Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Skazany na 5x5

5x5 Skazany na trening

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
bukacz

bukacz

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Jestem świeżo po przeczytaniu "Skazanego na trening" i chciałbym zacząć trenować metodą wielkiej szóstki opisaną w książce, planem "Dobre sprawowanie". Głównym celem jest zwiększenie siły i sukcesywne wspinanie się po szczeblach 10 kroków dla każdego ćwiczenia, co mam nadzieję przyczyniłoby się w dłuższej perspektywie czasu do ogólnego wzmocnienia ciała i pracy nad zdrową, nie przesadnie umięśnioną sylwetką. W książce niestety nie przekonują mnie ilości serii i powtórzeń na dane ćwiczenie, w związku z tym chciałbym się zapytać czy ktoś używał typowego rozkładu z  "Dobrego sprawowania" :
Poniedziałek - Pompki, wznosy nóg
Środa - Podciągnięcia, przysiad
Piątek - Pompki w staniu na rękach, mostek
z tym, że wykonywanych metodą 5x5 ? Jak wtedy wygląda sytuacja z ćwiczeniami typu stanie na rękach lub mostki gdzie nie liczy się ilości powtórzeń lecz czas wykonania. 

 

Za odpowiedzi i wszystkie rady z góry dziękuję :D

 


  • 0

#2
gwynbleidd

gwynbleidd

    Sky is the limit

  • Użytkownik
  • 245 postów
  • LokalizacjaPoznań

Pierwsze przynajmniej 5 kroków w skazanym moim zdaniem jest stanowczo zbyt łatwych na 5x5 (a w przysiadach i brzuchu wszystkie 10 kroków jest dla mnie zbyt łatwych na ten system).

Aby ćwiczyć 5x5 naprawdę potrzeba wymagających siłowo ćwiczeń.


  • 0

"Uważaj, żeby nie pomylić nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."

 


#3
bukacz

bukacz

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Z tymi pierwszymi pięcioma krokami co do niektórych ćwiczeń mogę się zgodzić, ale np. pistolety wydają mi się ciężkim ćwiczeniem, którego na razie zrobić w stanie nie jestem, albo stanie na rękach którego dopiero bym się zaczynał uczyć. Wyższe kroki dla podciągnięć i pompek też raczej do najprostszych nie należą dla osoby, która dopiero zaczyna zmagania z kalisteniką a co do brzucha, to no cóż jeśli ma się mocny chwyt i można trochę powisieć na rękach to przyznaję, że 10 krok nie powinien być wielkim wyczynem ( swoją drogą ja długo wisieć nie mogę i z chęcią bym to poprawił :D ). Co by w takim wypadku było najlepszym rozwiązaniem, robienie treningu wg. Skazanego czy ułożenie jakiegoś innego planu, ewentualnie ktoś kto próbował od zera robić chociaż podobnie jak proponuję mógłby się wypowiedzieć jak na niego działało, jak się w taki sposób ćwiczyło ? :)


  • 0

#4
Rilran

Rilran

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 65 postów

http://kalistenikapo...-jak-świat-5x5/

Prosze Cię bardzo tu masz wszystko:). Doczytaj do końca a znajdziesz informacje odnośnie skazanego:).


  • 0

#5
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów

Oczywiście te ćwiczenia to jest sprawa indywidualna, dla mnie kiedyś pistolety to też były okej do 5x5, teraz to pistolety mogę robić spokojnie w wysokopowtórzeniowych seriach


  • 0

66668745.png


#6
bukacz

bukacz

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Też mi się tak wydaję, na razie duża część ćwiczeń ze skazanego jest dla mnie ćwiczeniami naprawdę wymagającymi siłowo tak więc postaram się sprawdzić ten plan polecony na wyżej podanej stronie 

Poniedziałek - pompki, przysiady

Środa - stanie na głowie->kruki->stanie na rękach, mostek

Piątek - podciąganie brzuch

i jeśli wyższe kroki ze skazanego będą już za łatwe postaram się zmienić plan i zastosować nowe ćwiczenia. Wielkie dzięki za pomoc :)


  • 0

#7
achtung

achtung

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Witam,

zaczynam swoja przygodę z kalinistyką. Zacząłem czytać skazanego, ale nie chce marnować czasu tylko zacząć ćwiczyć już dziś przed skończeniem książki.

Chcę ćwiczyć co drugi dzień bo prace mam taką, ze nie mogę zaplanować sobie treningu zawsze na ten sam dzień tygodnia. Będę to robił w systemie :

Poniedziałek - pompki, przysiady

Środa - mostki, stanie na głowie by sobie popraktykować ten ruch, potem można dodać stanie na rękach, ale nie pompki na rękach

Piątek - podciąganie, brzuch

 

 

Chce się upewnić czy dobrze zrozumiałem ten plan.  Czyli tak: wybieram sobie 1 ćwiczenie ze skazanego z pompek – czyli pompki w oparciu o ścianę.  Jeśli uda mi się już dziś 5x5 bo jest to łatwe ćwiczenie to to powiedzmy za 3 treningi przechodzę do następnego kroku w skazanym, tak?


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 5x5, Skazany na trening

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych