Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plany treningowe - FBW | Push-Pull | Push-Pull-Leg - przykłady i omówienie

plany treningowe FBW Push-Pull Push-Pull-Leg

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
68 odpowiedzi w tym temacie

#21
groszeq

groszeq

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Witam,

 

Z racji częstych wyjazdów i koczowania w hotelu zastanawiam sie czym mozna zastąpic podciagniecia na drążku. 

Jak przez jeden tydzień ( 3 sesje ) odpuszcze , to pewnie nic sie nie stanie. Czasami tylko zdarzy się wyjazd nawet i 3 tygodniowy - to co wtedy?

 

pozdr


  • 0

#22
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

podciąganie w podporze z wykorzystaniem stołu, podciąganie na drzwiach, szafie czy co tam wysokiego znajdziesz

 


  • 2

...


#23
groszeq

groszeq

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów

Dzieki za podpowiedź. Wykorzystam biurko.


  • 0

#24
R3QUSS

R3QUSS

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów

Cześć  ;)

Mam zamiar zacząć ćwiczyć kalistenikę, więc wybrałem jeden z twoich planów. Zdecydowałem się na Push-Pull-Leg, ponieważ wolę ćwiczyć każdą partię osobno.

 


 

Push-Pull-Leg

podział treningu na ruchy pchające, ciągnące i nogi

 

A-Push

pompki w staniu na rękach – 4s

pompki zwykłe głębokie z nogami na podwyższeniu – 4s

pompki na poręczach lub krzesłach (dipy) – 4s

spięcia brzucha lub unoszenie nóg lub kółko – 2s

progresja do poziomki

 

B-Pull

podciąganie nadchwytem na szerokość barków lub szerzej – 4s

podciąganie podchwytem wąsko – 4s

wiosłowanie odwrotne (australijskie pompki) – 4s

unoszenie tułowia lub nóg leżąc na brzuchu lub mostki – 2s

progresja do wagi przodem w zwisie

 

C-Leg

pistolety – 4s

wykroki – 4s

zwykłe przysiady – 4s

wspięcia na palcach – 4s

krzesełko – 2s

 

Jak wiadomo nogi, szczególnie uda, to największe i najmocniejsze mięśnie i budowanie ich bez dodatkowego ciężaru jest b. trudne. Prostym rozwiązaniem jest zrobienie sobie (koszt ~ 20 zł) lub kupienie (koszt min. 100 zł) worka bułgarskiego ~ 30 kilogramowego. Na prawdę ułatwi to nam budowanie siły i masy nóg i przy tym jest bardzo wygodne.

 

Przykładowy rozkład treningu:

A pn/cz

B wt/pt

C sr/so

 

Odpoczynek:

1 min. między seriami

3 min. między ćwiczeniami

 

 

Niestety nie mam dostępu do drążka, a zakup takiego między drzwi odpada, bo futryny są drewniane.

Nie potrafię również wykonać jeszcze pompek w staniu na rękach oraz pistoletów.

Co mam zrobić?  :unsure:


  • 0

#25
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

rób progresję do tych ćwiczeń


  • 0

...


#26
fusserg

fusserg

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Przy pompkach w staniu na rękach pomocny może być artykuł http://breakingmuscl...stand-happiness


  • 0

Jeśli spróbujemy złamać naturę, ona bezlitośnie złamie nas.

Ruch jest wstanie zastąpić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zastąpią ruchu.


#27
R3QUSS

R3QUSS

    Member

  • Użytkownik
  • 14 postów

rób progresję do tych ćwiczeń

 

Zacząłem robić trening obwodowy dla początkujących :)

Dorzuciłem tam tylko pompki z nogami powyżej głowy, zaraz po pompkach zwykłych  :P


  • 0

#28
sense

sense

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Pytanie odnośnie skin the cat, trzeba zrobić obrót do tyłu na drążku i wisieć w tej pozycji jak najdłużej się da?


  • 0

#29
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Po obrocie zatrzymujesz się na sekundę czy dwie i wracasz do pozycji wyjściowej. Bardziej chodzi o wykonanie wielu powtórzeń ( tych obrotów ) w celu wzmocnienia barków i przyzwyczajenia ich do wysiłku przy ćwiczeniach takich jak back lever niż o utrzymanie tej pozycji jako statyk.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#30
sense

sense

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Po obrocie zatrzymujesz się na sekundę czy dwie i wracasz do pozycji wyjściowej. Bardziej chodzi o wykonanie wielu powtórzeń ( tych obrotów ) w celu wzmocnienia barków i przyzwyczajenia ich do wysiłku przy ćwiczeniach takich jak back lever niż o utrzymanie tej pozycji jako statyk.

Ok, dzięki.


  • 0

#31
LysyG

LysyG

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów
Witam
Od października zacząłem ćwiczyć kalistenike. Na początek zacząłem skazanym. Progres był i postanowiłem zwiększyć intensywność. Od 4 tygodni robię trening ppl. Robię go pn,śr,pt. Pisałeś na początku że powinno się go robić przez 6 dni. Zależy mi na masie i zastanawiam się czy 6 dni to nie za dużo-brak regeneracji.
  • 0

#32
SW96

SW96

    Sportowa rutyna, która cieszy ponad wszystko!

  • Bywalec
  • 643 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Ja robię push pull leg, 2x w tyg pull, 2x w tyg push, 1x leg , 1x luźny dzień na brzuch, itd. zero siłowego treningu wtedy i nie narzekam. Jeśli dobrze śpisz i jesz to nie bd problemu z regeneracją i masa będzie szła.


  • 0

Sprawność/funkcjonalność/moc/siła/wytrzymałość/mobilność > wygląd

Mięśnie są niczym jeśli nie mają użytku poza siłownią.

Ważny jest sposób w jaki budujesz swoje ciało i co potrafisz z nim zrobić.
 
 
 

#33
LysyG

LysyG

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

A jak rozbiłeś trening na dni? Ja od dzisiaj wejdę na cykl pięciodniowego treningu. Dzisiaj zrobiłem push, jutro zrobię pull a w środę leg.W cyklu tygodniowym mam zamiar zrobić: push - pn i czw, pull - wt i pt, leg-śr. Sob i ndz na odpoczynek i regenerację.   


  • 0

#34
Siara

Siara

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Da rade zastąpić pompki zwykłe głębokie na podwyższeniu na jakieś zwykłe pompki bez podwyższenia? Nie czuje wgl klaty przy tym ćwiczeniu, a tylko ręce.


  • 0

#35
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

siara, jak nie czujesz klaty to spróbuj pompek w hollow , jeżeli będziesz dobrze robił to nie ma bata że nie będziesz czuł klaty. Skup się na napięcie itp.


  • 0

#36
Siara

Siara

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

A jest może gdzieś ten artykuł z pozycją hollow? Bo nie rozumiem za bardzo o co w niej chodzi.


  • 0

#37
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

 


  • 0

#38
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

Witam,

 

Z racji częstych wyjazdów i koczowania w hotelu zastanawiam sie czym mozna zastąpic podciagniecia na drążku. 

Jak przez jeden tydzień ( 3 sesje ) odpuszcze , to pewnie nic sie nie stanie. Czasami tylko zdarzy się wyjazd nawet i 3 tygodniowy - to co wtedy?

 

pozdr

Karnisz jest dobry. Odpowiednio wysoki daje radę:)


  • 0

#39
blackram

blackram

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 59 postów

Dlaczego wznosy nóg i mostki należy robić maksymalnie po 2 serie ?


  • 0

Kalistenika - twoje ciało to najbliższa i najtańsza siłownia, jaką możesz znaleźć, w dodatku czynna całodobowo ;)

 

Nie szukaj wymówek. Szukaj sposobów.


#40
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Możesz i 5 serii ale moim zdaniem nie ma sensu.

Wiele ćwiczeń złożonych aktywuje prostowniki i brzuch (w większości przypadkach izometrycznie), tym bardziej jak trenujesz wykorzystując techniki wys. napięcia.


  • 0

...






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: plany treningowe, FBW, Push-Pull, Push-Pull-Leg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych