Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kształtowanie siły mięśniowej - etapy, środki, przykłady


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#101
Maciekz

Maciekz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 postów
Witam,

Przeczytałem cały artykuł i wszystkie odpowiedzi/komentarze na ten temat. Wcześniej miałem 6 miesięcy przygody ze Skazanym. Teraz było spora przerwa i wszystko trzeba zaczynać od początku. Ćwiczę 2 tydzień prostym programem z ogólnymi ćwiczeniami ale po tym artykule zamierzam przejść na obwody.

Czy taki program będzie odpowiedni dla totalnego nowicjusza?

10 x pompek zwykłych
10 x podciąganie australijskie nachwytem
30s plank
10 x pompki szerokie na kolanach
30s zwis na drążku
10 x podciąganie australijskie podchwytem
10 x unoszenie bioder w leżeniu
10 x dipy na krześle
10 x przyciąganie kolan w leżeniu
10 x burpes
20 x pajacyków

Chciałbym do tego dążyć. Zwłaszcza w podciąganiu gdzie mam duże problemy z ilością powtórzeń.


Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#102
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Dołóż wykroki , wskoki np. na krzesło, mostek prosty łóżko i zmień kolejność ćwiczysz nogi to potem ręce i tak na zmianę. Zamiast ćwiczeń kieruj się bardziej intensywnością w tym etapie masz być nie zmęczony robisz takie ćwiczenia w których przy powtórzeniach od 10-15 powtórzeń masz jeszcze 1-2 w zapasie.Jeżeli czujesz że się meczysz robisz do upadku mięśniowego to zamień ćwiczenie na lżejsze np. pompki na pompki na kolana, w podciąganiu australijskim ugnij kolana itp.. Pamiętaj w tym etapie przygotowujesz ciało do cięższego wysiłku.


  • 0

#103
Maciekz

Maciekz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 102 postów
Na razie nogi muszę sobie odpuścić ze względu na małe problemy z kolanami od intensywnej jazdy na rowerze.

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Maciekz edytował ten post 30 grudnia 2016 - 11:57

  • 0

#104
olek.franczak

olek.franczak

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów
Rozumiem ze po treningu w 1 fazie nie powinnismy odczuwac bólu mięśni ani zakwasów ale jeśli robie np 10 pompek i bolą mnie ręce lecz wiem ze jestem w stanie tych pompek zrobić ze spokojem 20 to chyba wszystko w porządku?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#105
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Jedz jak facet to nie będziesz miał zakwasów po 10 pompkach. ;)


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych