Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kształtowanie siły mięśniowej - etapy, środki, przykłady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#41
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Ta pierwsza opcja. Drugi sposób wykonywania ćwiczeń to obwody ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#42
clouder

clouder

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

A czy do tego planu co jest poniżej można dodać mostki krótkie, takie jak ćwiczeniu 1 w skazanym?

   1. 50 pajacyków
   2. pompki zwykłe
   3. skłony w bok z uniesionym prostym ramieniem (skłon do lewej nogi z uniesioną prawą ręką)
   4. wskoki na podwyższenie z mocnym zaakcentowaniem pracy ramion
   5. podciąganie na drążku (lub w poziomie)
   6. burpes / delfinki / krokodylki (rożnie to nazywają)
   7. wznosy nóg leżąc na plecach (ugięte lub proste w kolanach)
   8. przysiad z wyskokiem i uniesieniem rąk prostych w górę
   9. pompki z oparciem ramion z tyłu (plecy proste)
   10. nożyce poziome z uniesionymi ramionami prostopadle do podłoża.

Dziękuję za pomoc


  • 0

#43
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Możesz


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#44
ViciousKuba

ViciousKuba

    Member

  • Użytkownik
  • 19 postów
Mam pytanie. Czy w drugim etapie kształtowania siły mięśniowej należy stosować progresje ćwiczeń? Czy trzymamy się podstawowych, obranych na początku wersji?
  • 0

#45
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Możesz dodawać liczbę powtórzeń lub liczbę serii a po czasie utrudnić bieżące ćwiczenia. Generalnie trzymanie się ciągle tego samego przez kilka miesięcy w systemie FBW mija się nieco z ideą treningu ukierunkowanego, w końcu układasz tutaj trening nieco bardziej nastawiony na swoje cele ( nie przekraczasz już pewnej liczby powtórzeń, ale też nie układasz planu typowo pod dany aspekt ).

 

Także gdy czujesz się gotowy to stosuj różne metody progresji.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#46
RysiekM

RysiekM

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

 

W tym miejscy należy również powiedzieć, iż zastosowanie zbyt wcześnie etapu specjalnego przygotowania da nam szybszy progress, lecz zatrzyma się on zdecydowanie wcześniej, a ponowne cofnięcie się do etapu pierwszego i drugiego nie da nam już tych samych korzyści.

Prowadzę aktywny tryb życia. Ćwiczę od jakiegoś czasu, wcześniej dużo biegałem, potem jak żona odkryła Ewe Ch. zacząłem ćwiczyć "jej płyty", a od paru miesięcy ćwicze na siłowni na powietrzu. Nie miałem jednak wiedzy na wyżej opisany temat. Ale czy zdanie, kóre zacytowałem oznacza, że nie ma teraz sensu się cofać i zaczać po kolei budować siły?


  • 0

#47
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Oczywiscie, ze jest sens.
W tym zdaniu chodzi o to, aby zrozumiec, iz najpierw robi sie podstawy, a pozniej elementy zlozone, a nie odwrotnie.

To tak jak z maratonem. Jesli od startu wystrzelisz jak z procy i bedziesz daleko daleko przed rywalami, to na 99,9% wypalisz sie po 10-20km i zwolnisz tak mocno, ze wszyscy inni Cie dogonia i wyprzedza. Dobiegniesz truchtem do mety - cel osiagniety, ale nie jest to idealne rozwiazanie.

Zawsze warto cofnac sie do podstaw i zaczac z czysta kartą treningową.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#48
RysiekM

RysiekM

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów

Czy to oznacza, że na pewien czas powinienem zrezygnować z "normalnego" planu i zająć się tylko i wyłącznie I fazą kształtowania siły, czy raczej chodzi o to, że nadal mam ćwiczyć ale np. 1 trenig zastąpić I fazą?


  • 0

#49
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Wszystkie treningi powinny być na początku stosunkowo łatwe, bo tylko wtedy możesz odpowiednio przygotować swój organizm pod bardziej wymagające schematy.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#50
dxnek

dxnek

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Cześć, zacząłem ćwiczyć kalistenikę z programu dla początkujących w pierwszym poście. Czy są jakieś zasady, według których można, lub właśnie nie można dodawać ćwiczeń?


  • 0

#51
Eratoo

Eratoo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 135 postów
  • LokalizacjaNamysłów
Co zrobić w sytuacji, kiedy mam zbyt słabą kondycję i nawet lecąc dolną granicą (10 powtórzeń ) wypluwam płuca po jednym obwodzie?

Master your mind. Master your body.

Użytkownik Eratoo edytował ten post 31 lipca 2015 - 20:02

  • 0

#52
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Rob wolniej, lecz dokladniej. Nie czas lecz jakosc sie liczy.

Jesli jestes bardzo slaby fizycznie to rob nawet przerwe po 2-3 powtorzeniach.

Pierwszy etap ma przygotowac nas do wysilku, a nie byc hardcorowym treningiem sam w sobie.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#53
kliperek230

kliperek230

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Mam pytanie odnośnie tego co napisał Powadzki. Od 8 miesięcy ćwiczę, a raczej staram się ćwiczyć. Zacząłem od treningów wg skazanego. Pierwsze kroki, powolne dochodzenie do następnych etapów, itd. Jednak nierównomiernie osiągałem progi przejściowe, tak że zdarzało się, że w pompkach byłem na 6 poziomie, w podciąganiu na 3, w przysiadach na jeszcze innym. Moje pytanie brzmi czy mimo tego powinienem wrócić do pierwszego etapu opisanego w poście, czy jednak te pierwsze kroki wg skazanego posłużyły już jako 1 etap, po 2 czy powinienem ukierunkować swoje treningi w sposób aby zniwelować różnice pomiędzy siłą poszczególnych partii mięśniowych, czy utrudniać trening powinienem sukcesywnie, np z treningu na trening, z tygodnia na tydzień bądź co jakiś czas, oraz ostatnie pytanie, czy równolegle do każdej z tych faz, mogę dodać sobie osobne treningu jak np F1 od Somma bądź trening zwisów i tym podobne?


  • 0

#54
MySzoN

MySzoN

    Brak

  • Użytkownik
  • 1 postów

Czy ćwiczenie wg skazanego do 5 czy 6 kroku może służyć jako etap ogólnego przygotowania siłowego ?


  • 0

#55
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Tak, to jedna z tzn dróg siły.

A tym bardziej jak doszedłeś do 5/6 poziomu  w skazanym to masz już etap ukierunkowany.


Użytkownik squirrellion edytował ten post 14 sierpnia 2015 - 16:56

  • 0

#56
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
I tak i nie.
Zalezy czy rozpoczynasz od 1 kroku - wtedy tak.
Jesli jednak wykonujesz od razu kolejne kroki, a Twoja aktywnosc fizyczna polegala tylko na klikaniu myszka od kompa - wtedy juz nie.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#57
Stonish

Stonish

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 133 postów

Już miałem zaczynać 5x5 i natknąłem się na ten temat... W tył wzrot! Wymyślać i rzucać się na głęboką wodę nie ma co, ważne żeby był progress więc jak najbardziej pasuje mi proponowany trening drugiego etapu. No... Ale jest kilka pytań:

 

6 serii pompek z ramionami z tyłu, nogi na podłodze lub podwyższeniu – 6-10 powtórzeń

Czy tutaj chodzi o to:

 

6 serii podciągania na drążku poziomo (ilość powtórzeń nie może być niższa niż 6, czyli zginamy nogi w kolanach tak, aby wykonać odpowiednia ilość powtórzeń)

Tego nie mogę nigdzie znaleźć... Czyżby chodziło o pompki australijskie?

 

5 serii planku gimnastycznego z mocnym wychyleniem oraz odkręceniem łokci

Znalazłem plank gimnastyczny, ale nie moge znaleźć tej opcji z wychyleniem/odkręcaniem łokci - o co chodzi?

 

3 serie wznosów nóg prostych leżąc przodem lub na drabinkach

To?

 

3 serie wznosów nóg leżąc tyłem na ławce

Chyba będzie to?

 

Dziwnie troche raptem odstawić drążek całkowicie, ale jeśli ma mi to wyjść na lepsze to czemu nie.


  • 0

#58
Dewy

Dewy

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 109 postów

Stonish, pompki z rękoma z tyłu to ten filmik, który wysłałeś.
 

Tak, podciąganie poziome to podciąganie australijskie :)

Wykonując plank pamiętaj o napięciu całego ciała! :) Weź kij do ręki i spróbuj go złamać. Widzisz jak łokcie się odkręcają? w planku masz zastosować to samo :

2 ostatnie ćwiczenia też się zgadzają, tyle, że do wznosów nóg w leżeniu przodem nie jest niezbędne żadne podwyższenie :)


  • 0

#59
dkr

dkr

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

 przy drogim etapie jest zalecane dodac trenig sylwetek gimnastycznych lub f1 czy moglby ktos mi wyjasnic co to jest lub podac jakis link zebym mogl o tym poczytac jak by ktos mial gotowy taki trening to tez chcialbym zerknac jezeli mozna  :)


  • 0

#60
silvo

silvo

    Advanced Member

  • Użytkownik

  • 43 postów
  • Lokalizacjaoslo-wroclaw-kępno

Tu masz o F1 http://kalistenikapo...1-foundation-1/


  • 0

F1

FL-PE5 sPL-PE4 MN-PE3 SL-PE4 SLS-PE2 HBP-PE6 RC-PE2

H1

HS-PE8





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych