Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Muscle up - kilka rad profesjonalisty [Corey Hall]

Muscle up street workout

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Muscle up jest to pierwszy element jaki chce opanować większość osób zabierających się za street workout. Niedawno na stronie madbarz.com pojawił się ciekawy artykuł na jego temat który postanowiłem wam przybliżyć. Od razu dodam także że jest to luźne tłumaczenie a nie zdanie w zdanie i nie ja jestem autorem tego tekstu  :)

Tekst oryginalny pod TYM linkiem! 

cor.jpg

 

1.Kiedy zaczynasz uczyć się/ opanowywać ten element nie możesz ćwiczyć zwykłych podciągnięć są on za wolne i nie osiągniesz wystarczającej siły rozpędu by przenieść ciało ponad drążek. To czego chcesz się nauczyć to podciągnięcia eksplozywne. Twoja klatka piersiowa musi wznieś się ponad drążek a nie tylko broda.

 

 

Kiedy wykonujesz podciągnięcie eksplozywne przyciągnij energicznie kolana do klatki piersiowej pomoże ci to osiągnąć moment siły. Pamiętaj kolana mają prawie dotknąć klatki. Całość musi zostać wykonana synchronicznie razem z podciągnięciem. W miarę robienia postępów i stawania się coraz bardziej doświadczonym będziesz korzystał z nóg coraz mniej aż w końcu wykonasz perfekcyjnego siłowego muscle upa.

 

2. Następnym elementem jest przeniesienie ciężaru ciała na nadgarstki i łokcie. Jest to najtrudniejsza rzecz do opanowania i większość ma z nią problemy. Powinieneś zadbać o wzmocnienie swojej klatki piersiowej oraz tricepsów oraz co często jest pomijane czyli silne barki. Katuj się ćwicząc dipy, do momentu aż będziesz miał ich dość! 

 

3. Najlepsze dipy jakie możesz wykonać to dipy poniżej drążka, musisz przywyknąć do wyciągania swojego ciała ponad niego, znajdź coś na czym możesz się podeprze. Pomoże ci to wrócić na górę.

 

5. Street workout/ Kalistenika tu wszystko opiera się na praktyce...aby coś osiągnąć musisz ćwiczyć i się nie poddawać. Musisz być cierpliwym a dzięki ciężkiej pracy osiągniesz swe cele ! 


  • 15

#2
Szpanerski Nick

Szpanerski Nick

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 92 postów

Dzisiaj praaaawie prawie zrobiłem pierwszego w swojej karierze MU :D

 

Punkt 5 mówi wszystko... :D


  • 0

#3
King144000

King144000

    Włóczykij

  • Użytkownik
  • 36 postów

Ja osobiście polecam do opanowania wejść, podciąganie się z dodatkowym obciążeniem. Jest to może trochę sprzeczne z ideami kalisteniki, ale mi bardzo pomogło.

Gdy byłem w stanie robić podciągnięcia z obciążeniem 30 do 40kg wejścia przestały być dla mnie problemem, pozostała tylko kwestia doszlifowania techniki.


  • 0

#4
keermit

keermit

    Brak

  • Użytkownik
  • 2 postów

Prosze Cie, podciąganie +40kg? Do czegoś takiego chyba trudniej dojść, niż do zwykłego MUpa... 


  • 0

#5
King144000

King144000

    Włóczykij

  • Użytkownik
  • 36 postów

Napisałem tylko co mi pomogło, każdy jest inny. Natomiast myślę że te kilkanaście kilogramów przy pasie może naprawdę pomóc przy nauce wejść, wyrabia się w ten sposób dynamikę.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Muscle up, street workout

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych