Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Biorytmy. Biorytm fizyczny i intensywność treningowa

energia siła zmęczenie przetrenowanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1
Wapstarzz

Wapstarzz

    Keep going !

  • Moderator
  • 196 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Czasami bywają dni w które jesteśmy bez energii życiowej, nic nam się nie chce a trening sie nie układa tak jak byśmy chcieli. Bywają również takie w których kipimy energia. Dlatego też warto zainteresować się rytmami biorytmowymi która może nam m.in pomóc w manipulacji intensywności treningowej. Trzeba tutaj zwrócić uwagę w szczególności na biorytm fizyczny który odpowiada za cykliczna wytrzymałość organizmu na wszelkie zachorowania, regeneracje itp. w Fazie dodatniej nasze ciało jest w lepszej formie. W  tej zazwyczaj fazie u sportowców występują największe rekordy sportowe itp. Natomiast w fazie ujemnej ciało jest naturalnie w gorszej kondycji dlatego wiec intensywność treningowa należy zmniejszyć a nawet przeznaczyć na głębszy relaks. 

Co ja bede sie rozpisywał, macie tutaj na stronce opisane gdzie można swój biorytm sprawdzić na dany  :

 

 http://biorytm.net

 

Sam stosuje od dłuzszego czasu i jednak coś w tym jest. Sami zobaczcie przetestujcie jak to jest w fazie ujemnej i dodatniej.

Pozdrawiam 

Karol 


  • 2

#2
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
 
BIORYTM
EMOCJONALNY
-97%
 

 

 
Ale bzdura... Jestem przecież szczęśliwy i pełen dobrej energii. Dlaczego jakaś strona ma decydować za mnie?

  • 0

#3
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Ja też się dowiedziałam, że jestem w złej formie :D A nie jestem. W horoskopy i numerologię też nie wierzę. Wolę być kowalem swojego losu ; )


  • 0

#4
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Bardziej zależne jest to co jemy, jak trenujemy i co robimy danego dnia lub przed, te czynniki bynajmniej u sportowców mówią czy jest lepszy dzień czy gorszy, o ile ktoś nas w pracy/szkole nie wkurzy do granic możliwości.


  • 0

#5
Specnaz

Specnaz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 88 postów
  • LokalizacjaDębica-Rzeszów

Ja uważam, że jakieś tam biorytmy i horoskopy są idiotyczne - żyjemy w 21 wieku. Zabobony się dawno skończyły. To czy trening idzie tak jak powinien zależy od nas samych. Moim zdaniem ważne jest podejście - jak ktoś go traktuje na odpiernicz albo bo jest ciśnienie i trzeba się spompować bo muszę być większy od innych to zawsze będzie nie tak jak powinno być. Treningiem trzeba się bawić. Chyba, że jesteś sportowcem i wybierasz się na olimpiadę. Nie wpadajmy w paranoję, za chwile zaczniemy chodzić do wróżki i pytać jakie partie dzisiaj robić.....


  • 0

#6
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOława/Wrocław/Dziwnówek

Biorytm w sensie zegar biologiczny, rytm biologiczny, związany z biologią i fiziologią - tak.

Biorytm jako teoria z dupy oparta o jakąś astrologię - nie.


  • 0
Skazany na trening od 10.2012





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: energia, siła, zmęczenie, przetrenowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych