Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Kółka gimnastyczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
337 odpowiedzi w tym temacie

#241
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ja mam przymocowane do drazka w domu. Na zewnatrz mocuje do drazka w parku, ktory jest z 3 metry nad ziemia i jest pelen komfort. Zadnych rekawic nie uzywam. To czysta przyjemnosc poczuc te kolka w reku :P
  • 0
Dołączona grafika

#242
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Czyścicie kółka??
Dotknąłem brudną ręką (po pompkach) i już mam ślady palców...
  • 0

#243
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Tak, jak najbardziej. Czyszczę gąbką z letnią wodą i płynem. ;) Jak się je umyje to są one takie "chropowate" w dotyku. Lepiej się trzymają.
  • 0

#244
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Nie rozkleją się ani nic im woda nie zrobi?
  • 0

#245
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Moje trzymają, ani nie rozpaczają się. Oczywiście nie płukać, a lekko nawilżoną gąbką. ;)
  • 0

#246
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Z innej beczki - jakiś pomysł na trening?

Taki "sylwetkowy" nie stanowi problemu - różne podciągania, wiosłowania, czy pompki/dipsy - to jest mi znane.

Chciałbym kiedyś robić wejście siłowe/muscle up/MU !!

No i jak się do tego zabrać?

W podlinkowanym podręczniku jest mowa o 15 podciągnięciach na drążku i 15 dipsach jako bazie siłowej. Musiałbym nad tym popracować.

Co z technicznych rzeczy mógłbym zacząć ćwiczyć?

FALSE GRIP - sam zwis w tym chwycie jest już ciężki i nieprzyjemny. Nawet nie podciągnę się w tym chwycie (automatycznie zmieniam chwyt na zwykły).

Nie wiem jak się do tego zabrać..

Jakieś porady?
  • 0

#247
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Rób te same progresje, co do podciągania. ;) Tyle, że w tym chwycie. ;) Proste. ;)
  • 0

#248
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
W sensie - podciąganie w false grip wg skazanego?
To już jakaś konkretna opcja :)
+1
  • 0

#249
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No ba. :D Ja nie mam możliwości się tak podciągać, bo za nisko kółka mam.. :D Ale na drążku to miazga też. :D
  • 0

#250
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Kano, łap, powinno pomóc :
  • 0

#251
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
O dzięki! :)

Akurat bardziej póki co zainteresował mnie poniższy filmik:


  • 0

#252
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ten mężczyzna skończył Awf bodajże jak się o kursy pytałem... To jest instruktor. ;)
  • 0

#253
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
No ten to jest rewelacyjny. Wszystkie początkowe ćwiczenia na kółkach :)
Skorzystam jak dojdą :D
  • 0

#254
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
Panowie i Panie, mam pytanie :)
a mianowicie chodzi mi o sposób zamontowania kółeczek do sufitu ale już tłumacze w czym rzecz :)
Mój blok ma już swoje lata i został tak zbudowany że płyta nośna ma dziury co kawałek, niestety nie widać ich gdyż pokrywa jest warstwa tynku i tu pojawia się problem gdyż nie mogę wywiercić dziur i wkręcić haków bo nie wiem czy przypadkiem nie trafie w puste miejsce, a sam tynk nie utrzyma zbyt dużego ciężaru. Na razie kółka mam zamiar zawiesić na drążku ale docelowo chciałbym je mieć mocowane do sufitu.
Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie problemu ?:)
  • 0

#255
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Mhm. Zetrzyj tynk, zobacz gdzie są dziury, a potem zatynkuj. ;)
  • 0

#256
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
No coś Ty, niestety to nie wchodzi w grę:) nie wspominając o tym że miesiąc temu skończyłem remont:P No nic, może ktoś wpadnie na mniej inwazyjny pomysł :)
  • 0

#257
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Trza było Marcinie wcześniej pomyśleć... Może orientujesz się, czy dziury w płycie nośnej są w jakiej odległości od ściany i co ile cm usytuowane obok siebie. Wtedy możesz w połowie ich odległości przy wiercić. To jest metoda na oko. Lepszego pomysłu nie mam.
  • 0

#258
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
Niestety nie mogłem tego przewidzieć bo pierwotnie kółka miały być w innym miejscu zawieszone na rurze więc problemu nie było. Dopiero po czasie okazało się że jednak będą w innym pokoju. Patrzyłem na plany budynku, ale niestety jest tylko wzmianka o "otworach technicznych" w płycie nośnej i nic poza tym, żadnych odległości ani nic. No nic na razie będę musiał korzystać z drążka a być może jakiegoś pięknego ranka wpadnę na jakiś błyskotliwy pomysł :D
  • 0

#259
gymmaniak

gymmaniak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
Osobiscie uwazam ze do drazka lepiej ale ostatnio przerabiałem u sąsiada taki montaż i nie ma problemu. Do stropów z pustymi przestrzeniami są takie specjalne kółki które sie rozjeżdzają na boki.Są w każdym sklepie metalowym. Koszt chyba cos ok 3 zł sztuka. Poproś o kołki do pustaków nr 12 i weź do nich śruby i podkładki. Na 100% nie puści. Wsadziłem noge w kółko i na nim stanąłem i zaczałem skakać. Nic nawet nie drgnęło. Tylko pamiętaj zeby przykręćić śrubę przez podkładkę bo tylko wtedy dobrze dokręcić i rozepchniesz ten kołek!
  • 0

#260
marcin902

marcin902

    Go Hard or Go Home

  • Użytkownik
  • 70 postów
  • LokalizacjaKraków Miasto Królów Polski
Też o tym myślałem tylko nie jestem pewien jakie wielkie są te dziury, czy kołek będzie miał się o co zaprzeć. Muszę się dowiedzieć z czego dokładnie jest ta płyta zrobiona i wtedy dopiero mógłbym czegoś takie spróbować. W każdym razie dzięki za podpowiedź!
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych