Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Kółka gimnastyczne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
337 odpowiedzi w tym temacie

#281
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Otóż to! ;-)
Dawałem nogi po prostu pod siebie - na krzesło, i pomagałem nimi solidnie, no bo to pierwszy dzień na kółkach.
Mam opcję dania przed siebie z pół metra na parapet - ale jak raz spróbowałem to mnie ta klata przeszyła bólem to odpuściłem.
  • 0

#282
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Wstawiam linka do artykułu o ćwiczeniach na kółkach. Są tam opisy ćwiczeń i przykładowe plany treningowe. Artykuł niestety po angielsku.

http://board.crossfi...​6d=1202389056.
  • 0

#283
kistan

kistan

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 1 postów


aaa! To trzeba było tak od razu. Ja cały czas myślałem że to jest coś a'la kołek rozporowy. Dziś będę w Castoramie to zobaczę jak on wygląda :)


Jak będziesz wiercił uważaj na kable w ścianie jeśli są :)
W Castoramie wszystko kupisz. Ja mam i trzyma zaj.....e
3 szt. Nakrętek z oczkiem M12x54mm cynk wytrzymałość 340 kg 1 szt
3szt stalowe łączniki rozporowe SLR-SMOK typu sldr-12x140 siła
1szt. wiertło sds12- 210/150


Cześć. Mógłbyś wstawić zdjęcie, bo chciałem zobaczyć jak to wygląda. Jak wysokie masz mieszkanie. Dopóki nie wszedłem na forum, najrozsądniejszym rozwiązaniem wydawało mi się podwieszanie taśm do drążka, ale zdecydowanie lepiej, gdybym z sufitu wystawały tylko 2 kołki. Z góry dzięki.
  • 0

#284
saddam1

saddam1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
Dosc dlugo mnie nie bylo na forum z powodu natloku pracy i przeprowadzki. Nie mialem tez czas za bardzo cwiczyc dopiero od tygodnia wrocilem do treningow. Wrzucilem na YT dwa filmiki mam prosbe o konstruktywna krytyke mojej techniki itd. Mam problem np z tym ze w chwycie do MU nie moge wyprostowac do konca lokci. Czy wy tez tak macie? Czym to spowodowane czy brakiem rozciagniecia czy moze zlym chwytem?

  • 0

#285
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Absolutnie nie zgadzam się ze słowem początki. :D Wykręć ręce 45 stopni do okna.
  • 0

#286
saddam1

saddam1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
No to jest ta pozycja Front Support wedlug Sama ze stranght project:)
I co z tym? w ktorym momencie wykrecic do okna?
  • 0

#287
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Front lever i Muscle up na kółkach... to mają być początki? ;P
  • 0
Dołączona grafika

#288
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Tutaj masz:
  • 0

#289
saddam1

saddam1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
Ok widze, czyli po muscle up od razu trzeba te rece dac do przodu, Natomiast co zrobic zeby wiszac na dole z rekoma tak przewinietymi przez kolka wyprostowac rece? Czy to jest kwestia rozciagniecia czy tego ze mam zly chwyt? Ten gosc na filmie zaczyna swoja "kombinacje" od wagi (czy tam fron lever) wiec to troche inna sytuacja.
Emil dzieki za uznanie natomiast trzymam ta wage na kolkach 3-4 sekundy max jak jestem wypoczety wolal bym jak ten gosc z filmu i do tego daze :)
  • 0

#290
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Rozciągnięcia i silnych stawów.
  • 0

#291
saddam1

saddam1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
spoko bede staral sie wisiec jak najwiecej w tym chwycie i sie rozciagac... Dzieki za info.
Co do wag jestes w stanie cos podpowiedziec? Nie chodzi mi o podpowiedz jak cwiczyc bo to znalazlem sobie, natomiast czy
widzisz jakies jeszcze bledy ktore robie?
  • 0

#292
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
We front lever - ciało łukiem do dołu, abyś tworzył taką a'la poduszkę.
back lever - łukiem do sufitu.

Łuk - zaokrąglone plecy- koci grzbiet. Mowa o tej pozycji. https://www.gymnasti...atic-exercises/

Przede wszystkim napięte palce u stóp, bo to nieestetycznie wygląda takie nie napięte.
  • 0

#293
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Saddam, ładnie. Zwróć uwagę na utrzymanie ciała w prostej linii przy wagach (nie pochylaj głowy). Postaraj się pójść w tej pozycji do góry (bez podkurczania nóg). co do chwytu, to nie jest on wygodny ale nieźle Ci idzie. Z czasem się przyzwyczaisz:)

Rep za filmik:)
  • 0

#294
saddam1

saddam1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
ooo dzieki wielkie za uwagi! Co do wagi twarza do dolu to mam problem znia bo hm niewiem jak to napisac ... mam za duze cisnienie w glowie? Czym to moze byc spowodowane? tym wlasnie ze trzymam glowe do dolu?

Ok tutaj nie bede w pelni edytowac moze sie komus przyda natomiast zauwazylem na ktoryms filmie ze robiac ta wage glowa do dolu nie oddycham i to byl problem cisnienia w glowie, trzeba zwracac uwage na to!


Dzieki jeszcze raz za uwagi ! Super ze w koncu dostaje konstruktywne uwagi nad ktorymi moge pracowac! Jutro postaram sie wprowadzac w zycie.
Juz balem sie ze jedyna pomoc na jaka moge liczyc to za wielka woda... :)
  • 0

#295
dyziu95

dyziu95

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 4 postów
Gdzie macie powieszone teraz w czasie zimy kółeczka aby można było się na nich swobodnie kręcić ?
  • 0

#296
saddam1

saddam1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
spojrz na filmiku, ja mam dosc wysokie mieszkanie i mam swoje wklejone w sufit i to rozwiazanie robi robote!
  • 0

#297
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
NA balkonie całą zime i jest lajcik
  • 0

#298
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
W takim wiklinowym koszu! :)
Wolę treningi na dworze niż w futrynie.
  • 0

#299
saddam1

saddam1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
szczegolnie lajcik dla miesni i stawow ktore sa mega obciazane podczas takiego treningu, ja bym sie bal :)
  • 0

#300
saddam1

saddam1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 36 postów
Ja bym uwazal z tym ladowaniem na kolkach na zimie, moim zdaniem jak by stawy i sciegna mogly to by wam daly po ryju za takie pomysly :)
Kolka to jednak dosc ekstremalne ich obciazenie i moga czuc sie zle z tym ze je chlodzicie i potem narazacie na tak duze obciazenie.
Natomiast to tylko moje zdanie nie poparte zadna rozsadna wiedza a raczej przypuszczeniami i obserwacjami wlasnego ciala.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych