Skocz do zawarto艣ci

Nasze strony:

Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj si臋 aby mie膰 dost臋p do wszystkich funkcjonalno艣ci kt贸re Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu si臋 b臋dziesz m贸g艂 uczestniczy膰 w dyskusji, ocenia膰 w膮tki, aktualizowa膰 statusy, tworzy膰 w艂asne albumy w galerii, a tak偶e dokonywa膰 zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj si臋 Zarejestruj si臋
Zdj臋cie

Road to V-sit, planche, handstand itp :V Czyli 13 latek robi streetworkout :D start 04.05.2017r.

• Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
151 odpowiedzi w tym temacie

Merfi84

Merfi84

Advanced Member

• Bywalec
  • 1685 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk
No u niego nie ma. Co si臋 czepiasz? Teraz jest sezon na cini minis 馃槄
  • 0

Soqu艂

Soqu艂

Advanced Member

• U偶ytkownik
  • 175 post贸w

Zsklepu, 艣winiobicie jest za 2-3 miesi膮ce u nas na wsi, a krowy zabijaj膮 co 2 lata, a  w tamtym roku juz zabijali

Na liony i na chocapic te偶 s膮 :D

U偶ytkownik Soqu艂 edytowa艂 ten post 19 lipiec 2017 - 21:50

• 0

Soqu艂

Soqu艂

Advanced Member

• U偶ytkownik
  • 175 post贸w

21.07.2017r. 

Witam. Dzisiaj treningu nie by艂o. S膮dz臋, 偶e  w poniedzia艂ek zalicz臋 dzisiejszy zaleg艂y. Na ten tydzien raczej dam se spokoj, tym bardziej, ze bol z mostka mnie nie opuscil, ale sadze ze do tego poniedzialku mnie juz przestanie bolec. 

Jedzenie :

艢niadanie - Bu艂ka 80 g, z serem 20g  i kie艂bas膮 艣l膮ska 120 g 

Obiad - 300 g fasolki szparagowej, 350 g ziemniakow, 150g kotletow mielonych smazonych 

• 0

Soqu艂

Soqu艂

Advanced Member

• U偶ytkownik
  • 175 post贸w

24.07.2017r. 

Witam. Dzisiaj nie by艂o treningu, bo czasu nie mia艂em. By艂em z rodzicami w mie艣cie do tego wpad艂o 3 h aerob贸w. Nie mia艂em obiadu, wi臋c zjad艂em rollo kebaba z sosem czosnkowym, majonezem, bez ostrego. 

Jedzenie : 

艢niadanie - 2 Bu艂ki burgerowe, mi臋so mielone wo艂owe sma偶one na oleju kokosowym rafinowanym z sa艂at膮, pomidorem, serem podgrzanym 

Obiad - Rollo kebs 

Kolacja - 1 l贸d z koncetratu bia艂kowego 

Staram si臋 byleg贸wna nie je艣膰, ale kebab by艂 konieczny, w sumie mog艂em i艣膰 do jakiej艣 restauracji i zam贸wi膰 za podobn膮 cen臋 schabowego z ziemniakami, ale od 3 tygodni kebsa nie jad艂em i tak wysz艂o 

• 0

JamesFranek

JamesFranek

Advanced Member

• Bywalec
  • 891 post贸w

2 bu艂ki i kebab, 艂adny ten low carb  :huh:

• 0

Soqu艂

Soqu艂

Advanced Member

• U偶ytkownik
  • 175 post贸w

2 bu艂ki i kebab, 艂adny ten low carb  :huh:

• 0

Hannibal

Hannibal

Go Hard or Go Home

• Bywalec
  • 2621 post贸w
  • LokalizacjaBXL
Soqul
Chce schudnac na kebabach i buleczkach.
Raz w miesiacu czy dwa razy, nic nie powinno sie stac, prawda? A waga nie schodzi jak nalezy, a moze juz zeszla? I sokul osiagnal swob poziom?

Wys艂ane z mojego SM-T113 przy u偶yciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje si艂, wi臋c zastan贸w si臋 nad czym chcesz pracowa膰:

* si艂膮 bezwzgl臋dna  * si艂a wzgl臋dna  * si艂a maksymalna  * si艂a og贸lna  * si艂a szybko艣ciowa  * si艂a specjalna  * si艂a wytrzyma艂o艣ci mi臋艣niowej  * si艂a biegowa

czillaut

czillaut

Advanced Member

• Moderator
  • 986 post贸w
  • LokalizacjaPL

Dajcie mu spok贸j ma 13 lat i tak, 偶e 膰wiczy ju偶 w tym wieku i ma jak膮kolwiek wiedze, czyta i zadaje pytania powoduje, 偶e zjada wi臋kszo艣膰 swoich r贸wie艣nik贸w a tu hejty, 偶e rozwali艂 w jednym dniu low carba XD Niekt贸rzy starsi 20 lat xD

Mam ma艂e zadanko: spr贸bujcie popatrze膰 na 艣wiat oczami 13 latka xP  Mo偶e wy byli艣cie ju偶 mega ogarni臋ci i znali艣cie si臋 na 偶yciu ale ja ...no nie bardzo xP (nie m贸wie 偶e teraz jestem, cho膰 pewnie trochu bardziej  :P)

Minie pare lat i sam dojdzie do pewnych rzeczy a wczesny start tylko mu to u艂atwi.

A bezpo艣rednio soqul mam dla Ciebie zadanie by艣 ograniczy艂 wulgaryzmy na forum : ) Chwil臋 nie reagowa艂em ale ze wzgl臋du na wiek w ko艅cu to robi臋 : P

• 1

Soqu艂

Soqu艂

Advanced Member

• U偶ytkownik
  • 175 post贸w

Zdrobnienie s艂owa "Stolec" na s艂owo zaczynaj膮ce si臋 na "G" raczej nie jest przeklenstwem XD 

Witam. O 18 wr贸ci艂em z pola. Zbiera艂em ok. 2 godziny z rodzin膮 fasol臋 i groszek. Jeszcze zosta艂o nam kilkadziesi膮t metr贸w kwadratowych. Jutro z rana o 6 wstaje i z ojcem idziemy zbierac, wiec sniadanie raczej o 7/8 zjem. Nie dalem rady treningu, jestem w uj obola艂y i zaraz k艂ad臋 si臋 spa膰. 

Jedzenie : 

艢niadanie - 40 g wpc, 350 ml mleka, 10 migda艂贸w, p贸艂 banana 艂ycha mas艂a orzechowego, p贸艂 艂y偶ki oleju kokosowego nierafinowanego 

Obiad - 15 pierog贸w ruskich 

Podwieczorek - 30 g wpc, 250 ml mleka 

Kolacja - 120g kabanos贸w 1 bu艂ka czosnkowa

• 0

JoteMSW

JoteMSW

Advanced Member

• Bywalec
  • 225 post贸w
  • LokalizacjaLBC

Ja pami臋tam 偶e w wieku 13 lat na forum zadawa艂em pytania jak to si臋 dzieje, 偶e przy pompkach nie czuj臋 klatki, chcia艂em sprawdzi膰 ostatnio co tam jeszcze ciekawego pisa艂em, ale nie wy艣wietlaj膮 mi si臋 tak stare posty :(

• 0

Soqu艂

Soqu艂

Advanced Member

• U偶ytkownik
  • 175 post贸w

Pewnie to samo co ja xD

• 0

Soqu艂

Soqu艂

Advanced Member

• U偶ytkownik
  • 175 post贸w
18.08.2017r.

Witam. Dzisiaj troszke pobalowa艂em, bo urodzi艂 si臋 nowy cz艂onek rodziny, no i Ciocia zorganizowa艂a imprez臋. Stara艂em si臋 zachowa膰 diet臋, raczej nie jest 藕le, ale mog艂o by膰 lepiej. Og贸lnie, to te偶 przysz艂a do mnie nowa skakanka bokserska i zamierzam od nastepnego tygodnia 3 razy w tyg tamten trening i 2 razy w tyg interwa艂y ze skaknk膮, do tego s膮dz臋, 偶e codziennie raczej b臋d臋 po kilka minut skaka艂, bo rajcuje mnie to, p贸ki co to daje rad臋 7 razy skoczy膰 tak poprawnie, czyli nie za wysoko, ani nie z zgi臋tymi nogami, ale s膮dze, 偶e z biegiem czasu to si臋 zmieni i dam rad臋 dalej. 

Jedzonko tak dzi艣 wygl膮da艂o 

艢niadanie - 200 g ry偶u, 100 g piersi z kuraka, koncentrat pomidorowy wszystko wymieszalem i usma偶y艂em

Obiad - 400 ml roso艂u, 2 艂ychy makaronu 

No i tutaj troszeczke pobalowa艂em, no ale c贸偶 grzech by艂o nie skorzysta膰, do tego w takim dniu - 

z 80 g paluszk贸w, 60 g chips贸w, 1 kawa艂ek ciasta, 3 kie艂basy, 2 kromki chleba, 1 l pepsi light, 3 szasz艂yki z boczka z grilla i takiego burgera se zrobilem, mieso mielone wolowe, 2 plastry pomidora, sa艂ata bulka do burgerow, ser i cebula 

Og贸lnie sory za to, 偶e mnie d艂ugo nie by艂o, jako艣 mi si臋 nie chcia艂o prowadzi膰 dziennika, ale dieta sto procent, nie przekraczam 2300 kcal, do tego bez 偶adnych wym贸wek 膰wicz臋, jak nie mam sily, to zmniejszam serie, albo powt贸rzenia, lub daje trudniejsza wersje 膰wiczenia i robi臋 mniej powt贸rze艅. 

Btw nie pisalem o tym, ale musze w koncu to powiedziec, pije ogolnie pepsi light i cole zero, chce zwalczyc ten nalog, bo juz mam dosc tego gowna, moze  zamienic to na 2 l wody i 1 puszka coli dziennie zamienic ? 

• 0

Pablo1

Pablo1

Advanced Member

• Administrator
  • 3373 post贸w

Zdecydowanie warto przej艣膰 na wod臋, dokonywanie tego stopniowo powinno zda膰 egzamin.

• 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ci臋偶ka praca)2
Enstein naprawd臋 by艂 geniuszem.

Soqu艂

Soqu艂

Advanced Member

• U偶ytkownik
  • 175 post贸w

Jakie艣 plusy w samopoczuciu, no pr贸cz tego, 偶e nie b臋d臋 wpierdziela艂 chemii ? 

• 0

Bueno

Bueno

May the force be with you!

• Bywalec
  • 214 post贸w
  • LokalizacjaRzesz贸w

Na pewno solidnie nawodniony organizm przy piciu samej wody. A to niesie za sob膮 ogrom korzy艣ci. "Jeste艣 tym co jesz" i tym co pijesz te偶 tu pasuje. S艂odkie napoje to syf :) Przyzwyczaj si臋 do wody to zrobisz organizmowi mega przys艂ug臋. Woda to 偶ycie :D Wklej臋 tu nieco o wodzie dla Ciebie.

Woda 偶ycia

Ludzie od dawna szukaj膮 sposobu na przed艂u偶enie 偶ycia. Ostatnio naukowcy rozpocz臋li badania w艣r贸d ludzi, kt贸rzy ciesz膮 si臋 d艂ugowieczno艣ci膮. Na 艣wiecie jest niewiele teren贸w zamieszkanych przez takich w艂a艣nie ludzi. S膮 to np. wysokog贸rskie tereny Tybetu, And贸w i Kaukazu oraz rejon wysp Japonii. Wyniki wieloletnich bada艅 jasno wskazuj膮, 偶e przyczyna tej d艂ugowieczno艣ci jest WODA. Woda, kt贸r膮 pij膮 mieszka艅cy tych rejon贸w jest barzdo podobna do p艂ynu mi臋dzykom贸rkowego w naszym organizmie oraz krwi, natomiast zasadniczo r贸偶ni si臋 od wody, kt贸r膮 my pijemy na codzie艅.

Aby nasz organizm m贸g艂 prawid艂owo funkcjonowa膰, musi w nim by膰 zachowana r贸wnowaga kwasowo-zasadowa (homeostaza). pH naszej krwi wynosi 7,35-7,45. Niestety, poniewa偶 nasza codzienna dieta jest bardzo bogata w produkty kwasotw贸rcze, organizm musi stale walczy膰 o utrzymanie odpowiedniego pH. Powstaje pytanie: po co? Dzieje si臋 tak dlatego, poniewa偶 nasz organizm stara si臋 nie dopu艣ci膰, by pH naszej krwi obni偶y艂o si臋. Kiedy pH krwi spada z poziomu 7,4 do 7,0 nast臋puje niewydolno艣膰 kr膮偶eniowa, a co za tym idzie 艣mier膰 organizmu. Zakwaszenie krwi powoduje niedotlenienie organizmu, poniewa偶 krew nie niesie tlenu w takim stopniu jak przy zachowanej r贸wnowadze kwasowo-zasadowej.
143.png

143.png
Jak ju偶 wspomniano, nasza dieta obfituje w produkty kwasotw贸rcze (jest to np. kawa, herbata, cukier, soki, woda gazowana, mi臋so, ryby, jaja, pomidory, 偶ywno艣膰 typu fast food, itp.), dlatego niezmiernie wa偶ne jest aby uzupe艂ni膰 j膮 w wod臋 o odpowiednim pH 鈥 minimum 7,4. Im wy偶sze pH wody, kt贸r膮 pijemy, tym bardziej przyczynia sie ona do wyr贸wnania homeostazy w organi藕mie. Niestety na polskim rynku brakuje wody, kt贸ra mia艂aby przynajmniej minimalne dla zdrowia naszego organizmu pH 鈥 7,4.

Ile wody pi膰?

Lekarze i dietetycy zlecaj膮 picie dziennie przynajmniej 2 litr贸w wody. Najlepiej, je艣li jest to woda 藕r贸dlana. Picie zbyt du偶ej ilo艣ci wysoko zmineralizowanej wody mo偶e by膰 przyczyn膮 kumulacji niekt贸rych minera艂贸w w w膮trobie lub nerkach, a to z kolei sprzyja rozwojowi chor贸b tych narz膮d贸w. Dlatego do cz臋stego spo偶ycia najbezpieczniejsze s膮 wody 藕r贸dlane oraz te o 艣redniej i niskiej mineralizacji.

Po co pi膰 wod臋?

Woda 藕r贸dlana u艂atwia trawienie, wspomaga przemian臋 materii, utrzymuje w r贸wnowadze wszystkie procesy zwi膮zane z regulacj膮 ciep艂oty cia艂a, ci艣nienia i obj臋to艣ci krwi, obj臋to艣ci p艂yn贸w ustrojowych oraz st臋偶enia r贸偶nych zwi膮zk贸w chemicznych. Woda stanowi tak偶e p艂ynne 艣rodowisko niezb臋dne do usuwania ko艅cowych produkt贸w przemiany materii. 

Kto powinien pi膰 wod臋?

Warto wiedzie膰, 偶e kobiety powinny pi膰 wi臋cej wody ni偶 m臋偶czy藕ni, szczeg贸lnie, je艣li stosuj膮 diet臋 odchudzaj膮c膮 czy oczyszczaj膮c膮. Dotyczy to tak偶e os贸b cierpi膮cych na zaparcia, spo偶ywaj膮cych zwi臋kszone ilo艣ci b艂onnika, a tak偶e kobiet karmi膮cych. Niestety, statystyczny Polak wypija przeci臋tnie zaledwie 30 litr贸w wody mineralnej rocznie, natomiast np. Belg - 112, Szwajcar - 88, a Francuz - 82 litry .

Skutki niedostatku p艂yn贸w

Niedob贸r wody powoduje wysychanie b艂on 艣luzowych, kt贸re przestaj膮 by膰 naturaln膮 barier膮 dla drobnoustroj贸w. Przy niedoborze wody m贸zg jest mniej ukrwiony, zmniejsza si臋 zdolno艣膰 koncentracji, pojawiaj膮 si臋 zaburzenia pami臋ci, b贸le g艂owy, k艂opoty z koncentracj膮, trawieniem 
i sercem. Braki p艂yn贸w w organizmie powoduj膮 b贸l g艂owy i og贸lne pogorszenie samopoczucia. Spada tak偶e wydolno艣膰 fizyczna i umys艂owa organizmu.

殴r贸d艂o: http://www.coralwodazycia.pl/woda.html

U偶ytkownik Bueno edytowa艂 ten post 19 sierpie艅 2017 - 14:43

• 1

giphy.gif

Soqu艂

Soqu艂

Advanced Member

• U偶ytkownik
  • 175 post贸w

Ahaaaaaa, to wszystko wyja艣nia, czemu m贸j kolega chudzielec, kt贸ry pije dziennie po 2-4 litry coli, podczas biegania ma problemy z sercem i strasznie go k艂uje, co wczesniej u niego nie wyst臋powa艂o i, 偶e gdy jestem zm臋czony i wezm臋 z 15 艂yk贸w wody, to od razu odzyskuj臋 si艂y. 

Og贸lnie my艣la艂em, 偶e napoje z aspartamem nie wiele si臋 r贸偶ni膮 od wody, no ale by艂em w b艂臋dzie. Jak tak m贸wisz, to p贸jd臋 w 艣lady matki i przejd臋 na wod臋, moja mama ju偶 od 30 dobrych lat pije sam膮 wod臋, no mo偶e kaw臋 i piwo, ale to s膮 codziennie napoje z kt贸rymi typowy Polak si臋 boryka, chocia偶 mam w planach w 偶yciu nie tru膰 si臋 alkoholem, bo to trucizna. Organizm mojej  mamy tak ju偶 nie toleruje cukru w czym艣, 偶e gdy pije cole czy cos, to strasznie j膮 k艂uje. 

Dzi臋ki za informacj臋, uzupe艂nione w stu procentach :D Postaram si臋 przej艣膰 na wod臋, ba nawet przejd臋 :D Jak b臋d臋 mia艂 g贸wniaka, to wychowam go, 偶eby pi艂 tylko wod臋 XD 

Btw. za przej艣ciem na wod臋 s膮 korzy艣ci pieni臋偶ne. Codziennie kupuje o 2 l pepsi light i to wypijam a to 9 z艂, a 2l wody kosztuje 1,50 z艂 9x30= 270 z艂 1,50x30 = 45 z艂, czyli zaoszcz臋dze 225 z艂 w miesi膮cu, za kt贸re mog臋 sobie kupi膰 bia艂ko, pier艣 z kuraka, albo sztang臋, b膮d藕 k贸艂ka gimnastyczne, wi臋c :D Przy okazji te偶 wspomog臋 Polak贸w, a nie Ameryka艅c贸w, wi臋c mi to pasuje :D Tylko szkoda, 偶e dopiero si臋 dowiedzia艂em, kiedy Ciocia *prowadzi sklep* sprowadzi艂a specjalnie dla mnie te pepsi light itp, no ale c贸偶, raz na kiedy艣 sobie wypij臋, gdy zachce mi sie cos slodkiego i gitara. 

Swoj膮 drog膮 kiedy艣 tylko pi艂em wod臋 to by艂y czasy marca i kwietnia, wtedy to mi nawet pepsi nie smakowa艂a, wi臋c dam rad臋 znowu przej艣膰 na wod臋 :D

U偶ytkownik Soqu艂 edytowa艂 ten post 19 sierpie艅 2017 - 16:02

• 0

Bueno

Bueno

• Bywalec
  • 214 post贸w
  • LokalizacjaRzesz贸w

Pami臋taj, wszystko jest dla ludzi. Liczy si臋 umiar. Nie zabija substancja tylko dawka. 艢mia艂o mo偶na si臋 napi膰 coli i wszystkich innych rzeczy byle z umiarem. Ja osobi艣cie bazuj臋 na wodzie. Nic innego nie jest mi potrzebne. Od czasu do czasu ze znajomymi wypij臋 jaki艣 nie wi臋kszy ni偶 15% alkohol. Na urodzinach i tego typu imprezach szklanke czy dwie coli, sprite itp. te偶 si臋 napij臋. Ale to jest nic w por贸wnaniu z osobami dla kt贸rych takie rzeczy s膮 codzienno艣ci膮 :)

• 0

giphy.gif

JamesFranek

JamesFranek

Advanced Member

• Bywalec
  • 891 post贸w

A w temacie wody - postaraj si臋 pi膰 tak膮, kt贸ra zawiera co najmniej ok. 750 mg/l minera艂贸w, podobno poni偶ej tej granicy bardziej si臋 wyp艂ukujemy, i nie koniecznie "lepsza" woda b臋dzie dro偶sza, bo jeden z najdro偶szych - 呕ywiec Zdr贸j jest gorszy od kran贸wy, wi臋c jak masz pi膰 偶ywca lepiej pij kran贸w臋 ;)

• 1

Bueno

Bueno

• Bywalec
  • 214 post贸w
  • LokalizacjaRzesz贸w

Chyba Lidlowskie saguaro 2000 jest okej cena do ilo艣ci minera艂贸w ;]

U偶ytkownik Bueno edytowa艂 ten post 19 sierpie艅 2017 - 16:38

• 0

giphy.gif

Soqu艂

Soqu艂

Advanced Member

• U偶ytkownik
  • 175 post贸w

Kebaba, pizze czy burgera, nawet te slodkie napoje z ch臋ci膮 jem i b臋d臋 jad艂. Ale og贸lnie, to alkoholu nie rusz臋, bo to g贸wno nie smakuje mi i nie mam fazy po tym :D 

mam w domu 4 rodzaje wody z czego jedna na 1 l ma 250 mg minera艂贸w, druga 400, trzecia 450, a czwarta Na艂臋czowianka 650, wi臋c jest 藕le. B臋d臋 musia艂  w sklepie wybiera膰 najwy偶ej :D

• 0

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych