Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ekspander - rozgrzewka, dobicie, rzeźnia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#41
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Kupiłem!
6mm
Nie było 8mm. Było jeszcze 10mm, ale to już potężna guma.

Mam 6m - chyba zawiążę sobie pętlę i złożę na pół.

Wyrwie mi to grzejnik ze ściany? Nie wiem do czego to zamocować, a nie chcę zniszczeń..

:)
  • 0

#42
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Do grzejnika nie radzę, ja zaczepiam za futrynę drzwi.
  • 0
Shut up and get moving.

#43
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Za futrynę??
W jaki sposób?

Póki co - jedyna opcja, to drążek w futrynie - skoro przy podciaganiu go nie wyrywam to powinien sobie poradzić (mimo, że to ciągnięcie w bok).
  • 0

#44
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Dołączona grafika
Czymś takim.
  • 0
Shut up and get moving.

#45
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Przy zamkniętych drzwiach! To rozumiem :)

Drążek jest dobry - gumy nie naciągają się jakoś specjalnie mocno, także drążek da radę.
Druga opcja, to 24kg kettel na podłodze - też trzyma, a ewentualnie się przewróci..
  • 0

#46
Yamakasi

Yamakasi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
Być może już ktoś na to odpowiedział,ale mam pytanie -kiedyś dostałem je od rodziców,ale jakoś z nich jeszcze nie korzystałem.Mój Ojciec,mówi że bardzo dobre efekty są po ćwiczenia z ekspanderami.Co o tym sądzicie,warto?Rzeczywiście daje to szybkie efekty,czy jest tak samo skuteczny jak ćwiczenia np.z obciążenie własnego ciała?Bardzo zależy mi m.in na sile i lekka rzeźba?Warto się brać za to czy nie?
  • 0

#47
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Yamakasi, mam wrażenie, że nie chciało Ci się przeczytać postów powyżej, tylko skopiowałeś swój poprzedni post i przeniosłeś tutaj. W tym wątku wiele osób potwierdziło już, że warto:)
  • 0

#48
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Na zakończenie treningu kali zrobiłem:

- przodem - ściąganie ramion z poziomu w dół - 50x
- tyłem - wyciskanie francuskie/tricepsowe - 50x
- przodem - uginanie na biceps - 50x
- tyłem - odwrotne rozpiętki - 50x

to 3x

Zajęło mi to z 6min, ale pompa konkretna i do tego ciężkie łapy - najbardziej po tych odwrotnych rozpiętkach.

Guma 6mm o długości 6m złożona na pół.

Czy takie coś przełoży się na poprawę jakichkolwiek parametrów (o których pisał Adam) ?
  • 0

#49
Rob PMC

Rob PMC

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 135 postów
Ja akurat robię ćwiczenia z filmiku wstawionego przez michała na drugiej stronie , polecam barki wykończone, dodatkowo wprowadziłem różnego rodzaju wymachy i unoszenia nóg w celach wzmocnienia i rehabilitacji po naderwanych przyczepach mięśni uda.
  • 0

#50
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja zaczepiam o drabinkę od piętrowego łóżka. :D
  • 0

#51
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
A ja zaczepiam o klamkę.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#52
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ważne by ćwiczyć. Zaczepiajcie o co chcecie. :D Nawet o stopy. Można się położyć i w innej płaszczyźnie ruch wykonywać. :D
  • 0

#53
Rob PMC

Rob PMC

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 135 postów
Gumy sa świetne, barki to masakra, znalazłem nawet ćwiczenie stymulujące ruch jak przy martwym ciągu, dobrze się rozwija wytrzymałość siłowa,w przyszłości myślę nad sandbag-iem.A Zaczepiać można wszędzie np drzwi od szafy kłódka i przeciągamy gumę.
  • 0

#54
Yamakasi

Yamakasi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów
Mam podstawowe pytanie.Od razu powiem że ja się w ogóle na tym nie znam.Bardzo zależy mi aby wyrobić sobie siłę mięśni. I podstawowe pytanie,czy da się ekspanderem wyrobić siłę mięśni,oraz lekko rzeźbę?Niektórzy twierdzą że nie da się robić siły,ja się natomiast chciałbym upewnić,w góry przepraszam jeżeli już ktoś na to pytanie odpowiedział,ale nie mogłem jak dotąd znaleźć takiej odpowiedzi.
  • 0

#55
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Da się :)
  • 0

#56
Yamakasi

Yamakasi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 22 postów

Da się :)


A jak się odniesiesz do tego np.tematu - LINK
Takie coś mnie demotywuję ;/
  • 0

#57
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Ekspander to narzędzie, wszystko zależy od tego jak go użyjesz. Moim zdaniem do budowania siły warto go używać albo w sposób jaki pisał Adam Kalman - w skrócie małe obciążenie, tempo ćwiczenia min. 2 ruchy na sekundę, ilość powtórzeń min. 50 na serię - nie przyczyni się to do większej siły bezpośrednio, ale pośrednio w dłuższej perspektywie w połączeniu z typowym treningiem na siłę. Albo jak pisał Michał - jako dodatkowe obciążenie w wykonywanym ćwiczeniu np. pompki lub dipy z ekspanderem. Znowu w skrócie chodzi o to, że ekspander inaczej rozkłada obciążenie - jeśli ćwiczysz z masą własnego ciała lub dodatkowym ciężarem to wykonanie ruchu jest najtrudniejsze w fazie początkowej a najłatwiejsze w końcowej - jeśli dodasz do tego ekspander to ćwiczenie będzie trudniejsze w fazie końcowej, a to w inny sposób stymuluje układ nerwowy. Na koniec moja rada potrenuj systematycznie min. miesiąc i oceń jak taki trening wpływa na ciebie.
  • 0

#58
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Całkowicie zgadzam się z Robertem. Ekspander nie jest przyrządem do wyrabiania siły. Można go stosować w następujących celach: rozgrzewka, dobicie mięśni po treningu, poprawa wytrzymałości, zmiana oporu w ćwiczeniach. Nie polecam używania ekspandera jako jedynego narzędzia. Będzie natomiast doskonały jako uzupełnienie treningu. Poprawi wytrzymałość, dobije i ukrwi mięśnie, poprawi definicję i rzeźbę mięśni, wzmocni fazę negatywną i zróżnicuje opór (przy odpowiednim zastosowaniu). Nie stosujcie go jako rozwiązanie na wszystko, tylko jako specjalistyczne narzędzie stosowane w określonych celach. By zbudować siłę, rób podstawowe, bazowe ćwiczenia kalisteniczne. Ekspander pomoże Ci jeszcze bardziej skatować mięśnie po takim treningu. Możesz już nie mieć siły, by jeszcze choć raz się podciągnąć ale zapewne dasz rade dorzucić jeszcze serię ekspanderem na plecy i biceps, by dokończyć dzieła;)
  • 0

#59
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Ale DLACZEGO według Ciebie nie jest przyrządem do wyrabiania siły?
  • 0
Shut up and get moving.

#60
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
Ładnie to przedstawil robert z zahirem a ja dodam ze w zapasach takze uzywa sie ekspandera np: do wyrobienia szybkosci zejsc do nog, odrzutu nog czyli obrona przed sprowadzeniami wtedy podczepiamy go do pasa, bedac w pochyleniu w przod sciagamy gumy do nog na roznej wysokosci, stojac w pionie robimy roznego rodzaju zaciagi ekspandera w tyl.
Mysle ze to wyrabia bardziej sile dynamiczna a nie typowa z silowni statyczna.
  • 0
Trening to przyjemnosc, nie obowiazek a gimnastyka sportowa to radosc i satysfakcja z pokonywania sily grawitacji:) !




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych