Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podciąganie w L(L-hang) vs. podciąganie w V(V-hang)- co daje lepszy bodziec do rozwoju mięśni pleców

l-sit v-sit siła najszerszy grzbietu plecy mięśnie głębokie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1
listek720

listek720

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów

Witam wszystkich ;)

 

Chciałbym się od Was dowiedzieć które podciąganie bardziej rozwija mięśnie pleców i wszystkie mięśnie głębokie. Podciągam się zarówno w "L" jak i w "V" . Pytam dlatego, że ciekawi mnie jak to wygląda z anatomicznego punktu widzenia.Wiem, że przy l-sit nogi są najdalej oddalone od ciała i ramiona oddają większość pracy plecom, Czy w podciąganiu w "V" też tak jest , czy może jest to jeszcze bardziej spotęgowane ? Obecnie moim celem jest flaga, dlatego też poza samą progresją trenuje siłowo(pompki w staniu na rękach + podciąganie w możliwie najszerszym nachwycie)

 

Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam :)


  • 0

Siła t​o umiejętność, pamiętaj.


#2
Cytrus

Cytrus

    Member

  • Użytkownik
  • 29 postów
  • LokalizacjaOkolice Wrocławia

Nie chciałbym zgrywać eksperta, ale nie ważne jak dobre ćwiczenie w końcu mięśnie się do niego przyzwyczają. Na Twoim miejscu bym cisnął oba. Pozdro :)


  • 0

#3
listek720

listek720

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów

Tak wiem Cytrus :) Ale pytam po praca pleców przy trzymaniu flagi jest bardzo duża a chce je wzmocnić w miarę krótkim, ale rozsądnym czasie :P Chcę wiedzieć co bardziej wzmaga do pracy z tych dwóch wariantów :)

 

Ktoś jeszcze poza Cytrusem mógłby się wypowiedzieć :D ?


  • 0

Siła t​o umiejętność, pamiętaj.


#4
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

nie wiedzę sensu podciągania V

zresztą przepatrzyłem YT i nie widziałem aby ktoś robił to poprawnie - nogi zawsze zgięte w kolanach i nie do końca V

 

ja skupiłbym się na podciąganiu L i masterował V-kę na ziemi lub poręczach

to ćwiczenie jest za bardzo skomplikowane aby połączyć je poprawnie z podciąganiem

 

z drugiej strony, jeżeli potrafisz robić tak trudne ćwiczenia, to nie rozumiem dlaczego o to pytasz, skoro jesteś aż tak zaawansowany

 

edit

prosta zasada:

chcesz zrobić flagę, trenuj flagę i jej elementy, są przecież sprawdzone progresje do flagi


  • 0

...


#5
listek720

listek720

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów

Podciąganie w L mam już dobrze opanowane,ale ten pomysł z V-ką na poręczach jest ciekawy, myślę, że po fladze się za to wezmę.

 

Ogólnie zadałem te pytanie na forum bo chciałem się upewnić co jest lepsze. Jak to mówią:im więcej rzeczy chcesz robić w tym samym czasie tym większe szanse, że się nie uda.

 

A co do moich umiejętności to jeszcze dużo przede mną, żebym mógł nazwać się zaawansowanym :) Aczkolwiek jestem na dobrej drodze i idę :)

 

Co do flagi to opieram się o Skazanego cz.2 i YT.

 

Dzięki za odpowiedź :)


  • 0

Siła t​o umiejętność, pamiętaj.


#6
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Staraj sie mocniej wypchnac klatke do przodu, a barki sciagac w tyl i w dol. Cos na wzor wagi przodem (fl)
Wtedy mocniej zaangazujesz plecy.

A co do swietnych cwiczen na barki i plecy to polecam wymachy z ala planche do V.

Ja robie narazie w bardzo malym zakresie ruchu i do L, ale gdy schodze z poreczy to czuje cala gore bardzo mocno.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#7
listek720

listek720

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów

Ok spróbuję :) Pomyślałem też, że mogę sprobować podciągania w wadze przodem(obecnej progresji) i to co mówisz Powadzi :)

 

Dzięki :D


  • 0

Siła t​o umiejętność, pamiętaj.


#8
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Podciąganie w trudnych wariantach ma się nijak do flagi bym powiedział. Podciągam się w V, wadze przodem z jedną nogą wyprostowaną a we fladze jestem rzadki ; p

L czy V to po prostu większe zaangażowanie brzucha i rozciągnięcie. A do flagi trzeba progresować flagę, nic innego.


  • 0

#9
listek720

listek720

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów

czillaut: odkąd podciągam się w najszerszym nachwyciem, który bardzo angażuje plecy,progresja do flagi ruszyła :P

 

Progresja do flagi - skazany cz.2 + YT :)


  • 0

Siła t​o umiejętność, pamiętaj.


#10
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Na jakim etapie flagi jesteś ? ; )


  • 0

#11
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Tutaj masz ciekawą progresję od Newcia - > KLIK


  • 0

#12
listek720

listek720

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów

czillaut: obecnie robię siłowe wznosy nóg do poziomu w zwisie wyciskanym a ze skazanego jestem na kroku 4 (wyciskanie z wykopem), ale wszystko idzie ładnie do przodu :)

 

phillix: widziałem tę progresję, może w późniejszym etapie progresji do flagi zaczerpnę stamtąd,nie mniej jednak dziękuję za link :)


  • 0

Siła t​o umiejętność, pamiętaj.






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: l-sit, v-sit, siła, najszerszy grzbietu, plecy, mięśnie głębokie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych