Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Siła dla Ludu - program niedźwiedzia

Siła dla Ludu program niedźwiedzia klasyk Siła Pavel Tsatsouline

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1
listek720

listek720

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów

Czesc wszystkim :)

 

Ostatnio sobie czytalem sile dla ludu Pavla i mam pytanie ;)

 

Jest program/plan niedzwiedzia. Czy ktos kto ma bardzo dobra znajomosc angielskiego,czytal te ksiazke albo realizowal ten plan, moglby powiedziec na czym on polega i jakie cwiczenia sie w nim stosuje (opisac go) i jak go przelozyc na kalistenike ? :)

 

Mysle, ze wiele osob o nim slyszalo i tez jest ciekawych o co w nim dokladnie chodzi.

 

Z gory dziekuje :) Pozdrawiam


  • 0

Siła t​o umiejętność, pamiętaj.


#2
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Ksiazka sila dla ludu jest wydana w jezyku polskim przeciez, wiec nie ma koniecznosci meczenia sie i czytania po angielsku. No, ale skanow w ojczystym jezyku nie znajdziesz. Trza kupic :)

Wyslane za pomoca TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#3
listek720

listek720

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów

No wlasnie problem w tym ze nie mam kasy, a chcialem poznac tylko urywek ksiazki, tylko ten plan :) 

 

Powadzi: jesli czytales sile dla ludu opisz mi ten program niedzwiedzia :) 

 

A poza Powadzi nikt nie czytal ? 


  • 0

Siła t​o umiejętność, pamiętaj.


#4
misyogi

misyogi

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

idź do empiku, u mnie w mieście jest, ta książka, u ciebie podejrzewam że też :)

 

ja prawie całego skazanego tak przeczytałem, a potem i tak kupiłem


  • 0

#5
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
15x5 jedno cwiczenie na treningu
  • 0

66668745.png


#6
marooooo00000

marooooo00000

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 177 postów

15x5 jedno cwiczenie na trening

Więcej tak obszernych i zrozumiałych tłumaczeń na forum a wszyscy będą wiedzieć o co chodzi ..:D


  • 2

#7
marooooo00000

marooooo00000

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 177 postów

Jak zostać niedźwiedziem? Sekret sowieckiego komandosa:

- ograniczyć powtórzenia do 4-6 w serii, by pozwolić na branie dużych ciężarów

- wykonywać wiele serii ( średnio 10-20)

- kończyć każdą serię na kilka powtórzeń przed nie udaną próbą, tak aby uniknąć przedwczesnego zmęczenia, które wymusiłoby zmniejszenie obciążenia i (lub) liczby serii

 

Podstawowy program ,,Siła dla ludu" który buduje siłę bez zwiększania objętości mięśni to jedna ciężka seria z pięcioma powtórzeniami, a potem druga z 90 procentami poprzedniego obciążenia np. 100x5 i 90x5. Jeśli chcesz zostać Wielkim Bratem to zmniejsz ciężar do 80 procent pierwotnego i rób wielokrotne serie pięciu powtórzeń z krótkimi, 30-90- sekundowymi odpoczynkami. Kiedy nie jesteś w stanie podnieść 80x5 z zachowaniem  technicznej poprawności ruchu, zarządzasz koniec na ten dzień. Może to się stać po pięciu, a może po dwudziestu pięciu seriach, każdy jest inny. Pamiętaj tylko żeby nie robić sobie fajrantu zbyt wcześnie. Krótsze przerwy pozwalają ścisnąć sesję do 45 minut, co jest podobno górną granicą optymalnego wydzielania testosteronu. Ciężko, ale nigdy do nieudanej próby, często i w dużej objętości! 

 

Oto w skrócie opisane jak zostać niedźwiedziem :)


  • 0

#8
listek720

listek720

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów

misyogi: pisalem juz ze chce tylko sie dowiedziec o co chodzi w tym planie ;) 

 

Sethbdg: z tego co widze to marooooo000000 pisze zeby robic wiele serii, ale tak by nie zblizyc sie do upadku miesniowego. Rozumiem, ze od siebie proponujesz uklad 15x5 WYLACZNIE jednego cwiczenia tak:) ? 

 

marooooo00000: Dzieki wielkie za opisanie planu ;) Tego wlasnie potrzebowalem :) Wg tego co napisales, aby budowac sile stosowana wykonuje sie tylko 2 serie ( pierwsza ze 100% obciazenia, a druga 90% i to wszystko i TYLKO jedno cwiczenie tak jak pisal Sethbdg ? ) Wiem ze wiecej nie znaczy lepiej, ale pytam dla pewnosci :) 


  • 0

Siła t​o umiejętność, pamiętaj.


#9
marooooo00000

marooooo00000

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 177 postów

misyogi: pisalem juz ze chce tylko sie dowiedziec o co chodzi w tym planie ;)

 

Sethbdg: z tego co widze to marooooo000000 pisze zeby robic wiele serii, ale tak by nie zblizyc sie do upadku miesniowego. Rozumiem, ze od siebie proponujesz uklad 15x5 WYLACZNIE jednego cwiczenia tak:) ? 

 

marooooo00000: Dzieki wielkie za opisanie planu ;) Tego wlasnie potrzebowalem :) Wg tego co napisales, aby budowac sile stosowana wykonuje sie tylko 2 serie ( pierwsza ze 100% obciazenia, a druga 90% i to wszystko i TYLKO jedno cwiczenie tak jak pisal Sethbdg ? ) Wiem ze wiecej nie znaczy lepiej, ale pytam dla pewnosci :)

Program z książki ,, Siła dla ludu" zakłada wykonywanie jak najmniejszej liczby ćwiczeń które budują całe ciało. I mamy tutaj 2 ćwiczenia : martwy ciąg i wyciskanie boczne lub wyciskanie na ławce. Tak tylko dwie serie wystarczą ale wykonujemy to metodą cykli musiałbyś zobaczyć jak to wygląda. W książce ,, Siła dla ludu" jest to wszystko opisane, są 3 rodzaje cykli. Natomiast jeśli chcesz plan na mase czyli tego niedźwiedzia :) to dodajesz 3 serię z 80% obciążeniem pierwszej serii i robisz wielokrotne serie tak jak wyżej napisałem. To co Ci wyżej napisałem to są słowa z książki ,, Siła dla ludu" tylko kilka słów sam zmieniłem :)


  • 0

#10
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Za pomocą konkretnie dwóch ćwiczeń

 

Przy pracy na masę robisz 10-20 serii do 5 powtórzeń, tak jak wyżej napisano: pierwsza seria max, druga 90% i od trzeciej 80%.

Po takim treningu nie będziesz miał nawet siły na inne ćwiczenia.
Ja po takim czymś wracałem do domu i padałem do wyra, a potem zakwasy przez 5 dni, mimo, że trenowałem tak regularnie. ;)


  • 0

66668745.png


#11
listek720

listek720

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów

marooooo00000: Aha :) Juz kumam :) Zorientowalem sie ze przetlumaczyles :) Dzieki raz jeszcze :) 

 

Sethbdg: No chyba ze tak :) Dzieki jeszcze raz :) 


  • 0

Siła t​o umiejętność, pamiętaj.


#12
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp

Listek720 to co wyżej zostało przepisane z książki to tylko fragment. Kropelka w morzu. Tsatsoulin bardzo dokładnie wyjaśnia wszystko w swojej książce od pierwszej do ostatniej strony. Kilka zdań wyjętych z kontekstu niestety nie stanowi gotowego planu treningowego.

 

Na prawdę zachęcam do zakupu tej pozycji, bo z wyrywkowej wiedzy niestety nie wylejesz solidnego fundamentu i będziesz błądził. Na alle książka kosztuje z przesyłką 25zł, a jest w niej mnóstwo wiedzy. 


  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#13
marooooo00000

marooooo00000

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 177 postów

Listek720 to co wyżej zostało przepisane z książki to tylko fragment. Kropelka w morzu. Tsatsoulin bardzo dokładnie wyjaśnia wszystko w swojej książce od pierwszej do ostatniej strony. Kilka zdań wyjętych z kontekstu niestety nie stanowi gotowego planu treningowego.

 

Na prawdę zachęcam do zakupu tej pozycji, bo z wyrywkowej wiedzy niestety nie wylejesz solidnego fundamentu i będziesz błądził. Na alle książka kosztuje z przesyłką 25zł, a jest w niej mnóstwo wiedzy. 

Zgadza się. Maksymalizacja napięcia mięśni, oddech siły, wolne tempo ćwiczeń itd jest bardzo ważne. Natomiast jeśli chodzi o plan na masę to więcej wiedzy w tej kwestii w książce nie ma. No chyba że potrzebujemy więcej białka w diecie do zbudowania mięśni.


  • 0

#14
listek720

listek720

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów

Powadzi : tak wiem wiem :) od poczatku wiedzialem :) Czytalem juz pozostale ksiazki Pavla i wiem ze to o co pytam to tak jak mowisz "kropelka w morzu" :)

Wiem, ze warto ale na obecna chwile hajs mi sie nie zgadza, ale chyba kupie :) 

 

marooooo00000: tak jak pisalem do Powadzi, wiem o tym wszystkim, ksiazki Pavla nie sa mi obce i techniki ktore wypisales takze :) Ogolnie nie jaram sie zeby miec mase, tylko bardzo mnie zaciekawil ten plan, ale odpowiedzieliscie wszyscy kompletnie :) 

A dieta jest takze kto wie, moze za jakis dluzszy czas troche miesa nie zaszkodzi wrzucic :) 


  • 0

Siła t​o umiejętność, pamiętaj.


#15
konrados1988p

konrados1988p

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów
A czy mozna do tego samego programu treningowego zastosowac pistolety i pompki na 1rece. Z zastosowaniem technik wysokiego napiecia z Nagiego Wojownika? Czy dalo by to tez porownywalne efekty przyrostu masy jak cwiczenia ze sztanga?
  • 0

#16
Ghost W

Ghost W

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 255 postów

Czy można? 10-20 serii pistoletów po 4-6 powtórzeń... I chcesz jeszcze dodać do tego pompki na jednej ręce tak samo 10-20 x 4-6. Załóżmy, że wybierzesz 10 serii pistoletów po 4. Daje to łącznie 80 powtórzeń na jednym treningu. To samo z pompkami. NONSENS

 

Pistolety i jednorękie pompki to nie są ćwiczenia na masę. Jeżeli zależy ci na muskularnej klatce to rób dipy (pompki na poręczach). Każdy doświadczony zawodnik wie, że nie wyciskanie, a pompki na poręczach budują piękną klatkę piersiową.

Jeżeli chcesz zwiększyć masę nóg to rób pełne przysiady ze sztangą. 
Trening siłowy (czysto siłowy) skutkuje przyrostem masy mięśni. Trening niedźwiedzia jest wysokoobjętościowym programem i powoduję więszke uszkodzenia włókien mięśniowych przez co lepiej stymuluje ich wzrost.  Są różne metody. 
Na czym tak na prawdę ci zależy?


  • 0

#17
konrados1988p

konrados1988p

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów
Glownie na budowaniu sily. Problem w tym se mam 180cm wzrostu i waze 72kg. Czyli dosc watla postura. Chcialbym poswiecic troche czasu by dobic do 80, moze 85kg. Potem wrocil bym do treningu silowego
  • 0

#18
marooooo00000

marooooo00000

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 177 postów

No to rób martwy ciąg i wyciskanie tą metodą na masę z ksiązki ,, siła dla ludu" i moment przybędzie Ci kg. Po co kombinować jak masz podany plan treningowy ;]


  • 0

#19
konrados1988p

konrados1988p

    Member

  • Użytkownik
  • 20 postów
Mam uczulenie na siłownie:p
Posiadam też kettle. A gdybym właśnie odważnikami chciał bym wykonać ten trening? Z tego co czytałem 2 najważniejsze ćwiczenia ćwiczące całe ciało(tak jak w "Nagim" pistolet i pompka na 1 ręce) to wyciskanie boczne i rwanie. Czy w ten sposob można wykonać ten trening?
Tylko własnie nie wiem czy rwanie sie nadaje do tego... to ćwiczenie eksplozywne. I jeśli tak to czy wykonywać je też do 5-6 powtórzen? Pomożecie? :)


@MOD -popracuj nad ortografią! Dbajmy o nasz rodzimy język ;) Poprawiłem.
  • 0

#20
Ghost W

Ghost W

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 255 postów
Rwanie odważnika to ćwiczenie wytrzymałościowe, taki substytut biegania.
Jeżeli chcesz troszkę masy i więcej to spróbuj systemu drabinowego.

///////Powadzi
Dyskusje odnosnie rozgrzewki przy smarowaniu gwintow przenosze
http://kalistenika//...w-a-rozgrzewka/
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Siła dla Ludu, program niedźwiedzia, klasyk, Siła, Pavel Tsatsouline

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych