Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Kółka gimnastyczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
337 odpowiedzi w tym temacie

#61
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Myslę ze to moze byc ciekawa książka. Nie czytałem ale z chęcia przeczytam bo bardzo lubie tego typu literature. interesuja mnie takie rzeczy. ale jak tak mozna bez mięsa? :( hehe



Ja myślałem identycznie jak Ty, dopóki nie przeczytałem tej książki, będziesz cholernie zaskoczony. :)
  • 0

#62
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów


Myslę ze to moze byc ciekawa książka. Nie czytałem ale z chęcia przeczytam bo bardzo lubie tego typu literature. interesuja mnie takie rzeczy. ale jak tak mozna bez mięsa? :( hehe



Ja myślałem identycznie jak Ty, dopóki nie przeczytałem tej książki, będziesz cholernie zaskoczony. :)


Chłopaki strasznie zaśmieciliśmy ten wątek o kółkach warto zadawać pytania diecie a nie tu. Wiem że to jest ciekawe i warte uwagi.


Kiedyś na youtube był świetny film po polsku przedstawiający książkę Cambella
Widelce ponad noże w języku angielskim Forks Over Knives może gdzieś znajdziemy w sieci

http://www.youtube.com/watch?v=O7ijukNzlUg&list=PLFBF1D066DA5A1525&index=1&feature=plcp
http://zielonawsrodl...ponad-noze.html
http://www.youtube.c...ForksOverKnives
  • 0

#63
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
No to żeby wrócić do tematu proponuję podzielić się swoimi doświadczeniami z treningu na kółkach i podrzucić kilka ćwiczeń. Krzysiu, temat zwłaszcza do Ciebie. Bawisz się już tymi kółeczkami kawał czasu ze świetnym skutkiem:)
  • 0

#64
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Czy ja wiem, kurcze za mała jest futryna, za wąska. Dziekuję. Ruszyłem właśnie. ;)
  • 0

#65
gymmaniak

gymmaniak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
Ja dzisiaj trening (superserie podciagań i pompek szwedzkich)z kamorem w plecaku. Jest moc!  
Zacząłem przegladac "skazanego" i mam jedno pytanie do tych którzy juz dłuzszy czas ćwicza tym systemem. Jak często w tygodniu wykonuje sie np pompki? codziennie?
  • 0

#66
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Zacząłem przegladac "skazanego" i mam jedno pytanie do tych którzy juz dłuzszy czas ćwicza tym systemem. Jak często w tygodniu wykonuje sie np pompki? codziennie?


A może zadaj to pytanie w odpowiednim wątku zamiast zaśmiecać ten?
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#67
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Dziś otrzymałem kółka. Pełną miazga na nich wszystko jest 100 x trudniejsze. Jutro sie pobawie coś więcej.
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#68
gymmaniak

gymmaniak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
Rozmawiamy o treningu na kółkach i jest to cwiczenie jak każde inne...z fazą adaptacji, rowozju siły, etapów. a pytam o częstoliwośc treningów bo mnie ciekawi w ile ludzie trenujacy tym sysytemem dochodzą do muscle upu na kółkach. Ja dochodziłem bardzo długo do muscle upa na drążku i i chce wiedzeic czy to normalne czy popełniałem bledy. nakólkach robie dwa ale jakieś takie słabe są. nie kontroluje jeszcze do końca stabilizatorow obręczy barkowe. a jak inni? niech ktos sie wypowie jak daje rade z tym wymykiem na kółkach
  • 0

#69
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Mi było łatwiej opanować na kółkach. Ćwiczyłem miesiąc.
  • 0

#70
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Dziś po raz pierwszy robiłem rozpiętki na kółkach. Kółka opuszczone nisko. Pozycja wyjściowa jak do pompki, przy czym ciało w stosunku do podłogi tworzy kąt 45 st. Ręce lekko ugięte w stawie łokciowym. Ręce w bok i zejście nisko. Następnie przywodzimy ramiona do siebie i z powrotem idziemy w górę.

Ćwiczenie naprawdę ostro daje popalić. Włączyłem do programu z dwóch powodów:

1) Zupełnie inny zakres ruchu niż w pompce, więc przełamuje schematy ruchowe. Poza tym świetnie wpływa na zewnętrzne partie mięśnia piersiowego.
2) Tego typu ćwiczenia, wykonywane prawie na prostych ramionach świetnie przygotowują do żelaznego krzyża, który bardzo chciałbym kiedyś wykonać:)

Jak pisałem wyżej ciało tworzy teraz kąt 45 st. do podłoża. W miarę wzrostu siły i techniki wysokość kółek można obniżać, oraz wejść z nogami na podwyższenie. Ćwiczenie będzie wtedy trudniejsze (analogicznie jak przy pompkach)
  • 0

#71
gymmaniak

gymmaniak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
Stary to nie targowisko więc nie wciskaj ludziom swojego towaru. Kółeczka są na allegro i zrobił się juz ruch w interesie i jest wybór. Ja nie widze zbyt dużej róznicy w przejsciu z drażka na kółka. Ogólnie wzmocnienie wymaga tylko sekcja przyłokciowa tricepsa zeby bez problemu wypychac sie w krytycznym momencie muscle upa. Jak ktoś nie miał problemu z drazkiem na kółkach tez da sobie radę. Kilka treningów i miesnie stabilizujące sie "ułożą"i mysle ze kazdy da radę w podstawowych ćwiczeniach. jeżeli chodzi o zaawansowane to juz inna sprawa. tutaj potrzeba duzo pracy.


  • 0

#72
saddam1

saddam1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
Ok rzeczywiscie moze to nie targowisko, przepraszam.

CO do trudnosci to nie moge sie zgodzic moim zdaniem jest sporo trudniej niz na drazku. Na drazku masz wszystko stabilne to dosc podobna roznica do wyciskania hantelek lub wyciskania lezac na maszynie na jednym mozesz sobie pchac nawet lekko pod innym katem i i tak pojdzie a na drugim musisz dzialac sila idealnie w dobra strone. Tutaj moim zdaniem jest podobnie.
Ktos z was kto nie jest gimnastykiem takim co trenuje od malego robi moze jakies trudniejsze elementy na tym?
  • 0

#73
gymmaniak

gymmaniak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
kolo skąd Ty bierzesz te hity? oczywiscie ze na kółkach nawet łatwiej! jezeli porównujemy podciagania to kółka zdecydowanie odciazaja nadgarski pozwalajac im na naturalną supinację. nic nie boli i nie pręży - z punktu motoryki stawów wszystko układa sie naturalnie. sprawa ma sie inaczej jezeli chodzi o róznego rodzaju pompki (szwedy, pompki płaskie czu inne cwiczenia jak rozpietka). Ogólnie to widze w Tobie naciągacza i sprzedawce który chce tutaj zbic sobie kapitał zagadując niby o gimnastyce. Bardzo nie lubię takich cwaniaczków jak Ty którzy uważaja Nas - ludzi piszących na forach za idiotów. własnie z tego powodu juz bym u Ciebie nie kupił tych kółek bo podejrzewam ze cwaniactwo przejawiasz również w handlu. Na szczęście nie Ty jeden sprzedajesz kółka i mozna je kupic jeszcze na

mtidea.pl

albo na allegro

http://allegro.pl/cr...2575210832.html
  • 0

#74
saddam1

saddam1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
Jesli mowisz ze zrobienie muscle up na drazku jest latwiejsze niz na kolkach to chyba nie robiles jeszcze na kolkach... Albo np robiles zawsze na kolkach i nie wiesz jak jest na drazku niewiem skad masz te wrazenie. Ja na luzie robie 15 na drazku a na kolkach mam powazny problem z tym. Tak samo moi znajomi. Z podciaganiem tez na drazku zrobie 20-25 bez problemu a na kolkach 10-15

  • 0

#75
gymmaniak

gymmaniak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
Nikogo nie atakuje ale jak pierd...lisz takie głupoty to az mnie głowa boli! uprawiam kulturystyke od 11 lat i pomimo iz nie jest to sport czysto siłowy a sylwetkowy to za słabego sie nie uwazam i nie tylko wyglądam ale i jakąś siła wyrobioną na przestrzenie lat dysponuje. I chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem tego co pisze i sam się gubisz w swoich wypowiedziach. Pisałem o podciąganiu a nie o wymykach. Dojscie do wymyku na drazku zabiera strasznie duzo czasu i to choćby dlatego ze wypchnąc musisz caly ciężar ciała w lini pionowej jedynie z delikatnym nadrzuceniem balansem ciała ! w kołach nieco oszukujesz bo w krytycznym momencie sciągasz łokcie do tyłu i automatycznie przechodzisz do ruchu typu "pull". Pokaż mi te swoje 15 wymyków na drażku kozaku.
Zza komputera? ja mogę bez problemu porozmawiac z Toba w cztery oczy jak potrzebujesz
Oczywiście handlarzu ze zabieram głos tylko w wątku o kołach bo na tę chwilę koła mnie interesują z kalisteniki. Zacząłem na nich cwiczyć a tu są ludzie którzy doskonale znaja sie na cwiczeniu z własna masa ciała i dlatego jestem tu by zaczerpnąć wiedzy od bardziej doświadczonych.
Z USA powiadasz? no to pokaż jakiś kwit łepku na te Twoje amerykańskie koła bo w stanach tylko kilka firm robi te kółka. Tam sprzęt gimnastyczny jest certyfikowany zeby nikt (w szczególności dzieci bo tam podstawowe cwiczenia na kołach są na lekcjach W_F) sobie nie zrobił krzywdy i żeby wyeliminować takich garażowych majsterkowiczów jak Ty którzy wycinaja kólka na kolanie ch...j wie z czego i szukaja idiotów. dawaj kwitek kolo.
Ja poświęce swój czas i napisze do producenta maila z zapytaniem czy to ich produkt i umieszcze oficjalnie tutaj na forum to co mi odpiszą.



  • 0

#76
saddam1

saddam1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
odpisalem na zarzuty koledze na priv moja reklama zostala usunieta uwazam temat za zamkniety. Mysle ze nie warto zasmiecac watka glupimi klotniami

Kolega znalazl fajny filmik z cwiczeniami pod IRON CROSS


  • 0

#77
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panowie, bardzo Was proszę darujcie sobie wątki osobiste. Chciałbym żeby to forum było wymianą doświadczeń a nie walką na argumenty. Napiszcie lepiej coś o treningu, dajcie propozycję ćwiczeń, napiszcie co się sprawdza w waszym treningu itp.
  • 0

#78
saddam1

saddam1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
ja juz usunalem wszelkie elementy niepotrzebnego sporu i przenioslem je na PM :) I wrocilem do czesci merytorycznej.
  • 0

#79
tyraell

tyraell

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
również zacząłem praktykować na kółkach :D
przeglądając wczoraj YT w poszukiwaniu jakichś ciekawych tutków natknąłem się na te samego Jordana Jovtcheva ;) polecam obejrzeć :)






  • 0
Jeżeli ktoś ci mówi, że się zmieniłeś to znaczy, że przestałeś żyć według jego oczekiwań...

#80
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Kolega 39 lat ma. ;) Polecam. Miałem to na komputerze. ;) Od początku do końca wyjaśnione. ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych