Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Jaki był twój dzisiejszy WOD?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

#61
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
No pewnie. Raczkowanie można robić nawet codziennie :)
  • 0

#62
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów
Pora spróbować. Nigdy nie robiłem...
  • 0

#63
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Raczkowanie nawet codziennie. gdy wskoczysz na duże odległości to 3x bedzje ok
  • 0

#64
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów
Dziś trening w domu więc było bez sprzętu.
1. Pompki gimnastycze.
2. Pompki gimnastyczne wide.
3. Pompki gimnastyczne diamond.
4. Pompki archer.
5. Pompki spider man.
6. Pompki pike.
7. Pompki planche.
8. Plank z kocim grzbietem.
9. Plank bokiem.
10. Plank bokiem z pogłebiajacym ruchem bioder.
11. Scyzoryki.
12. Hollow body.
13. 45 min cardio na rowerze spinningowym.
  • 0

#65
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Od jakiegoś czasu bolały mnie plecy w odcinku lędźwiowym z powodu przeciążenia, dodatkowo barki jeszcze troszkę doskwierają. Więc jako, że nie mogę nic siłowego ćwiczyć (przynajmniej do wtorku) więc postanowiłem sobie robić lekkie resety. Od wtorku, codziennie robiłem taki zestaw

 

Rocking 5min

Baby crawl 5min

Krążenia bioder 4x10powt (2 w lewo i 2 w prawo)

Wymachy ramion w pełnym zakresie ruchu jak pokazywał Pan J. Łuka

Dziś dodałem jeszcze 2sx5pow hollow body na odłodze oraz 2sx5pow arch body na odłodze z lekkim przytrzymaniem.

 

I powiem Wam, że to działa całkiem fajnie, bóle już są mniejsze :) Fajnie czuć barki i kręgosłup w odcinku lędźwiowym, mam nadzieję że pozycje hollow i arch nie zaszkodzą mi ;)

 

Oczywiście jest to również wpływ spożywanych ziółek. Razem wszystko działa bardzo dobrze :)

 

Pozdro :)


  • 0

#66
Tysonek0

Tysonek0

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 85 postów

Nie wiem jak mi pójdzie, ale lecę przebiec 6km szybkim tempem :P


  • 0

#67
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

szerokie dipy+6kg: 5/6/6/6/6, szerokie pompki z nogami na podwyższeniu i pogłębionym zakresem ruchu+4kg w plecaku i guma oporowa która nie wiem ile dodaje : 6/5/5/5/5, pompki diamentowe też +4kg i ta sama guma: 5/5/4/6 w dodatku przed treningiem udało mi się zrobić pierwszego w życiu slow muscle up'a w fake grip'ie (którego pierwszy raz próbowałem) ps. tak wiem, że ciężar a nie trudniejszy wariant ćwiczenia, ale taki trening lubię i daje mi on satysfakcję więc... 


  • 0

#68
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów
Czasami robię tening bez żadnego planu. Po prostu idę i robię do odcięcia. Przeważnie jest to FBW ale nie zawsze. Dziś był dzień na drążku + podstawy na kółkach do zajechania... ;)
1. Podciaganie nachwytem drabina 35/30/25/20/15/10/5
2. Podciaganie podchwytem drabina 25/20/15/10/5
3. Statyka w pół podciągnięciu 10x30sec.
4. Back lever 3x30sec.
5. Podpory na kółkach kółka w linii 4x1min
6. Podpory na kółkach kółka równolegle 4x1min
7. Podpory na kółkach kółka odkręcone 4x1min
8. Unoszenie nóg do drążka 10x10
9. Unoszenie kolan do klatki z rotacją miednicy 10x10
10. Unoszenie nóg do poziomu 10x10
11. L-sit na drążku 10x30sec.
12. Wycieraczki 10x10.
  • 1

#69
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów
Dziś lekki rozruch po wczorajszym treningu.
1. Różne odmiany pompek na kółkach.
2. Trochę pompek gimnastycznych na podłodze.
3. Progresja do HS.
4. Scyzoryki.
5. Hollow body.
6. Planki przodem i bokiem.
  • 0

#70
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów

Biorę się mocno za stanie na rękach. Chcę je jak najszybciej opanować. Dziś kolejny raz progresje w tym kierunku + podstawy na kółkach i kilka innych ćwiczeń. Ogólnie zrobiłem kolejny luźniejszy dzień bez szaleństw.

1. HSPU brzuchem do ściany.

2. Stanie na rękach brzuchem do ściany.

3. Stanie na rękach plecami do ściany, stopy oparte o ścianę.

4. Stanie na rękach plecami do ściany, biodra oparte o ścianę, stopy odsunięte.

5. Wejścia ze stania na głowie do stania na rękach.

6. Stanie na rękach, kąt w biodrach 90 stopni, stopy oparte o ścianę ( mega ćwiczenie ) :)

7. Podpory na kółkach.

8. V-sit na poręczach.

9. Trochę zabawy na kółkach ( back lever, trochę progresji do fronta, zwis przerzutny i przewrotny itp. + trochę brzucha na kółkach ).

 

Ogólnie luźniejszy trening. Wczoraj postanowiłem, że chcę jak najszybciej stanąć swobodnie na rękach. Chyba spróbuję każdy trening zaczynać od progresji do HS. Dziś pierwszy raz w życiu przez chwilę kontrolowałem stanie swobodne więc idę za ciosem... 


  • 0

#71
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Dzisiaj walczyłem z free hspu. Najlepsza próba: https://www.instagra.../p/BB2_cv8PpaH/

Jeszcze słabo ale powoli do celu :) 👊
  • 0

#72
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów

Dobrze jest Merfi. To już tylko kwestia czasu i będziesz robił HSPU.

 

Nie powinieneś przenieść środka ciężkości z nadgarstków na kostki tak żeby dłonie stabilniej leżały na podłożu? Z tego co widzę stoisz na samych nadgarstkach aż odrywasz palce przy balansowaniu. Fachowcem w tej dziedzinie nie jestem ale z tego co czytałem to na kostkach powinien spoczywać cały ciężar nie na nadgarstkach i najlepiej jest rozłożyć szeroko palce żeby zwiększyć powierzchnię dłoni. Spróbuj, może pomoże...


  • 0

#73
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Tak robię jak piszesz w staniu na rękach :) To jak schodze w dół do pompki zaczynają się kłopoty z balansem :) na filmiku akurat zarzuciło mnie konkretnie dlatego aż oderwały się palce. Dzięki za uwagi.
  • 0

#74
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
No nieźle;) spróbuj" wbijać" palce z całej siły w podłogę i mocno napnij brzuch. Wydaje mi się że będziesz wtedy sztywny i nie będziesz się bujać:)
  • 0

#75
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów

Po niedzielnym zmasakrowaniu się były trzy lekkie treningi oparte głównie na progresji do HS i paru innych ćwiczeniach. Dziś próba trochę mocniejszego treningu i progresja do MU i tu zdziwienie. Dynamiczne MU pięknie wchodzą, w sylwetce i bez kippingu.  

 

Ogólnie odkąd posiadam kółka i robię na nich sporo podporów izometrycznie zauważyłem spory progres siłowy praktycznie w każdym ćwiczeniu.


Użytkownik soldier edytował ten post 18 lutego 2016 - 14:47

  • 0

#76
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Takie o :)

https://www.instagra.../p/BCFi8SaPpbd/ - pompeczki jednorącz ;)

 

https://www.instagra.../p/BCDyBlJvpYN/ - kolejna próba free hspu; ciut lepsza ;)

 

Pozdro.


  • 0

#77
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów
Robiąc dziś progresje do HS wpadłem na fajne ćwiczenie. Pod skośnym sufitem wybrałem miejsce kiedy stojąc na rękach dotykam stopami lekko sufitu. Takie stanie w oparciu o sufit ;)

Zaczynam już kontrolować free hs. Jeszcze troszkę...
  • 0

#78
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

ja tam hs kontroluję ale nie umię do niego wskakiwać :( albo za lekko albo za mocno. jakieś rady?


  • 0

#79
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Skacz bardziej w nogami w górę, a rób mniejszy swing po łuku. Ciężko to wytłumaczyć ale tylko tak umiem. Do tego od razu w trakcie wybijania kontruje palcami i tak jakby "wyhamowuje". A tak poza tym ilość powtórzeń i w końcu wejdzie na pewno :)
  • 0

#80
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Tip od znajomego gimnastyka; dajcie sobie dłonie od razu przy ścianie i trenujcie wybicie tak by idealnie powolutku się o nią oprzeć. Oczywiście najpierw pionują się biodra, potem nogi. Po czasie będziecie to wykonywać perfekcyjnie nawet będziecie mogli wyczuć tak by na milimetry się o nią nie oprzeć. 100 powtórzeń dziennie i nie ma bata w mózgu wytworzy się nawyk ruchowy.

 

Minusem tej metody jest to, że no przez myślę przynajmniej miesiąc taki 'plan' by się zdało robić :P Różne źródła różnie podają czas kształtowania się nawyku od 20 dni do ponad 2 miesięcy nawet.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych