Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ekspander - rozgrzewka, dobicie, rzeźnia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#121
Adam.Kalman

Adam.Kalman

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Instruktor
  • 74 postów
Zawsze podczas treningu znajdzie się osoba, która chciałaby jedno złote ćwiczenie na ogólną siłę.
Problem polega na tym, że wygląd i mięśnie można zrobić w pół roku, prawdziwą siłę, która zostaje na całe życie, robi się żmudnie, małymi krokami przez lata, bardzo małymi, typu ekspander, podciąganie, pompki na jednej ręce, wagi w podporze przodem, rozpięcia.
To są ćwiczenia które robię od ponad 20 lat, krok po kroku dochodząc szczebel wyżej.
Jest takie staropolskie powiedzenie, bardzo słuszne, "co nagle to po diable".

Prawda to.
 
Chciałbym dodać jeszcze jedną, ważną rzecz...
Jeżeli ktoś w gimnastyce, kalistenice, street workoucie itd.. szuka zamiennika dla siłowni, dla szybkiego zdobycia siły i sprawności, życzę powodzenia :)

W tych sportach trenuje się latami... 5 - 7, i można powiedzieć, że już coś mamy w zanadrzu, 10 - 12 można powiedzieć, że jest siła i umiejętności.

Taka jest prawda, może zniechęcę tych co po roku - dwóch uznali, że już wiedzą wszystko nt. siły i sprawności, są silni i sprawni, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć na 100%, nie są w ogóle nawet w 1% definicji sportowej - silny i sprawny człowiek. Osoby, które ćwiczą parę lat, myślę że mnie zrozumieją, osoby mniej ćwiczące, zależy od Was.

Ale warto, jeżeli warto w coś zainwestować to w swoją sprawność :)

Jak zawsze pozdrawiam :)
  • 0

#122
mrjackowsky

mrjackowsky

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaKraków/Żywiec

Czy takie gumy do plandek, o jakich była wcześniej mowa, nadają się do zawieszenia na drążku i ułatwienia sobie ćwiczeń z nim związanych?
Szukam odrobiny ułatwienia w zrobieniu pierwszego muscle-upa :)


  • 0

#123
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Nadają się, przy tym utrudniają fazę negatywną, co jest dodatkowym plusem. Co do ułatwienia muscle upa, to proponuję robić z wyskoku na niższym drążku. W ten sposób nauczysz się pokonywać najtrudniejszą sekwencję ruchu:)


  • 1

#124
mrjackowsky

mrjackowsky

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 8 postów
  • LokalizacjaKraków/Żywiec

Dziękówa zahir :)

Kupiłem linkę, zapowiada się ciekawie.

Nie mogę się doczekać kiedy przestanie padać, żeby ją przetestować.

 

Macie jakieś dobre sposoby na związanie/spięcie jej końców, tak by powstała jedna, duża pętla?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych