Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Podciąganie nachwytem

Podciąganie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1
Wesli

Wesli

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

Witam, mam pytanie odnośnie podciągania nachwytem. Aktualnie podciągam sie 7-9 powtórzeń z trudem.W ostatnim planie treningowym wykonywałem taki plan na podciąganie:

    Poniedziałek

1.Podciąganie nachwytem 3serie

2.Podciąganie wąsko nachwytem 3 serie.

3.Podciąganie podchwytem 3 serie.

.Chciałbym poprawić się w tym elemencie. Moglibyście podrzucić kilka ciekwaych rozwiązań treningowych? 


  • 0

#2
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Ameryki nie odkryję, ale jeśli chciałbym się lepiej podciągać, tzn zrobić więcej powtórzeń, to po prostu podciągałbym się na drążku:-) Wskakuję na drążek średnio 6 razy w miesiącu, a regularnie 3x/tydzień na kółkach. Obecnie robię na treningu razem 8 serii, w tym 4 taki trochę Chin i 4 zwykły (na kółkach nieco trudniej bo trzeba dodać rotację nadgarstka żeby uzyskać pożądany efekt) i w każdej przynajmniej 6 razy się podciągam. Z marszu na drążku mój max wynosi pewnie coś około 12-15, ale nie wiem bo nie sprawdzałem. Podciągaj się, tyle w temacie z mojej strony :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#3
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Podciągaj się drabinami albo piramidami, czyli:

Drabiny - 1,2,3,4,5.... albo 2,4,6,8.... - zwiększasz o jedno, dwa powtórzenia co serie. Polecam dwie serie na maxa. Możesz wykonać jedną serię nachwytem, drugą wąskim nachwytem, trzecią podchwytem. Pokombinuj, efekty na pewno będą ;)

 

Piramidy 1,2,3,4,3,2,1 albo 2,4,6,8,6,4,2 - podobnie jak w przypadku drabin z tą różnicą, że po osiągnięciu maxa wracasz do początku.


  • 0

#4
Wesli

Wesli

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

W środę dorzucam do treningu podciąganie nachwytem w szerokim chwycie a w piątek właśnie mam drabinę w dół 6-5-4-3-2-1 na czas.


  • 0

#5
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

W dół trochę kiepsko, koniecznie spróbuj drabin w górę, możesz także skracać przerwy.


  • 0

#6
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Na temat drabin to Pablo bardzo ładnie napisał. Polecam jego art.


  • 1

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#7
Wesli

Wesli

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

Przy wykonywaniu drabiny w dół każda seria to jest duży wysiłek.Czytałem artykuł Pablo, bardzo wartościowy  


  • 0

#8
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

To zrób piramidę jak podałem wyżej - drabina rosnąca i malejąca. Robienie drabiny od 6 w dół podczas gdy Twój max wynosi 9 raczej nie da Ci satysfakcjonujących efektów.


  • 0

#9
Wesli

Wesli

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

Nie zaszkodzi spróbować.Reasumując, proponujesz wcisnąć zamiast drabiny w dół drabinę w górę do 4 i analogicznie w dół?

A jeśli chodzi o inne dni, pozmieniać niektóre ćwiczenia w nowym planie treningowym?


  • 0

#10
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
To byl przyklad do 4 powt. Rob tyle na ile masz sil. Ja robilem w hspu na maxa w gore, a gdy spalilem serie to powtarzalem calosc do drugiego spalenia, np
1,2,3,4,5,6,7,8,5 ( spalona seria) i drugie podejscie:
1,2,3,4,5,6,4 ( spalona seria ) i koniec.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#11
sogeftw

sogeftw

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 134 postów

Smarowanie gwintów, temat powielany wielokrotnie na forum oraz w książce Pavla "Nagi wojownik". Polega na podciąganiu się kilka,kilkanaście razy dziennie po około 50% swojego maxa. Przykładowo: wstajesz rano - robisz podciąganie, przed wyjściem do szkoły/pracy to samo, po  przyjściu do domu znowu seria podciągania. Myślę, że rozumiesz o co chodzi. Oficjalna nazwa tej metody to bodajże GTG :)

 

Możesz również zaczerpnąć z programu "The fighter pullup by Pavel":http://www.kbnj.com/...llupByPavel.htm

 

Kolejnym ważnym elementem jest odwrócone wiosłowanie,podciąganie australijskie,inverted rows, różnie na to mówią. Bardzo niedoceniane ćwiczenie przez początkujących. Gdybym miał gdzie je wykonywać byłoby na stałe w moim programie treningowym.


Użytkownik sogeftw edytował ten post 11 kwietnia 2016 - 15:39

  • 0

#12
Wesli

Wesli

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

A ile treningów w tygodniu zalecacie z podciąganiem i jaką intensywnością?


  • 0

#13
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

1-3 w tygodniu, intensywność stosunkowo niewielka ale natężenie jak największe. Co do metody treningowej to polecam tą, którą wymienił Phillix


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#14
Wesli

Wesli

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

Czyli ową piramidę zrobić 2 razy w tygodniu np. poniedziałek i piątek? dorzucić w te 2 dni jeszcze dodatkowe podciągania np. w szerokim i\lub wąskim chwycie?

W nowym planie przewiduję 3 treningi w tygodniu(pon,śr,pt) i w środę dorzuciłbym podciąganie podchwytem 3 serie. 


  • 0

#15
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Wykonuj drabiny tak często, jak pozwala Ci na to regeneracja i czas. Nie zapomnij też o rozwijaniu się pod kątem innych ćwiczeń nastawionych na wzrost wytrzymałości - mam na myśli pompki i przysiady (zamiennie bieganie, skakanka, basen itp.). Zacząłbym od jednego treningu tygodniowo gdyż drabiny są dosyć wyczerpującym schematem, piramidy również nie będą należały do prostych. Nie musisz do tego dokładać już żadnego podciągania.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#16
Wesli

Wesli

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów

Inne ćwiczenia oczywiście,że tak.Podciąganie jest głównym celem nowego planu treningowego,więc tak się nad nim rozczulam :D

Mam pytanie o kolejność wykonywanych ćwiczeń, brzuch robi się przed nogami czy po, czy nie ma to większego znaczenia?


  • 0

#17
Nutasq

Nutasq

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 37 postów

 

 brzuch robi się przed nogami czy po, czy nie ma to większego znaczenia?

 

Zdecydowanie tak, najpierw nogi, później brzuch. Jeśli najpierw zrobisz brzuch, to przy przysiadach nie będziesz mógł mięśniami brzucha "stabilizować ciała"


  • 1

#18
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Zdecydowanie tak, najpierw nogi, później brzuch. Jeśli najpierw zrobisz brzuch, to przy przysiadach nie będziesz mógł mięśniami brzucha "stabilizować ciała"

 

Jeśli potrenujesz nogi to będziesz miał zmęczone uda, więc jeśli robisz wznosy nóg to będzie ciężko, chyba że dragon flag czy jakaś izometria to inna sprawa.


  • 0

#19
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Popieram w tym aspekcie Nutasq.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#20
Guest_Clyde_*

Guest_Clyde_*
  • Gość

Popieram w tym aspekcie Nutasq.


To już kwestia jakie masz cwiczenia na brzuch i jak trenujesz nogi siłowo czy hipertroficznie.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Podciąganie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych