Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Cel - 30 min. ciągłego BIEGU

bieganie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Zakładam ten wątek dla własnej motywacji.

 

Poprzedni cel - pistolet, osiągnięty. Obecnie szlifowana siła i technika.

 

Pora na kolejny cel :)

 

Uważam, że dolną część ciała mam słabszą w stosunku do górnej więc stawiam teraz na wytrzymałość i wzmocnienie nóg.

 

Do treningu kali, który uskuteczniam od ponad pół roku, dołączam regularne bieganie i crawling.

 

 

Cel - 30 min. ciągłego BIEGU.

 

Program prosty, zaczerpnięty ze strony: bieganie.pl - dwa miesiące powinno styknąć.

 

Biegam średnio 3x w tyg.

 

Będę informował o postępach.

 

Pozdro :)


  • 0

...


#2
frrancuz

frrancuz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 101 postów

ja zaczynałem wg c25k:

http://tombenninger....lC25K.v1_0b.png

kondycję miałem taką, że nie mogłem minuty truchtać. i krótsze, w sensie ogólnym, treningi wydawały mi się zbyt intensywne. mogło by mnie to zniechęcić.

mi to co prawda zajęło więcej, bo nie przechodziłem godnie z zaleceniami [średnio co 2 tygodnie sobie zwiększałem] ale plan jest dobry - do tego w telefonie ustawiłem sobie trenera co mówił o konkretnych zmianach [bieg/marsz] i takie tam.

teraz pułap 30m osiągnięty i pracuję nad prędkością,

2/3x12,5m teraz mam średnio 10,5-11,5 km/h a chciałbym do 15 dojść :)

powodzenia!

 

 

aha, i ode mnie:

najpierw biegałem w glanach bo zimą w takich chodziłem, ale gdy doszedłem już dalej [około 4 tygodnia z c25k] to popsułem stopy. buty muszą być jednak do biegania, choć myślałem że to tylko dla zaawansowanych. podleczyłem stopy, kupiłem buty i od tamtej pory nie ma problemu.


  • 0

#3
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

mam buty do biegania i nawet są wygodne

 

robię ten plan, wydaje mi się prosty i skuteczny: http://bieganie.pl/i...otygodniowy.png


  • 0

...


#4
frrancuz

frrancuz

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 101 postów

jeżeli masz jakąkolwiek kondycję, to myślę że w 1 i 2 tygodniu przerwy możesz spokojnie skrócić o minutę, półtorej.

wiem z własnego doświadczenia, że na początku jak te 30/60s biegu szybko męczy ale i szybko odpoczywasz po tym. a krótsze przerwy lepiej przygotują do kolejnych tygodni.


  • 0

#5
wanna-amigo

wanna-amigo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 170 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Św.

Trochę dziwny plan, dość intensywny. Ile już przebiegasz czasu około?


  • 0

"Être fort pour être utile"


#6
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Intensywny? Mega lajtowy, nawet nie wiem czy nie jest zbyt łatwy właśnie.


  • 0

66668745.png


#7
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

zacząłem w 2 tyg. jestem w 3 i jest luzik

nic już nie będę przeskakiwał tylko spokojnie do końca sobie dobiegnę


  • 0

...


#8
wanna-amigo

wanna-amigo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 170 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Św.
W porównaniu do innych jest intensywny. 6 serii trochę dużo. Ale planów jest tyle, zadanie tak łatwe, że nie ma co się kłócić i martwić, ważne że biegasz.
  • 0

"Être fort pour être utile"


#9
Seev

Seev

    Member

  • Użytkownik
  • 21 postów

Ja jak zaczynałem biegać to właśnie wg tego planu z bieganie.pl.. jednak  przeskoczyłem na Ten  - bo ten sześciotygodniowy jest za prosty w pierwszych tygodniach. Teraz jest ciepło, ja zaczynałem w lutym/marcu 2013 to normalnie marzłem w tych długich przerwach na marsz :)

W moim przypadku było tak że jak doszedłem do 3 - 4 tygodnia z treningbiegacza.pl to przeszedłem na 3 albo 4 z bieganie.pl - już nie pamiętam dokładnie..

A co do tego planu to myślę że w 5 tyg spokojnie będziesz gotowy by przebiec to "mityczne" 30min - ale nie namawiam :) 

Powodzenia


  • 0

#10
Wino

Wino

    Lecimy tutaj

  • Bywalec
  • 268 postów

Bieganie ma niewiele wspólnego z siłą nóg. Czy jak nie możesz biec dalej to czujesz takie uczucie jak przy pistoletach, że dalej nie możesz? Czy po prostu dostajesz zadyszki? Zadyszki, prawda? To nie ma nic wspólnego z siłowym treningiem, a mięśnie nóg nie są jakoś super wymęczane.

 

Co do butów do biegania - im mniejsza amortyzacja tym lepiej dla twojej techniki biegowej i zdrowia stawów. Najlepsze jest bieganie boso, wymusza dobre ustawienie stopy i "lekki krok". Jak już kupiłeś te buty do biegania to możesz od biedy w nich sobie biegać, ale zwróć uwagę na technikę, unikaj uderzania piętą, nie stawiaj stopy za bardzo przed osią ciała, amortyzuj cały ruch palcami i techniką. Buty do biegania dają iluzję amortyzacji, te parę cm pianki tak naprawdę nie pochłania energii przechodzącej przez stawy, a jedynie zmniejsza jej odczuwanie w stopie. Konsekwencja - chroniczne urazy stawów kolanowych u biegaczy. Teraz jest ciepło - pobiegaj trochę na próbę boso albo ew. w cienkich trampkach, naucz się tak prawidłowej techniki ustawienia stopy, potem przenieś te wzorce na bieganie w butach do biegania.

Ja jak biegne boso po chodniku to nie czuje żadnego dyskomfortu spowodowanego uderzaniem stóp o podłoże - to jest prawidłowa technika biegowa, którą później stosuję też przy bieganiu w butach. Jak ktoś biega od początku tylko w amortyzowanych butach to technika często jest kaleka i stawy się jebią. Oprócz amortyzacji standardowe buty mają również mocno podniesioną piętę co też nie zawsze jest na dłuższą metę dobrym pomysłem.

 

wpisz w youtube barefoot running i how to avoid heel strike

 

 


  • 1

pl.pokerstrategy.com/#uGUYWV - dobre miejsce na naukę gry w pokera, z tego linka najlepsze bonusy!

 


#11
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Ile kilometrów w życiu przebiegłeś boso lub w zwykłych trampkach, że uważasz, że to takie dobre dla stawów?


  • 0

66668745.png


#12
wanna-amigo

wanna-amigo

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 170 postów
  • LokalizacjaOstrowiec Św.
Trenuję w halówkach. Zero problemu ze stawami, zero bólu. Tygodniowo około 50 km, + dużo skakania, lądowania, sprintów itp. I nic, ponieważ zachowuję dobrą technikę. Nogę masz czuć. A jak biegasz piętą w trampkach, bez rozgrzewek i dbania o siebie, to nic dziwnego że boli.
  • 0

"Être fort pour être utile"


#13
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

no z technika są jaja, bo to temat rzeka i nie wiem jak go ugryźć - póki co po prostu biegam i staram się to robić naturalnie - cokolwiek to znaczy :)

 

jak ktoś ma jakieś linki do dobrego i krótkiego kompendium o technice biegu to chętnie przygarnę


  • 0

...


#14
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów

Ściągnij buty i przebiegnij się kawałek. Zobaczysz jak powinna wyglądać prawidłowa technika biegu.


  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#15
MM91

MM91

    Member

  • Użytkownik
  • 16 postów

Bieganie ma niewiele wspólnego z siłą nóg. Czy jak nie możesz biec dalej to czujesz takie uczucie jak przy pistoletach, że dalej nie możesz? Czy po prostu dostajesz zadyszki? Zadyszki, prawda? To nie ma nic wspólnego z siłowym treningiem, a mięśnie nóg nie są jakoś super wymęczane.

.

Proponuję pobiegać trochę szybciej niż w tempie konwersacyjnym tudzież w terenie górskim to może zmienisz zdanie na temat siły w bieganiu.

 

Struc, techniką biegu bym się nie przejmował póki co. Jest tyle różnych teorii na ten temat (czy należy ją ćwiczyć czy jest wynikiem różnych czynników, idealna kadencja itp), że tylko niepotrzebny mętlik można sobie zrobić. Szczególnie na tym etapie na którym jesteś, przy małej intensywności i kilometrażu raczej ciężko sobie krzywdę zrobić. Jak chcesz to dołącz bieganie boso ale raczej w formie relaksu na koniec biegu (na początek np. 5x50m i powoli zwiększać) a nie jako właściwy trening.


  • 0

#16
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Dzisiaj się skupiłem podczas treningu i było tak - postawa wyprostowana i lądowanie na śródstopiu, ewentualnie lekkie dotkniecie piętą na końcu.

 

Po 30 min. sesji biegowej i 5 min. odpoczynku, zrobiłem 3 min. chodu pająka na trawce z jednym odpoczynkiem. Bardzo dobrze mi to zrobiło :)

 

Pozdro.


  • 0

...


#17
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

coraz fajniej się biega - przyzwyczajam się do biegania na śródstopiu - dobra amortyzacja i łydki większa pracę wykonują


  • 0

...


#18
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Staraj sie dodawac bieganie z wybiciem z palcow i nie przekraczaniem stopa linii bioder. Wtedy jest efektywna motoryka ruchu. Na poczatku beda "zakwasy" na piszczelach i lydkach, ale pozniej bedzie Ci sie biegalo lzej.

Wyslane za pomoca TapaTalk
  • 0

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#19
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Kilka przerw miałem ale jeszcze ok. 3-4 tyg do końca.

Generalnie bieganie jest super.


  • 0

...


#20
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

miałem tydzień przerwy

 

wczoraj 30 min. biegu - 4 min biegu, 1 min marszu

 

biegałem pierwszy raz w cieniutkich trampkach - odbijałem się na śródstopiu jak na trampolinie :)

zupełnie inny bieg - lekki i miękki no i łydy są masakrowane


  • 0

...






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bieganie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych