Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening kalisteniki, a kickboxing

5x5 kickboxing

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1
luki951

luki951

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Witam serdecznie,

wraz z rozpoczęciem października wróciłem do treningu kickboxingu. Wcześniej, przez 3 miesiące trenowałem według planu 5x5 (pon, śr, pt, pull push, pull leg, push leg - jedno ćwiczenie na każdy ruch). Trening kickboxingu wypada mi we wtorki i czwartki. A teraz do rzeczy, mam parę pytań:

1. Jak teraz mógłbym sensownie połączyć trening kickboxingu oraz plan 5x5? Do dyspozycji zostają mi następujące dni: piątek, sobota, niedziela, poniedziałek. Czy może zrobić to w ten sposób, że ćwiczyć po dwa ruchy, przez 3 kolejne dni np. piątek, sobota, niedziela. Czy może odjąć jeden dzień i rozdzielić go na dwa pozostałe tzn. robić 3 ćwiczenia na sesji np. w piątek i niedzielę ? 

2. Zastanawiam się także, aby dodać do swojej aktywności ćwiczenia pliometryczne. W takim wypadku kiedy było by je dobrze wykonać? Całkiem osobny dzień ? Raz, dwa razy w tygodniu? 

Generalnie moim celem jest, dzięki kalistenice, poprawa szybkości, a także siły ciosów ;)
Jeśli chodzi o sprawę regeneracji, to jeśli wejdę już w pewien rytm, to jej czas się znacznie skraca. 

Może jest na forum ktoś, kto również próbował połączyć trening kickboxingu z kalisteniką i chciałby się podzielić swoim doświadczeniem. Wszelkie rady mile widziane :)

Z góry dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam! 


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej

 

1. Na Twoim miejscu chyba przestawiłbym się z trenowania każdego ruchu 2x w tygodniu na trenowanie każdego ruchu 1x w tygodniu, ale z uwzględnieniem kilku różnych narzędzi - specjalnie pod trening kick boxingu. Czyli przykładowo w piątki robiłbym sesje pull i w ramach tej sesji wykonywałbym podciąganie 5x5, martwe ciągi, wiosłowania, ewentualne swingi kettlem - wybierz coś dla siebie. Pozostałe dni ułożyłbym analogicznie zachowując proporcje w liczbie ćwiczeń, a jeśli chodzi o rozkład treningów to wykorzystałbym piątki, soboty i niedziele zostawiając poniedziałek wolny. W sobotę robiłbym trening push i w niedzielę trening leg żeby nogi nie dostały dwa dni z rzędu w kość. 

 

2. Możesz dorzucić ćwiczenia pliometryczne do powyższego układu, na pewno będzie temu sprzyjał. Są różne szkoły w kontekście kolejności ćwiczeń - jedni uważają, że ćwiczenia pliometryczne lepiej jest wykonywać przed sesją siłową żeby dać organizmowi silny bodziec do dalszej sesji, a inni wolą robić ten trening po treningu siłowym żeby nie stracić za dużo energii na treningu pliometrycznym. Moim zdaniem wszystko zależy od celu, osobiście robiłbym najpierw trening siłowy żeby przygotować organizm do bardziej obciążającego treningu pliometrycznego, ale tak jak pisałem są różne szkoły.

 

Nie łączyłem nigdy treningów kalisteniki ze sztukami walki, więc niestety napisałem to wszystko czysto teoretycznie - jednak wydaje mi się, że powinno działać. Tak jak zawsze polecam wypróbować coś w praktyce i potem to modyfikować w zależności od potrzeb.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
luki951

luki951

    Member

  • Użytkownik
  • 12 postów

Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Jakiś ogólny schemat został nakreślony, także sprawdzę to w praktyce i zobaczymy co wyjdzie :) 

Pozdrawiam


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 5x5, kickboxing

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych