Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Kółka gimnastyczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
337 odpowiedzi w tym temacie

#21
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Gżesiu, ja jestem zadowolony:) Emil, robiłem głównie podciąganie. Ale będę chciał pracować na muscle up, wagą przodem (z czasem może i tyłem) i będę chciał dorzucić rozpiętki na kółkach bo przyda się inna stymulacja klatki niż tylko pompki:)
  • 0

#22
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
Zahir11 zastanawiam czy wziasc kolka tak jak Ty czy Trx roznica w cenie to jakies 30-40 zl na kozysc kolek.Jakies inne zalety przemawiajace za tym sprzetem:)?
  • 0

#23
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
TRX - sporo bajerów, a są jeszcze jakieś takie podobne z bloczkami;
Kółka to kwintesencja, klasyka..
Sam bym nie wiedział co brać, ale takiego TRX'a można całkiem ławo zrobić (taśmy/łańcuch) - i niedrogo.
Za to kółka - jedynie kupić!

Jak się rozwinę, to pewnie kupię kółka (raczej drewniane), ale do tego czasu to już pewnie potanieją (OBY!!) :)
  • 0

#24
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Oby nie zniknely z allegro poki nie uzbieram kasy :)
  • 0
Dołączona grafika

#25
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Jak zacznę teraz odkładać, to akurat nazbieram zanim fizycznie do tego będę się nadawał.
Do tego czasu - mam nadzieję! - potanieją. Tak było z kettlami. Jak ktoś spostrzeże, że towar idzie, to będzie go więcej i taniej :)
(przy tym sporo chłamu, no niestety)
  • 0

#26
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Julo, tak naprawdę to te kółka mają same zalety. Można na nich robić całe mnóstwo ćwiczeń poczynając od typowo siłowych a na akrobatycznych kończąc. Największą zaletą jest swobodny ruch nadgarstka, który można swobodnie przekręcać. Jest to ruch bardziej fizjologiczny i świetnie wpływa na rotatory barku. Poza tym kółka wymagają czystej siły. Na stabilnym drążku możesz oszukać technikę ruchami nóg i "majtaniem" ciałem, na kółkach zawieszonych na taśmach to nie przejdzie. Pavel Tsatsouline wspominał w jednej z książek, że raz podczas zawodów w podciąganiu na drążku zawiesili drążek na łańcuchach. Ilość podciągnięć spadła z 40 u najlepszego zawodnika do 17.

I jeszcze jedno: poza nogami na kółkach można ćwiczyć prawie wszystkie grupy mięśniowe. łamać schematy ruchu, wyrabiać zarówno siłę, jak i wytrzymałość. Temat bardzo szeroki, by opisać go w jednym poście. Jak napisałem na początku, do dziś nie wymyślono niczego lepszego:)
  • 0

#27
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
Racja Zahir11 z tym podciaganiem na drazku na lancuchach bo bedac na wakacjach bawilem sie z synem i byla lina zawieszona na dwoch slupach wiec postanowilem sie popodciagac:) jakiez bylo moje zdziwienie gdy ilosc z 28 na stabilnym drazku przy wadze ciala 94kg spadla do 12:)
  • 0

#28
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
No właśnie. A przy kółkach masz ten sam efekt plus swobodną pracę nadgarstka. Do tego można kółka zawiesić niżej i spróbować rozpiętek z masą własnego ciała. Są to zupełnie inne bodźce niż przy tradycyjnych rozpiętkach ze złomem;) Można robić też wymyki, przejścia do stania na rękach, pompki w staniu na rękach, wagę przodem i tyłem itp. Zwróć uwagę, że na wrzuconym przez Ciebie filmiku Rickson Gracie też ćwiczył na kółkach.
  • 0

#29
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Zamówiłem właśnie kołka gimnastyczne z tej aukcji:
http://allegro.pl/cr....html?source=oo

Doszłem do wniosku ze warto dopłacić 30 złl aby posiadać drewniane obręcze.

  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#30
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
Fascynujący opis przedmiotu na aukcji:D Kółka wydają się być najrozsądniejszym przyrządem treningowym. Najpierw muszę jednak dobrze opanować drążek.
  • 0

#31
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Kolecc, nie chcę kwestionować Twojego wyboru ale nie uważam, by drewno miało w tym wypadku jakieś szczególne właściwości. Wręcz przeciwnie, myślę, że to tworzywo jest bardzo ergonomiczne. Ale najważniejsze to ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. To czy na kółkach plastikowych, drewnianych, czy metalowych, to już sprawa trzeciorzędna:)
  • 0

#32
Gżesiu

Gżesiu

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 34 postów
Hehe no i kółeczka doszły. Paczuszka niepozorna, w paczuszce takie same niepozorne kółeczka, a po zamontowaniu co się okazuje? Że wszystko co do tej pory się nauczyłem na drążku to był mały orzech do zgryzienia, taki mały włoski orzech. A po spróbowaniu czegoś na kółkach pojawia się nie włoski, a kokos :D Jednak kółeczka są więc trening za treningiem stopniowo i kółka się opanuje, a ten kokos rozgryzie.
  • 0

#33
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Gżesiu pięknie to opisałeś :)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#34
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów

Kolecc, nie chcę kwestionować Twojego wyboru ale nie uważam, by drewno miało w tym wypadku jakieś szczególne właściwości. Wręcz przeciwnie, myślę, że to tworzywo jest bardzo ergonomiczne. Ale najważniejsze to ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. To czy na kółkach plastikowych, drewnianych, czy metalowych, to już sprawa trzeciorzędna:)


Szczególnymi właściwościami jest to ze sa naturalnym tworzywem na którym ręka sie mniej poci. Na olimpiadzie cały czas korzystają z drewnianych to tez o czymś świadczy. Dodatkowo wszystkie droższe kolka sa drewniane. Na rożnych forach tez polecają drewno.
To fakt najważniejsze jest ćwiczyć ćwiczyć i ćwiczyć a na czym to juz drugo rzędna sprawa.


  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#35
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Kółka drewniane to już wyższa półka dlatego są droższe od plastików.
To tak jak kupić buty ze sztucznej skóry, a kupić z prawdziwej skóry.
  • 0

#36
gymmaniak

gymmaniak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
Witam. Śledziłem wypowiedzi i ostatecznie zamówiłem kółka. Ja drewniane a kolega uparł sie na te z tworzywa więc mogę pomóc tym którzy męczą się i tak jak ja nie mogą sie zdecydować. Plastiki przyszly szybciej a ja dzisiaj otrzymałem swoją paczke :) Obejrzelismy i porównalismy i powiem tak: nie ma co porównywac! Drewno , drewno i jeszcze raz drewno! kolega wkurwiony na maksa. Te z plastiku to jest jakas imitacja kółek i chyba ktos sie chce na szybko dorobic tanim kosztem - typowa chińska plastikowa produkcja. Kupiłem na allegro te drewniane tak jak doradzaliście i musze przyznać ze sprzęt jest zaje...isty!. takie elegancko surowe a juz nie mówię ze nie ma porównania jak się weźmie w rękę te drewniane i plastikowe a róznica w cenie żadna. to porównanie cassiego z butami idealnie oddaje istote rzeczy! A jeżeli chodzi o odczucia trenigowe to powiem jedno: juz rozumiem dlaczego właściciel siłowni powiedział mi: "kółka gimnastyczne to jest sprzęt dla wyjadaczy" hehe


  • 0

#37
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
Fajnie, że wykropkowałeś słowo na z, niestety słowo na k pozostawia wiele do życzenia..

Co do kółek - myślę, że dobre kółka z tworzywa w zupełności wystarczą. Nie mamy tu prawdopodobnie profesjonalnych gimnastyków. Ważne, żeby obręcze były solidnie wykonane. Podejrzewam, że te drewniane również można spotkać z łatką made in czajna..
  • 0

#38
gymmaniak

gymmaniak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
faktycznie nie wykropkowałem :/ może i wystarczą ale te drewniane sztywniejsze jakies takie a cenowo praktycznie identyczne. Mysle na logike ze jezeli wszyscy zawodowcy ćwiczą na drewnianych to nie widze powodu zeby kupowac plastiki za takie same pieniądze. ale oczywiscie kazdy wybierze tak jak chce. wiekszy problem mam teraz taki ze mam za wąsko w przedpokoju i cięzko mi zejść do pełnej rozpietki bo ręce mi dochodza do ścian :/ a tylko tam mam mozliwość podwieszenia kółek
  • 0

#39
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Ja to jedynie mógłbym podwiesić w futrynie na drążku rozporowym :/
Co w sporej mierze ogranicza...

Ale mam pytanie - jakie trzeba mieć parametry (tj. ile razy się podciągnąć nachwytem, podchwytem, ile dipsów itp) na drążkach/poręczach, żeby móc COKOLWIEK porobić na kółkach??

Z drugiej strony - jak się wyda 200zł, to chyba będzie się na nich ćwiczyć..

Przy 200zł te 30za drewno, to niewiele. Ja bym brał drewno, co nie znaczy, że tworzywo jest złe..
Początkowo kółka były jedynie za +300zł! Także i tak spoko, że ceny idą w dół.

Co do Chińczyków - w nich nadzieja na obniżkę cen!
  • 0

#40
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
W ogóle. Chcesz, to ćwiczysz. Progres przyjdzie sam. ;) Ja tak mam. Jak coś mam nowego - sprzęt, to zaczynam od zera. ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych