
6. Wjazdy na drążek 5x5.

Później ciąg dalszy zapoznawania się z kółkami.
1. Podpór w sylwetce gimnastyczej kółka w linii 4x30s.
2. Podpór w sylwetce gimnastycznej kółka równolegle 4x30s.
3. Podpór w sylwetce gimnastycznej kółka odkręcone 4x30s.
4. L-sit w podporze na kółkach 4x30s.
5. Zwis w sylwetce w głębokim chwycie 4x max.
6. Podciaganie na kółkach 8x10.
  • 0

#54
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

-żołnierskie wyciskanie sztangą nad głowę 4x5-8 powt 70kg

-podciąganie na drążku 10-15kg na pasie 4x8powt

-dipy na kółkach gimnastycznych 20kg na pasie 4x12 powt

-superserie bez obciążenia podchwyt na drążku 12 powt i od razu 25 diamentowych pompek i takie 2 superserie na koniec

 

Na nogi dziś nic nie było, bo po ostatnich przysiadach słabo z chodzeniem, dziś je tylko rozciągałem.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#55
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Może głupie pytanie ale w ciężarach jestem zielony, dodajesz gryf do ciężaru ? xD Tzn te 70 z gryfem jest ? Po sfd ludzie raz piszą, że dodają raz że nie :D W sumie większość raczej, że tak, ja jakoś mówiąc o swoim dźwiganiu odruchowo za to mówię bez :P


  • 0

#56
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
A gryf to co sam się podnosi ? :)
  • 0

#57
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Jasne, mój 10kg od marbo waży i zawsze go dodaje, do 80kg jeszcze daleka droga na bary :D


  • 1

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#58
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów
1. Podciaganie na kółkach w L-sit 10 serii.
2. Podciaganie na kółkach podchwytem w L-sit 10 serii.
3. Statyka na kółkach w L-sit 10 serii.
4. Różne podpory na kółkach 15x30s.
5. Sporo brzucha na drążku i kółkach.
  • 0

#59
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów

Wczoraj:
1x100 raczkowanie z nisko uniesionymi kolanami. Bardzo powoli
1x100 raczkowanie coś ala ruch gekona, czyli do przodu i delikatna cofka napinając barki
2x80 raczkowanie bokiem, kolana nisko
2x100 raczkowanie kraba
2x40 bieg małpy

I doczekałem się pierwszego pytania jakiegoś przechodnia "po co Pan to robi?" z lekkim sarkastycznym uśmieszkiem. Moja odpowiedź była szybka i bez zastanowienia, bo akurat wykonywałem ćwiczenie "bo nikt mi nie każe tego robić".
Nie wiem czemu tak akurat odpowiedziałem, ale po zakończonej serii zdałem sobie sprawę, że faktycznie miałem rację. Nikt mnie nie zmusił do raczkowania, nikt nie wywarł na mnie presji "aby być duży, silny i mieć powodzenie u kobiet MUSISZ raczkować". Robię to, co dla wielu jest "dziwactwem" i właśnie to sprawia, że chcę to robić.

Ja wiem, że taki trening jest dla mnie 100x bardziej wartościowy niż dyganie sztangi przez godzinę urządzając pogaduszki z kolegami przy radio eska na siłowni, bo tak "powinno się trenować".
Dobrze jest robić coś, bo się w to wierzy, a nie dlatego, że ktoś tak powiedział.

20min animal flow/resetów a jaki mądry wróciłem do domu :):)

Polecam każdemu zastanowienie się, po co to wszystko robimy i czy aby na pewno nie ulegamy presji znajomych, ludzi z internetu, a nawet obcych ludzi.

ps. sory za filozoficzny bełkot, ale poranna kawa była na prawdę mocna :)


Szacun za odwagę. Ja bym w życiu publicznie nie odważył się robić raczkowania. Wiem jak to wygląda i już sobie wyobrażam co ludzie myślą na ten temat. Jakby w mojej wsi mnie ktoś zobaczył jak tak robię to już mógłbym nie wychodzić z domu. Możliwe że jak się żyje w dużym mieście to jest inaczej niż w małej wsi gdzie każdy każdego bardzo dobrze zna, nie mniej jednak i tak szacun :D pamiętam jak kiedyś robiłem pompki w staniu na rękach to patrzyli się jak na dziwaka. Bo przecież jak można stawać na rękach jak jakiś czubek ! Haha :D a co dopiero jakby zobaczyli raczkowanie :)
  • 0

#60
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów

I u mnie byłoby podobnie... :)

Na szczęście mam dość dużo miejsca i mogę włączyć raczkowanie. Będzie dobrą opcją włączenie raczkowania np. 3 razy w tygodniu na zakończenie treningu ?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych