Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Front lever - Jest dobrze? Doprostować ?

front lever front

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
Fatality

Fatality

    Member

  • Użytkownik
  • 27 postów
Witam.Mam pytanie odnoścnie fronta.Fronta zacząłem ćwiczyc jakoś w marcu głównie trzymanie adv tuck / 1 noga,wznosy do fronta ale po 2/3 miesiącach nie mogłem wykonać nawet straddla...Ćwiczyłem tak gdzieś do czerwca/lipca i później całkowita przerwa od fronta.Ogólnie brzucha jakoś specjalnie nie ćwiczyłem sporadycznie ale dużo drążka.Ostatnio dla testu chciałem sobie zrobić fronta i o dziwo zaczął wchodzić.Nagrałem to z ciekawości i teraz mam pytanie jak doprostować tego fronta ? Myślę że jest w miare ale pewnie da sie go poprawić.Dodam że moja waga to 85kg a wzrost 190cm więc pewnie mam tego fronta utrudnionego od niższych osób.
Ogólnie jest to mój pierwszy element nie licząc muscle upów czy tam jakichś łatwych rzeczy typu l-sit wymyki odmyki.
 

 

 

 

 

 


Użytkownik Fatality edytował ten post 18 września 2017 - 23:04

  • 0

#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Z tego co widać na tych ujęciach to wygląda na to, że masz odwiedzone łopatki i stąd ustawia Ci się nadmierny garbik na plecach. Wtedy zamiast ciągnąc to motylami i mięśniami pleców - rekompensujesz mięsniami brzucha i lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Proponowałbym Ci pobawić się gumą oporową i poprawić ustawienie ciała. Łopatki mają być maksymalnie ściągnięte, a barki odwiedzone (jak najdalej od uszu) i zachowanie tyłopochylenia miednicy. Bez takiego ustawienia ciała raczej nie osiągniesz ładnego prostego fronta.

EDIT: Nastomiast ujęcie może przekłamywać. Fajnie jakby nagrał Cię ktoś na wysokości Twojego ciała. Będzie więcej widać.


  • 0

#3
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów
Do powyższego dodam jeszcze żebyś maksymalnie spiął pośladki ;)
  • 0

#4
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Dokładnie spinanie pośladków to obowiązek bo bez tego nie da się mieć prostej linii.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: front lever, front

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych