Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Kółka gimnastyczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
337 odpowiedzi w tym temacie

#81
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Kółka robią wrażenie :o i czuję, że w przyszłości je zamówię :D
Jedno pytanko zahir: jak łączysz treningi? Tzn. skazany z kółkami ?

PS: Gdzie zawiesiłeś? :P
  • 0

#82
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Te kółka mają dołączone taśmy przy pomocy których możesz je zawiesić praktycznie wszędzie. Nawet na drzewie albo drążku (jak Krzysiek). Ja zawiesiłem na belce. Ze "skazanym" łączę to tak, że wykonuję część ćwiczeń na nich (np podciąganie)a nie na drążku, albo dodaje jedno ćwiczenie więcej do "skazanego" np. rozpiętki do treningu pompek. Oczywiście wprowadzam stopniowo zgodnie z zasadą którą ciągle powtarzam, że lepiej być lekko nie dotrenowanym, niż przetrenowanym. Tak więc do zwykłego treningu pompek dodałem jedną serię rozpiętek zaczynając od 5 powtórzeń.
  • 0

#83
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja mam sznurki..;-/
  • 0

#84
Gżesiu

Gżesiu

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów
Pytanie odnośnie Jackknife pushups (akurat się zatrzymałem na tym na filmie i mnie naszło pytanie, więc nie będę zwlekał :P) Czy barki mają być wysunięte do przodu czy łopatki ściągnięte. Anyway. Dzięki wielkie za te filmiki. dużo fajnych nowych ćwiczeń, które wprowadzę do swoich treningów z kółkami:).
  • 0

#85
gymmaniak

gymmaniak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
Święte słowa Zahir "lepiej byc niedotrenowanym niż przetrenowanym". Sam wiem bo narobiem sobie w zyciu problemów trenując niegdys na maksa. ze stawów zostaja miazgi. Niestety głupota młodzieńcza pchneła mnie do wspomagaczy i jezeli mogę to z miejsca wszystkim odradzam wszelkiego rodzaju anaboliki. Nie da się spróbowac a później z tego wyjść. To jest błędne koło. Uzależniaja jak narkotyki. Pamietam jak zrobiłem w reku 45 cm to każdy koleszka mówił tylko "ale masz łape" i z czasem odczuwałem taka presje ze jak tylko coś mi spadało to ładowałem się z
w następny cykl! bez senu. Od kilku lat jade juz "na sucho". inne życie, inne relacje z ludzmi. wyciszyły mi sie troche moje wewnętrzne demony. Podobnie jak Ty dorzuciłem rozpietke na kołach (kółka kilka centymetrów nad ziemią, pozycja jak do pompek klasycznych, wyprostowane ręce (nie przeprostowane! )i wymieniłem drązek na podciaganie na kółkach. To chyba najrozsadniejsze rozwiązanie. cwicze tym "skazanym" i powiem wam ze to abstrakcja dla mnie przy tej objetosci treningu jaka miałem wcześniej. Ale teraz cel jest inny więc i inne metody.

  • 0

#86
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
sorry za offtop ale... gymmaniak, dobre świadectwo ;) super, że zmieniłeś życie! ( a przynajmniej część )
teraz do tematu: pewnie jak będe miał kiedyś kase to sobię zamówię kółka bo widzę świetna sprawa ;)
Ale narazie zbieram na rower :D
  • 0

#87
gymmaniak

gymmaniak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
Dzieki za dobre słowo. Kupuj kolarke! kupiłem rower szosowy 2 lata temu i mam darmowe aeroby. tylko musisz na obręcze trekingowe ją wsadzić bo normalne maja wytrzymałość 80-90 kg to jak troche postawniejszy jesteś to moga nie wytrzymac obciążenia. Ja kupiłem trekingowe po 50zł za sztuke i wszytko gra. jezeli ktoś chce nie tylko budowac siłe / masę ale i zrzucić brzuch to polecam jazdę rano na puste bebechy. Kawa / kofeina i BCAA antykatabolicznie obowiazkowo!
  • 0

#88
saddam1

saddam1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
Wracajac do tematu. Wczoraj probowalem robic ten trening pod Iron Cross jak pokazuje gosc na filmie ktory wrzucilem. Calkiem spoko to idzie i mysle ze kwestia paru miesiecy i da sie ten element zrobic! Nie mialem tylu materacy co na filmie to podstawilem drabine pod nogi i jazda...
  • 0

#89
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
A skąd kupowałeś zahir?
Wypatrzyłem takie na allegro: http://allegro.pl/cr...2575210832.html
Chyba dobre, co?
Coraz bardziej mnie jarają :D
PS: Kupuję górala raczej, zwłaszcza, że wiele kasy nie mam :) znajomy mi załatwia z serwisu :)
  • 0

#90
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja niestety nie mam możliwości w futrynie tego robić. Akurat Iron Cross to jeden z najłatwiejszych rozpięć na kółkach. Powodzenia.
  • 0

#91
saddam1

saddam1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
Ok a wiesz moze tak bardziej profejsonalnie w jakiej kolejnosci powinno sie uczyc elementow? Ja na ta chwile robie muscle ups ale tak ledwo i wagi do gory nogami i normalna czy teraz jest czas na Iron Cross czy od czegos innego powinienem zaczac? Strasznie malo w necie jest o treningu na kolkach;/ musze sie wybrac do jakiegos trenera gimnastyki zeby cos poradzil

  • 0

#92
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Strasznie mało jest po polsku. Multum - po angielsku. Zacznij od podstaw: MU, swingi na kołach, pozycja wyjściowa - bardzo ważna. Wagi przodem, tyłem. Przewroty w przód do MU i w tył.
  • 0

#93
saddam1

saddam1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
w sumie nie wpadlem zeby szukac textow po ang, ograniczylem sie do filmikow. Powiedz mi a czy normlane jest to ze jak robie wage do w gory nogami to mi cisnienie w banie cisnie? :) Przy chodzenia na rekach i staniu na glowie tego nie mam...
  • 0

#94
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Tak. Jest to normalne, przy każdej innej nienaturalnej pozycji. Dodatkowo być może skupiasz się na zrobieniu wagi celem wstrzymania oddechu.
  • 0

#95
gymmaniak

gymmaniak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
handlarzu handlarzu! robisz muscle upy na drązku i kołach, wagi gdzie trzeba miec brzuch i grzbiet juz powaznie zahartowany a nie robisz iron crossa? chyba cos tu nam wkręcasz. A co do cisnienia to Krzysiek dobrze mówi ze prawie zawsze jest to spowodowane wstrzymywaniem oddechu. Trzeba sie pilnowac bo znam takch co im sie szybko film urywa przy takich przeciazeniach na bezdechu.
  • 0

#96
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
LOL, Iron Cross to pozycja o niebo trudniejsza od wag czy muscli, zastanów się zanim oskarżysz kogoś o kłamstwa...
  • 0
Shut up and get moving.

#97
saddam1

saddam1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
Sopel nie ma co karmic trola
Dzieki za pomoc Krzysiu! Wlasnie ide na trening to zwroce uwage na to co mowiles.
  • 0

#98
gymmaniak

gymmaniak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
No to poczekam jak jeszcze inni się wypowiedzą czy jest trudniejszy bo akurat sie nie zgadzam i z tego co widzę czytając rózne publikacje to nie tylko ja. Zrobiłem ten element bez wiekszego przygotowania i mysle ze tylko dlatego ze jest to właśnie typowa rozpiętka jednopłaszczyznowa. To ze ma szumną nazwe żelazny krzyż to nie znaczy jak ma szumna nazwę to jest taki az tak trudny. Myślę ze kazdy moze sie sokojnie za niego brać i na efekty nie bedzie długo czekał. Na początek polecam przekładać ręce przez kółka/pasy tak zeby obręcze opierały sie na przedramionach.

ten "trol" to był do mnie handlarzu?
  • 0

#99
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Akurat nie jest trudniejszy. Usłyszałem to na transmisji zawodów na kółkach IO 2012 od komentatora.
  • 0

#100
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Od muscle upa? Coś kiepski ten komentator...
  • 0
Shut up and get moving.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych