Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ekspander - rozgrzewka, dobicie, rzeźnia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#21
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Apropo ekspandera - natknąłem się na książkę z takim krótkim rozdziałem:
Dołączona grafika
Henryk Jasiak "Współczesny Herkules"
  • 0

66668745.png


#22
kronos

kronos

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 59 postów
A co z ćwiczeniem z ekspanderem przed treningiem w ramach rozgrzewki ?
  • 0

#23
Adam.Kalman

Adam.Kalman

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Instruktor
  • 74 postów
Jest opisane w pierwszym poście, po 20 powtórzeń, można dodać krążenia i inne ćwiczenia tak, żeby pobudzić żądane grupy mięśniowe
 

Apropo ekspandera - natknąłem się na książkę z takim krótkim rozdziałem:
Dołączona grafika
Henryk Jasiak "Współczesny Herkules"


Porady super dla zaczynających treningi, miałem okazje czytać tę książkę, teraz jak sobie przypomnę, to brzmi to mniej więcej jak kronika filmowa z PRL, ale... było nie było jakiś wzorzec był :)
  • 0

#24
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Adam, mam jeszcze pytanie: czy ćwiczyć zestaw z filmu wstawionego przez Michała ewentualnie wg własnego pomysłu, czy dodasz jeszcze swój zestaw?
  • 0

#25
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Bardzo ciekawe!

Też chciałbym konkretnie się dowiedzieć - jakie ćwiczenia?
No i jakiś sprawdzony sprzedawca na allegro! :)
Proszę..
  • 0

#26
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Castorama.
  • 0

#27
Adam.Kalman

Adam.Kalman

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Instruktor
  • 74 postów
Różne poradniki podają różne ćwiczenia. Ja osobiście używam ekspandera do wzmocnienia pleców i barków, więc każde odciągnięcia, które wykonujemy prostymi rękami, realizują to założenie. Oczywiście wytrzymałość bicepsa i tricepsa trenujemy zgięciami, tak jak opisałem wcześniej.

Nie ma jakichś konkretnie polecanych ćwiczeń, ekspander daje miliony możliwości, np skłony z napiętym ekspanderem, wzniosy nóg z zaczepionym ekspanderem, opcji jest nieskończona ilość, trzeba uruchomić wyobraźnie.

Kolejna kluczowa zasada, to im trudniej, tym lepiej :)
  • 0

#28
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Ok. Zależy mi głównie na grzbiecie i barkach. Myślałem o takim zestawie:
I - stoimy przodem do przyczepu linek
- ciągniemy linki do dołu
- ciągniemy linki na wysokości barków (rozpiętki)
- ciągniemy linki do góry
- w pochyleniu do przodu - kąt prosty między tułowiem i nogami ciągniemy linki do tyłu
II - powtarzamy to samo stojąc tyłem przyczepu linek z tym, że w ostatnim punkcie ciągniemy linki do przodu
III - ustawiamy ręce w pozycji "skrzydełek" i rozciągamy linkę za plecami.

Moja linka powinna być przysłana za ok. 3 dni, więc na razie nie mam pojęcia jakie to będzie obciążenie i czy zestaw składa się dostatecznej liczby ćwiczeń

Zainteresowanych ćwiczeniem z ekspanderem proszę o opinie i ewentualne modyfikacje :)
  • 0

#29
rafal

rafal

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 238 postów

Adam, mam jeszcze pytanie: czy ćwiczyć zestaw z filmu wstawionego przez Michała ewentualnie wg własnego pomysłu, czy dodasz jeszcze swój zestaw?


Zestaw trochę się różni od zastawu którym znęca się Adam :) ale wydaje mi się że się nadaje, tylko trzeba zwiększyć tempo (x4) i ilość powtórzeń do 50 lub 100, bo na filmiku przedstawiona jest rozgrzewka.
no i warto zmienić kolejność tych ćwiczeń tak jak Adam pisał - jedno ćwiczenie przodem, jedno ćwiczenie tyłem. Tak jak pokazane jest na filmiku byłoby ciężko przy zwiększonym tempie i ilości powtórzeń. tzn i tak będzie ciężko :) a jak nie będzie to pół kroku dalej trzeba stanąć ;)
  • 0

#30
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego napisałem trochę odchudzony zestaw. Poza tym w zestawie z filmu jest dużo ćwiczeń obciążających rotatory i zastanawiam się czy wytrzymają one tempo x4. Co do pomysłu żeby robić na przemian jedno ćwiczenie przodem, jedno tyłem to myślę, że jest świetny - jakoś to przeoczyłem w tekście Adama. Fajnie by było gdybyś napisał z ilu ćwiczeń składa się zestaw Adama to będę lepiej wiedział czego się trzymać :)
  • 0

#31
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
A najfajniej by było gdyby Adam wstawił modelowy plan ćwiczeń
  • 0

#32
Adam.Kalman

Adam.Kalman

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Instruktor
  • 74 postów
Panowie, postaram się niedługo, dziś urodziła mi się córa, musicie poczekać :)
  • 0

#33
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Gratulacje dla mamy i taty :)
  • 0

#34
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów

Panowie, postaram się niedługo, dziś urodziła mi się córa, musicie poczekać :)

Gratulacje! Nie chcę Cie straszyć Adam ale mój sąsiad, zapalony maratończyk, który codziennie biegał po 10-20km dwa lata temu został ojcem. Dzisiaj po tych dwóch latach widziałem go pierwszy raz na treningu...
  • 0

#35
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Adam da radę:) W końcu gimnastyka to jego zawód, więc ćwiczył będzie. A córcia śliczna, widziałem zdjęcie:)
  • 0

#36
Adam.Kalman

Adam.Kalman

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Instruktor
  • 74 postów

Adam da radę:) W końcu gimnastyka to jego zawód, więc ćwiczył będzie. A córcia śliczna, widziałem zdjęcie:)


Dzięki Jacku...

Panowie, nigdy nie bądźcie skazani na to co ktoś powiedział, bo Kalman powiedział 50 powtórzeń a może lepiej byłoby 76

jak chodzi o ekspander, ma was rozgrzać, dobić, spalić.
Jak się zaczniemy zastanawiać książkowo, to ok, ja jestem w stanie zrobić 3x po 100 powtórzeń
nawet lepiej, jestem w stanie zrobić po 200 powtórzeń

czy na tym trzeba się wzorować?

mogę poddać się ćwiczeniaomz ekspanderem i każdy, kto weźmie ten przyrząd do reki, po 2 dniach będzie wiedział jak go użyć

proszę, nie pytajcie się czy dłoń ma być ułożona tak czy inaczej
zrób jakkolwiek 3x po 50, potem 3x po 100, gwarantuje ze znajdziesz dla siebie optymalną procedurę

moja jest taka, żeby otwartą dłonią działać przeciw sile, resztę podpowie wyobraźnia

nie pytajcie mnie o zestaw, konkretne wytyczne bedą na następnym seminarium
  • 0

#37
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
http://allegro.pl/li...3004810766.html
http://allegro.pl/li...3004800185.html

Któraś z powyższych byłaby dobra??

Tak sobie myślę jeszcze o gumie do zrobienia pętli, żeby ułatwić sobie podciąganie na drążku.. też z 4m musiałaby mieć. Jak myślicie? No i jaka gruba miałaby być??
  • 0

#38
Rob PMC

Rob PMC

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 135 postów
Zakupiłem linę W brico mache,świetna sprawa i faktycznie niektóre ćwiczenia dają popalić,
Kano praktycznie taka sama jak z Twojego linku .Koszt 4,20 za m.
  • 0

#39
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
To się przejdę obadać.
Dzięki!
  • 0

#40
Rob PMC

Rob PMC

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 135 postów
Jestem po pierwszym pełnym treningu z gumami.Zmęczenie i ból mięśni.Polecam.Wprowadzam to jako stały element treningu.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych