Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj siÄ™ Zarejestruj siÄ™
Zdjęcie

Front Lever

Front Lever Miesnie Brzucha Zaawansowane Miesnie Rdzenia Core Back Lever Front lever raises ABS Skrzydla Wings

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1
Scoobydoo

Scoobydoo

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

                                                                             Front Lever

 

Cwiczenie juz na bardziej zaawansowanym poziomie od brata Back Levera, ktore wymaga calkowitego napiecia ciala szczegolnie w okolicach

-Rdzenia kregoslupa.(Core)

-Najszersze Grzbietu (Wings)

-Ledzwie

-Obrecz Barkowa

-Przednie aktony barkow

 

Na czym polega FrontLever?

Pozycja FrontLever polega na utrzymaniu swojego ciala w pozycji calkowicie wyprostowanej rownolegle do ziemii trzymajac sie drazka.

Front-Lever-Side-View-2.jpg

BackLever

10628463_1613964268830941_7971369007391600730_n.jpg

Tuck FrontlLever

Front-Lever-Tuck.jpg
Rutyna na FrontLevera
frontlever.jpg

 

Cwiczenie to jest bardzo czesto wykorzystywane na roznego typu zawodach StreetWorkoutowych ,Kalisteniki i tak dalej.

Sam osobiscie doswiadczylem w Norwegii w miescie BÆRUM na Super Finalach Street Workoutowych ze to cwiczenie jest niemal przez 100% konkurentow przedstawiane z okazji ,iz to cwiczenie jest dosyc wymagajace dla ciala.

 

Trening Do FrontLevera

 

Odrazu zaczne pisac ,ze zanim zaczniemy nasza przygode z FrontLeverem trzeba zaczac od bratniego cwiczenia BackLevera

Pierwsze BackLever potem FrontLever

Z Jakiego to powodu zaczynac od BackLevera a nie Front?

Poniewaz Wymagamy w tej pozycji o wiele mniej energii i napiecia miesni niz przy Frontleverze w okolicach Ledzwiowych i obreczy barkowej oczywiscie miesni brzucha, najszerszych grzbietu jak i pamietajmy ze chwyt jest zupelnie inny.

 

Najlepsze cwiczenia na poczatek Tuck Back/Front Lever tak zwany (Turtle Back) zolwi garb.

Jest to cwiczenie generalnie wytrzymalosciowe ktore utrzymuje nasze cialo w napietej pozycji przez caly ten czas.

Wiele osob mowi z wlasnych doswiadczen ,ze aby zaczac robic Back/Front levera trzeba utrzymac sie w takiej pozycji minimalnie 30sekund.

 

Cwiczenie 2.

Dragon Flag

 

Cwiczenie 3.

Wyprosty jednej nogi przy pozycjach Front/Back lever.

 

Cwiczenie 4.

Pol wyprost obydwoch nog przy pozycji Front/Back Lever.

 

Cwiczenie 5.

Front Lever Raises chyba najlepsze cwiczenie przygotowujace do Front levera

Pozycja ciala prosta chwytami sie palcami a nie calymi dlonmi drazka i z calkowietym napieciem podnosimy cialo do pozycji rownoleglej do ziemii (Front levera) na sekunde lub dwie i tak powtarzamy.

 

Cwiczenie 6.

W tym momencie mozemy wykonywac Front Levera z Power Band lub Gum ktore w pewnej skali pomaga podtrzymywac nasze cialo w gorze w poprawnej pozycji(O ile ja potrafimy)

 

Cwiczenie 7.

Back Lever

 

A na tym etapie jak wykonujemy te cwiczeznia z latwoscia to powinnismy utrzymac nasze cialo w idealnie prostej pozycji Front Levera :)

 

Polecam Uzywania rutyny podanej na gorze do Front Levera

 

POWODZENIA CHLOPAKI

 

Załączone pliki


  • 1

#2
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Ta rutyna jest kompletnie bez sensu. Obwód wytrzymaÅ‚oÅ›ciowy na max powtórzeÅ„ jako trening siÅ‚owy do FL ? I co to za ćwiczenia, pierwsze tuck drugi już dragon flag ? FL raises czemu niby na palcach ? Mamy już profesjonalne artykuÅ‚y na temat pozycji statycznych http://kalistenikapo...nia-statyczne/ 


  • 0

#3
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Drugie to nie jest dragon tylko odwrócone podciąganie w L, a wznosy fronta robi się do poziomu, ale gdzieś czytałem, że to ćwiczenie jest głównie na barki.
  • 0

#4
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Nie w rutynie, tylko w opisie jako drugie ma dragon flag.


  • 0

#5
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
A ja repuje za inicjatywe.
Oby wiecej takich tematow oraz czujnosci innych userow, aby korygowac ewentualne bledy.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#6
Scoobydoo

Scoobydoo

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

CzillOut

Technika przy Frontleverze z trzymaniem drazka jest bardzo przydatna iz punkt ciezkosci i odniesienia wymaga od nas abysmy to robili na koncowkach palcow tak to 80% energii by szlo na przedramiona uchwyt.

Cwiczenia nie sa ponumerowane trudnosciowo tylko losowo.

Rutyna wedlug mnie ziomeczku jest konkretna co do wytrzymalosci i nauczenia sie poprawnej trchniki utrzymania ciala.

Zrozumienie to jest wazne i komunikacja na tym forum bo kazdy chce dac od siebie wiedze nabyta.

Jak tak kozacko wszystko w tym temacie ogarniasz to wrzuc foty jak narzucasz FrontLevera.


  • 1

#7
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Robie w rozkroku. I nie przypominam sobie zebysmy byli 'ziomeczkami'. Wiem, ze to internet i wszystko wolno ale troche szacunku mimo wszystko. Waga przodem jest elementem gimnastycznym i powinno sie ja trenowac metodami gimnastycznymi. Kropka. <br />>Wysyłane z mojego XT320 za pomocą Tapatalk 2<br />


  • 0

#8
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Å»eby nie być goÅ‚osÅ‚ownym, dziÅ› 4,5h zajęć ruchowych ale masz tÄ… wagÄ™. Zdaje sobie sprawÄ™, że nie jest idealna, szczególnie wkurzam siÄ™ na zaÅ‚amanie w biodrach (koszulka opada i też jest na zdjÄ™ciu wiÄ™ksze niż jest) ale nie wiem czemu mam tak tylko przy rozkroku, który notabene jest już nie duży, rÄ™ce proste. Do tego kółka trochÄ™ utrudniajÄ… sprawÄ™,  poszÅ‚y mi mocowania w drążku. Wytrzymuje to 5sek.

 

http://zapodaj.net/f...7ef12f.jpg.html    sry za jakość, miaÅ‚em tylko sÅ‚aby telefon pod rÄ™kÄ…

 

BTW, podskoczyłem specjalnie do mojego prof. od gimnastyki i pierwsze słyszy o tych twoich palcach, więc nawet jeśli Ci to mówił mistrz świata street workout w Norwegii to mało to znaczy. Nigdy nigdzie nie widziałem, żeby ktoś trzymał drążek przy tym samymi końcówkami palców ; o

 

A czy bym robił mega uber pro wagę czy ledwo sie trzymał rękami na drążku nie zmienia faktu, że obwód wytrzymałościowy na max powtórzeń nie jest treningiem na siłę. Gimnastycy robią obwody wytrzymałościowo-siłowe ale na pewno nie do upadku mięśniowego. Nie ogarniam niczego 'kozacko' jak to określiłeś, niebagatelna droga do tego jeszcze, wytykam po prostu błędy merytoryczne, które aż biją po oczach a ty rzucasz się do gardła bo ktoś ma czelność podważać twój artykuł arcydzieło. Ćwiczenia te, owszem dobre pomocne, jednak w trochę innej formie.

 

Czekam na twojÄ… fotkÄ™.


  • 0

#9
Scoobydoo

Scoobydoo

    Member

  • Użytkownik
  • 13 postów

Foty wedlug mnie niesa zaliczane.

Filmiki trzeba smigac jak jakis zrobie to wrzuce wporzo.


  • 0

#10
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Czemu odpisujesz po ponad 2tyg? WidziaÅ‚em, że byÅ‚eÅ› na forum niedÅ‚ugo po wrzuceniu przeze mnie postu, 2 tyg siedziaÅ‚eÅ› i smarowaÅ‚eÅ› gwinty 10x razy dziennie, czy szukasz kogoÅ› kto by Ci nawinaÅ‚ filmik ? :D Ja nie bÄ™dÄ™ już niczego udowadniaÅ‚, zresztÄ… mam kontuzjÄ™ (możesz sprawdzić w wÄ…tku z wyzwaniami).  

 

BTW 

 

Jak tak kozacko wszystko w tym temacie ogarniasz to wrzuc foty jak narzucasz FrontLevera.

 

Zdecyduj się. Bo chyba zabrakło Ci w tym momencie trochę argumentów.

 

I tak jak pisałem, czy wrzuciłbym mega fla ty kulawego, czy na odwrót, faktów to nie zmieni, kończe ten temat.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Front Lever, Miesnie Brzucha, Zaawansowane, Miesnie Rdzenia, Core, Back Lever, Front lever raises, ABS, Skrzydla, Wings

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych