Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy

dieta bieganie karate pływanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
Sajmon

Sajmon

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Siemanko. Mam do Was pytanie co sądzicie o moim planie treningowym, co byście w nim pozmieniali itp. ;)  Zacznę od tego, że mam 17 lat, 174 wzrostu i waże 70 kg. Jestem aktywny fizycznie od 3 lat - przez ten czas ćwiczyłem z książki "skazany na trening" ale gdy zacząłem chodzić na zajęcia karate postanowiłem nieco urozmaicić moje treningi. :)  A oto mój plan : 

 

Poniedziałek: Karate

 

Wtorek: Podciągnięcia, Przysiady + bieganie 7,5 km

 

Środa: Karate

 

Czwartek: Mostki, Pompki w staniu na rękach + bieganie 7,5 km

 

Piątek: 2x100 brzuszki + Tabata - przeskok nóg w podparciu na rękach 

 

Sobota: Pompki, Wznosy nóg + Bieganie 10 km

 

Niedziela: Godzina pływania kraulem na basenie 

 

 

Co do diety to jadam dużo nabiału, mięsa, warzyw i owoców. Jem 5 posiłków dziennie, a to mój jadłospis na przykładowy dzień : 

 

6.00 Śniadanie - 5 kanapek z białym serem i dżemem

 

10.00 Drugie śniadanie - 4 kanapki z żółtym serem 

 

15.00 Obiad - Jedna torebka brązowego ryżu i cała pierś z kurczaka 

 

19.30 Kolacja - 3 kanapki z kiełbasą krakowską i pomidorem 

 

20.30 Przekąska - Jabłko

 

Sorry, że się tak rozpisałem.  :P Jak myślicie czy na takim planie w połączeniu z dietą tak jak opisałem zbuduje masę mięśniową, rzeźbę, czy może wytrzymałość i czy nie trenuje za dużo ? 

 

Pozdro !

 

 

 


  • 0

#2
squirrellion

squirrellion

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 177 postów

Wytłumacz mi po co Ci tyle km do przebiegnięcia?Tym bardziej nie opłaca się robić takich dystansów po treningu siłowym.

Ćwiczysz przez 3 lata i się pytasz dopiero teraz czy urośniesz? 

Jeśli Ci chodzi o brzuszki zwykłe to odpuść sobie je...Lepiej jak byś robił lżejsze wznosy nóg, bądź brzuszki jandy, ale dalej nie widzę sensu robienia brzucha w piątek jak w sobotę masz wznosy...

 

Wytłumaczę Tobie od razu czemu nie powinieneś tyle biegać.

1.Sportowcy tacy jak my uczący się sztuki walki, w której jest potrzebna wytrzymałość, która opiera się trochę na długo dystansowej, jest tak naprawdę krótko dystansowa.. Tzn. jak robisz kilka uderzeń to musisz je zrobić z pełną mocą i szybkością i tu jest porównanie do SPRINTÓW, które Ci pomogą w tym..Lepiej polepszają wytrzymałość i podwyższają moc.

2.Ludzie trenujący sporty siłowe nie mogą biegać nie więcej niż 4km(lub mniej, jako rozgrzewka do sprintów)+ sprinty. Dlaczego?Ponieważ ludzie o większej masie mięśniowej są zbyt ciężcy dla stawów na których pracujemy podczas biegania długodystansowego, a wiadomo im więcej masy mięśniowej tym większy musi być pobór tlenu.

Popatrz na sprinterów a na maratończyków, który wygląda na silniejszego? Pewnie że sprinter.Długodystansowiec jest tak chudy jak moje palce u rąk..A jeśli są chudzi i nie mają dużo mięśni to mogą dłużej biegać.. Analogicznie dużo mięśni-krótkie dystansy, mało mięśni-długie dystansy... moglibyśmy jeszcze dociągnąć na kolor tkanek mięśniowych.. ale to chyba wystarczy Tobie te kilka zdań.. Jak nie zrozumiałeś to napisz :)


  • 0

#3
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Jaki jest Twoj cel i dlaczego nie stosujesz sie do regulaminu?

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dieta, bieganie, karate, pływanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych