Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Posiłek po intensywnym treningu

jedzenie odżywianie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Interesuje mnie jakie posiłki spożywacie po intensywnym treningu, trzymacie jakiś określony jadłospis? Czy może nie przykładacie do tego uwagi? Ja osobiście staram się uzupełniać węglowodany zaraz po treningu aby szybko odbudować równowagę glikogenu w mięśniach. Dzisiejszy posiłek to np Jabłko 180g, Rodzynki 30g, pieczywo lekkie 28g, Dżem niskosłodozny 20g. I mamy posiłek o wartości energetycznej 300 kcal (Biorę tez poprawkę na wiatr bo moja waga najdokładniejsza nie jest wiec może się on wąchać w granicach powiedzmy 50-60 kcal). W takim posiłku plus minus mamy 4g białka, 1 gram tłuszczu i 66g węglowodanów. Dodam także ze jest to drugi trening w dzisiejszym dniu (aerobowy), wcześniej ćwiczyłem jak zwykle skazanym :)
  • 0

#2
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Ja po treningu robię sobie takiego szejka:
- mleko 2% 300ml
- białko (WPC+WPI) 35g
- banan 1 sztuka
- masło orzechowe 1 łyżka stołowa
- kakao 1 łyżka stołowa

Zapasy glikogenu organizm odbudowuje przez 48h od wysiłku. Nie odbywa się to w jakimś ekstra tempie dlatego w moim szejku jest tłuszcz który spowalnia uwalnianie składników odżywczych (w tym węgli). Ja nie mogę wciągać po treningu szybkich węgli bo czuję się po prostu po nich nie najlepiej. Taki strzał z węglowodanów powoduje też zahamowanie wytwarzania się hormonu wzrostu po treningu jako, że insulina i somatotropina są antagonistami.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#3
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Zdaje mi się że do takiego zaburzenia dochodzi tylko w sytuacjach patologicznych np u cukrzyków, w zdrowym organizmie ten problem nie jest chyba aż tak istotny aczkolwiek mogę się mylić
  • 0

#4
Inanita

Inanita

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów
  • LokalizacjaKraków
Podstawą jest wciągnięcie węglowodanów do 30 min po treningu, zapobiega to katabolizmowi czyli rozpadzie białek. Jeden dwa banany. A potem na spokojnie można zrobić jakiś konkretniejszy posiłek z białko(kurczak,tuńczyk),węglowodany(ryż, brązowy, makaron razowy/pełnoziarnisty), warzywa (w sumie to też węgle ale kwestia jest w witaminach i mikroelementach).
  • 0

#5
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
To i ja podam swoj : 10gr Bcaa, 1-2 banany(zalezy od intensywnosci treningu), pol woreczka ryzu bialego i czasami pare truskawek w sezonie lub vitargo.Owoce wkrojone do ryzu i delikatnie polane woda co przelknac mozna bylo;-).Bar-Man podobno mleko blokuje wchlanianie bialka ale to nie jest moja opinia ale wyczytana, oczywiscie nie neguje twojego sposobu:-)
  • 0

#6
Przemek

Przemek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
trochę za mało białka w tym posiłku potreningowym m6k3.Bierz przykład z tego co koledzy piszą.Ciekawą opcją wydaję się być ten szejk od Bar-Mana:)
  • 0

#7
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Ja tylko powiem, że mój sposób działa na mnie i regeneracja miedzy treningami jest wystarczająca,a siła rośnie.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#8
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Przemek białko jem zawsze na kolację gdy mam trening na 19 i wracam potem o 22 do domu mniej więcej, czyli spożywam je koło 17:30. Trzaskanie szejka z duża ilością białka o tej porze nie było by dobrym pomysłem, a tak fruktoza która jest monosacharydem zostanie szybko przerobiona przez organizm a co najważniejsze nie przerobiona na tłuszcz :) Zapomniałem dodać że nie interesuje mnie przyrost złej jakościowo masy, a do obliczania dziennego zapotrzebowania używam programu MR.BIG dawniej Vitalmax, chyba najlepszy obecnie dostępny program do układania diety i chyba także najprostszy :)
  • 0

#9
Przemek

Przemek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
Spoko, też kiedyś korzystałem z tych tabel Vitalmaxa, bardzo dobra rzecz. Nie wiedziałem, że są jakieś nowe, muszę obczaić;)
  • 0

#10
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Myślę, że każdy musi sobie znaleźć właściwy sposób na przyśpieszenie regeneracji. Organizm jest w stanie po naprawdę intensywnym treningu wchłonąć na szybko w tzw.oknie anabolicznym 20gramów białka (najlepiej dostarczonego w postaci hydrolizatu) oraz 20 gramów cukru prostego. Wszelkie pompowanie białka lub cukru szybkouwalnianego ponad to jest zbyteczne bo organizm przerobić to na tłuszcz. Można natomiast spożyć posiłek wolniej uwalniający składniki pokarmowe. Zaspokoi on potrzeby organizmu w dłuższej perspektywie.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#11
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ja ostatnio po treningach robię sobie szejk:
- 1-2 banany
- z 10-15 suszonych, moczonych wcześniej we wrzątku daktyli
- 3 łyżki poppingu z amarantusa
- 3 łyżki mielonego maku
- 4-5 łyżek pestek dyni zmieszanych z pestkami słonecznika
- 1 łyżka jagód goji
- 2 szklanki wody

Nie wiem ile czego tu jest bo nie przykładam do tego wagi.
  • 0
Dołączona grafika

#12
Mr.Burns

Mr.Burns

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 89 postów
Najczęściej po treningu jem duży talerz quinoa, czyli komosy ryżowej (podsypany trochę soczewicą). Wrzucam jej do garnka pół kubka, czyli około 90 gram. Komosa absolutnie rządzi - mnóstwo białka, błonnika, kwasu foliowego, magnezu, itd. - polecam!


  • 0

#13
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Nie jadłem nigdy nawet nie wiem jak wygląda :D będę musiał spróbować :D
  • 0

#14
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ja też polecam :)
  • 0
Dołączona grafika

#15
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Najczęściej po treningu jem duży talerz quinoa, czyli komosy ryżowej (podsypany trochę soczewicą). Wrzucam jej do garnka pół kubka, czyli około 90 gram. Komosa absolutnie rządzi - mnóstwo białka, błonnika, kwasu foliowego, magnezu, itd. - polecam!



Super jest kasza Machu Picchu złoto-skarb inków :)
MK na początku nie lubiłem, ale jak dobrze doprawisz niebo w gębie :)
  • 0

#16
Przemek

Przemek

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
Na komosę ryżowa jest teraz moda, każdy zachwala itd. tylko zeby poźniej nie okazało sie tak jak z soja..
  • 0

#17
Mr.Burns

Mr.Burns

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 89 postów

tylko zeby poźniej nie okazało sie tak jak z soja..


albo z mięsem.

  • 0

#18
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
zmieńcie tytuł wątku na "wegańskie wątpliwości" ;D

a serio to mam rozumieć, że nikt poza tymi co się już wypowiedzieli nie jada po treningu posiłków ?
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#19
Kogut

Kogut

    Padre Koguto

  • Użytkownik
  • 60 postów
Ja śledze temat z ciekawości, ale nie wypowiadam sie, bo nie stosuje żadnych konkretnych receptur, jem cokolwiek. Generalnie moja dieta nie jest jakoś określona/ograniczona z góry. Jem wszystko, stosując sie tylko do pewnych zasad, czyli stała liczba posiłków o w miare stałych porach (w moim przypadku 3 posiłki), nie przejadanie sie (jestem syty, kończe) i nie żreć na noc. Co do posiłku po treningu, tak jak pisałem, cokolwiek, byle nie być głodnym :P Ale zawsze jem nie wcześniej niż przynajmniej 15 minut po treningu, jest to rada od pewnego kulturysty ode mnie z miasta (nie pamiętam jak sie nazywał, ale pracował jako trener na jednej z siłowni u mnie w mieście, uwierzcie, gość wygląda świetnie). Poprostu po treningu trzeba dać czas krwi, żeby rozeszła sie spowrotem równo po organizmie, ponieważ jest skumulowana w dużej ilośći w mięśniach które sie trenowało. Jedzenie odrazu po treningu może powodować wolniejsze trawienie, może nudności, zależy od organizmu, żołądek ma za mało krwi, żeby normalnie pracować. Zresztą nie tylko żołądek.
  • 0

#20
benfredo

benfredo

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 100 postów
Ja takich szejków nie przygotowuje, bo mam tylko jednego robot kuchennego wielkości mikrofalówki i używam go dość rzadko. W najbliższym czasie z ciekawości spróbuje... Dopiero zapoznaje się z aspektami właściwego żywienia podczas trenowania, ale przed treningiem mniej więcej jakieś 30 minut jem całego albo połówkę banan Po treningu natomiast napój izotoniczny 0,7l i w zależności od pory o której kończę, albo kolacja albo jakiś jogurt naturalny np. z kromką chleba razowego. Dodam, ze aktualnie tylko biegam nie ćwiczę kali, bo jeszcze nie skończyłem czytać SnT (jestem w 3/4)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: jedzenie, odżywianie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych