Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Elementy statyczne

statyka Front back

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Jokasx

Jokasx

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 98 postów

Mam pytanie czy wy jak uczycie się elementów statycznych (Flaga, Front, Back i Planche),  to wszystko notujecie i zapisujecie czy bardziej na czuja?


  • 0

#2
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

stara metoda:

1)Utrzymaliśmy zwis wagą przez 12s, dzielimy czas prze połowę co daje nam 6s. Jest to czas który będziemy utrzymywać naszą wagę.

2)Całkowity czas trzymania wynosi 60s, dlatego dzielimy 60/6=10, tyle serii będziemy wykonywać po 6s.

3)Bardzo ważne nie należy zmieniać czasu trzymania przez cały okres treningowy !! Czyli od początku do końca planu trzymamy nasze 6s.

4)Odpoczynek 45-90s między seriami

5)Dni treningowe najlepszy układ to 4 treningi tygodniowo, poniedziałek, wtorek - czwartek-piątek. Jeśli czujesz ,że dasz radę zwiększyć ilość treningów zrób to , jeśli masz gorszy dzień zrób dłuższy okres regeneracji i odpuść jeden dzień.

6)Cykl treningowy powinien trwać od 8 do 12 tygodni. Gdy czujesz się silny i pewny po 8 tygodniach przejdź do następnej progresji, natomiast gdy nie jesteś jeszcze gotów wydłuż cykl treningowy do 9,10,11,12 tygodni. 

7) Po skończonym cyklu wykonaj nowy test i sprawdź swój maks, jeśli utrzymujesz wagę dłużej niż 15s, czas na trudniejszą wersję smile.gif

 

Progresje jak zawsze tuck/adv.tuck/one leg/straddle (albo straddle od razu po adv. zależy od teojego rozciągnięcia)/half lay/full

Lepiej zanotować i widzieć progres niż na czuje i robić co tydzień bez progresu


  • 1

#3
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Ile organizmów tyle planów treningowych.

Spędziłem ostatni miesiąc w Bolonii i poznałem naprawdę prosów jeżeli chodzi o statyke. Polecili mi taki system ćwiczeń, który akurat na mnie działa świetnie, zrobię mniej, a dokładniej:

 

pod dany element 2 ćwiczenia statyczne, później 2 ćwiczenia dynamiczne, czyli jeżeli naszym celem jest planche to robimy przykładowo tucked planche hold i planche z pomocą gum oraz pompki w tucked planche i HSPU / pseudo planche. Później tylko sylwetki i koniec treningu.

 

Na następny dzień możemy zrobić nogi i się porozciągać.

 

 

Jeżeli chodzi o progres to zazwyczaj siebie nagrywam i porównuję stare nagrania z nowymi ;)


  • 1





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: statyka, Front, back

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych