Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj siÄ™ Zarejestruj siÄ™
Zdjęcie

Plan nastawiony na mięsnie brzucha

plan mięśnie brzucha abs rzeźba

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
bogdan

bogdan

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

ChciaÅ‚bym abyÅ›cie ocenili plan nastawiony na rozwój i rzeźbienie mięśni brzucha. Plan ten zakÅ‚ada ćwiczenie 2 razy w tygodniu (poniedziaÅ‚ek i piÄ…tek). I tu pojawia siÄ™ parÄ™ pytaÅ„. Plan ten jest dla poczÄ…tkujÄ…cego, nie wiem wiÄ™c czy ćwiczenie 2 razy w tygodniu bÄ™dzie dobrym pomysÅ‚em. JeÅ›li ten plan bÄ™dzie prowadziÅ‚ do powstania dysproporcji lub kontuzji, to jak je zwalczyć? Jaka liczba powtórzeÅ„ najbardziej sprzyja budowaniu mięśni brzucha, jakie ćwiczenia okażą siÄ™ najskuteczniejsze i wreszcie czy smarowanie gwintów jest dobrÄ… opcjÄ… przy rzeźbieniu brzucha?


  • 0

#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Mamy ocenic plan, a gdzie on jest? :)

Nikt nie napisze go za Ciebie, bo nikt Cie nie zna.
Zastosuj wzor, ktory jest podpiety.

Ale w duzym skrocie. Nie robi sie planu na brzuch, bo to bez sensu. Rzezbe miesni brzucha osiaga sie poprzez niski , a nie miliardem brzuszkow.

Wystarczy, ze do swojego normalnego treningu dorzucisz wznosy nog lezac, a pozniej na drazku. Do tego sylwetki gimnastyczne oraz wykonywanie pompek i podciagania z zachowaniem ich zasad, czyli tzw hollow body.

Proponuje przeczytac pigulke wiedzy z dzialu glownego/treningi, bo bez wiedzy bedziesz bladzil.

I w ogole co Wy macie z tym smarowaniem gwintow? Przeciez Cacek napisal tÄ… metode pod katem braku sily na wykonanie wiecej niz jednego powtorzenia, a nie jako trening na mase, sile, czy duze stopy :(

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
Krzysiu1991

Krzysiu1991

    Member

  • Użytkownik
  • 18 postów
  • LokalizacjaInowrocÅ‚aw
Dokładnie. Brzuch robimy w kuchni. Z tego tytułu musisz utrzymywać bilans kaloryczny na minus. Chętnie pomogę.
  • 0

#4
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Tutaj Powadzi dochodzimy do poważnego problemu jakim jest LENISTWO.

 

Ponieważ wszyscy myślą, że jak napisane jest, że metodę promuje Tsatsouline to większości osób robi się gorąco, gdyż ta metoda działa w 100% a nawet w 1000% bo to przecież Tsatsouline. A jak zobaczą komentarze w stylu MH i innych super ekstra gazet, że bica i kaloryfer to mogą zrobić w miesiąc bez wysiłku, że w ciągu tygodnia z jedego niepewnego pistoletu zrobią 3, że po dwóch tygodniach moga podciągać się 10 razy, a wcześniej nie umieli wcale to robią z radości pod siebie bo znaleźli kolejny cudowny plan z typu "na lenia" czyli nic nie muszę robić a i tak zostanę mistrzem swiata.

 

Nie potrafiÄ… pojąć, że takie plany jak smarowanie czy wiele innych jest naprawdÄ™ dobrych ale wtedy gdy znamy dokÅ‚adnie ich zasady, jak funkcjonujÄ…. Kiedy znamy swoje ciaÅ‚o. MyÅ›lÄ…, że jak przeczytali wstÄ™p, spis treÅ›ci i dodatkowo 2-3 strony jednej czy drugiej książki to super znjÄ… wszystko i biorÄ… siÄ™ za taki "super plan" a potem pÅ‚aczÄ…, że jest g.... wart bo przecież miaÅ‚o być tak pieknie a wyszÅ‚o jak zwykle. 

 

MyÅ›lÄ…, że bez jakiego kolwiek przygotowania mogÄ… zrobić wszystko. To tak jak ja zabraÅ‚bym siÄ™ za plany treningowe mistrzów gimnastyki bez żadnej wiedzy, bez wczeÅ›niejszych treningów. 

 

Nie potrafią czytać, nie chcą czytać, bo to wymaga czasu i poświęcenia. Stąd co drugi post typu napiszcie mi plan. Co drugi post jest napisany niezgodnie ze wzorem bo ludziom się nie chce czytać i olewają to co się do nich pisze bo myślą, że są "mądrzejsi od systemu". Jak na studiach, najpierw 5 miesięcy laby a potem trzeba wszystko zaliczyć w tydzień i myślą, że się da. A tak naprawdę się nie da.

 

Kolejną sprawą jest to, ze zamiast szukać, próbować na sobie co na mnie działa, a co nie to szukają cud planu. No bo przezież smarowanie na tyle osób działą to i na mnie podziała. A tu psikus. Chcą efektu natychmiast bo jak nie to się popłaczą i rzucą to i wogóle pojdą się poskarżyć mamusi. Brak im cierpliwości i wytrwałości.

 

Drogi Bogdanie, to co napisałem nie jest po to aby Cię urazić czy zdołować ale, żeby zwrócić uwagę na to niepokojące zjawisko, które i Tobie się udzieliło.

 

Tak jak Powadzi napisał. Mocne cwiczenia na brzuch, ćwiczenia w pozycji hollow body plus odpowiednia dieta i będziesz mieć brzuch jak ta lala. Ale do tego potrzeba czasu i cierpliwości a nie cud planu. Ja nie mam specjalnej diety bo ani jej nie chcę, ani mnie na nią nie stać, ani praca by mi na nią specjalnie nie pozwoliła. Ćwiczę brzuch wznosami nóg, i podczas każdego innego cwiczenia napinam brzuch aby sobie pomóc. Może i nie mam super brzucha, jest na nim trochę tłuszczyku ale za to jest naprawdę mocny co jest ważniejsze niż jego wygląd. Według mnie ważniejsza jest funkcjonalność od wyglądu.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.


  • 3

#5
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Jak na studiach, najpierw 5 miesięcy laby a potem trzeba wszystko zaliczyć w tydzień i myślą, że się da. A tak naprawdę się nie da.

Nie da siÄ™? :D

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  occcc.png   33,55 KB   56 Ilość pobraÅ„

  • 1

66668745.png


#6
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Da siÄ™, potwierdzam.

 

btw, seth oceny stypendysty ; p


  • 0

#7
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Że się da to wiem, bo sam tak robiłem :D

 

Ale efekt tego był taki, że dwa dni później nic nie pamiętałem a to przecież nie o to chodzi ;)

 

Tak samo z treningiem, co z tego że jednego dnia się spruję i będę wyglądać jak zwłoki, przez 3 dni żadną kończynę nie ruszę bo wszystko boli. Efekt takiego treningu będzie żaden z wyjątkiem tego, że ktoś się zniechęci bo przecież nie ma efektów a on tak ciężko pracował ;)


  • 0

#8
bogdan

bogdan

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Widzę, że powstało sporo niejasności, więc spróbuję wszystko wyjaśnić.

 

Trening ten nie jest dla mnie, lecz dla mojego brata i powinien być nastawiony przede wszystkim na wygląd. Z początku miał być jedynie na brzuch ale udało mi się go przekonać, że reszta jest też ważna. Co do smarowania gwintów to w moim przypadku ten system zadziałał bardzo dobrze, pomyślałem więc że w przypadku wyglądu też by tak było gdyby np. robił codziennie wznosy nóg ale jak teraz myślę to wydaje mi się, że to zły pomysł.

 

Aktualny plan będzie wyglądał mniej więcej tak:

 

Poniedziałek - podciągnięcia na drążku bez fazy pozytywnej, pompki na poręczach bez fazy pozytywnej. Na zakończenie treningu 1 min. burpees.

.

Wtorek - wolne

 

Środa - scyzoryk, na zakończenie 1 min. burpees.

 

Czwartek - wolne

 

PiÄ…tek - dziesiÄ™ciominutówka.  Mam tu na myÅ›li wykonanie 1 serii podciÄ…gnięć, później seriÄ™ pompek na porÄ™czach i seriÄ™ scyzoryków.

 

Na poczÄ…tku bÄ™dzie robiÅ‚ to z dużym zapasem powtórzeÅ„, by później wycisnąć wiÄ™cej. Co myÅ›licie o takim planie? Zależy mu na wyglÄ…dzie i szybkich postÄ™pach  :)


  • 0

#9
powro

powro

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 63 postów

Nie rozumiem trenowania skupiającego się na jednej części ciała :)


  • 0
'Mam moc w sobie, ona kroczy ze mną. A siła w żyłach pływa na pewno. Szacunek, respekt, braterstwo, jedność.'


#10
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Nie ma czegos takiego jak szybkie postepy.

Zawidowcy trenuja latami, a amator bez trenera, diety, sprzetu i czasu chce to miec w kilka chwil. Tak sie nie da.

Zapraszam do przeczytania pigulki wiedzy.

Wysłane za pomocą TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#11
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • ZasÅ‚użony
  • 1 536 postów

Na studiach ta zasada to 3xZ "Zapisać, Zakuć, Zapomnieć". :D Jak na wyglÄ…d to kulturystyka. I dieta odpowiednia. 


  • 0

#12
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Pytanie co to znaczy "szybkie efekty".

 

Jeżeli Twój brat chce mieć ładną rzeźbę w miesiąc to równie dobrze mógłby iść zawracać odrę kijem.

 

Ale jeżeli jest w stanie przez kilka miesiÄ™cy, co najmniej 5-6, a wrÄ™cz dÅ‚użej, stosować dietÄ™ zÅ‚ożonÄ… głównie z warzyw i owoców, z liczbÄ… kalorii poniżej jego dziennego zapotrzebowania i ciężko trenować - pompki, drążek, przysiady, wznosy nóg z dużą iloÅ›ciÄ… powtórzeÅ„ i krótkimi przerwami to jest coÅ› w stanie podziaÅ‚ać i jakoÅ› odsÅ‚onić mięśnie. 

 

Poza tym trzeba uwzglÄ™dnić jego poziom tkanki tÅ‚uszczowej, metabolizm, tryb życia, ostatniÄ… aktywność fizycznÄ…. Ale niech nie liczy, że zrobi super rzeźbÄ™ w tydzieÅ„ lub nawet miesiÄ…c. 


  • 0

#13
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • ZasÅ‚użony
  • 1 536 postów

Owoce wystarczÄ… raz dziennie, dlatego że wyglÄ…daćchce  super. A fruktoza to cukier...


  • 0

#14
bogdan

bogdan

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Podsumowując będzie to wyglądało mniej więcej tak:

 

-stosowanie tego drugiego planu treningowego, ćwiczącego całe ciało

 

-jedzenie warzyw i owoców, ogólnie dobre odżywianie siÄ™ 

 

Brat jest w miarÄ™ chudy przy wzroÅ›cie ok 172 cm waży okoÅ‚o 55 kg, jest aktywny fizycznie.Mam nadziejÄ™, że uda mi siÄ™ go zmotywować i bÄ™dzie ćwiczyÅ‚ przynajmniej przez te pół roku  :)


  • 0

#15
Glowa

Glowa

    Mój czas jeszcze nadejdzie

  • Bywalec

  • 282 postów
  • LokalizacjaOÅ‚awa/WrocÅ‚aw/Dziwnówek

Co do brzucha. Jest jeden gość co gwarantuje szybkie efekty http://youtu.be/TOiA...AHyAMPdk?t=20s 

Hardstyle abs książka + video. Można łatwo zdobyć.

 

Oczywiście pamiętając o diecie i reszcie ciała.


  • 0
Skazany na trening od 10.2012

#16
Struc

Struc

    Advanced Member

  • ZasÅ‚użony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

3 x tydz crawling i masz trening całego ciała i przede wszystkim brzucha :)


  • 1

...






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: plan, mięśnie, brzucha, abs, rzeźba

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych