Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Klatka piersiowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#21
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Kurs to każdy przejdzie, wystarczy wyłożyć trochę kasy :D

Klatka taka akuratnia :)
  • 0

#22
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Zakładam, że nie jesteś zadowolony wielokości mięśni , w takim wypadku moim zdaniem powinieneś zwiększyć obciążenie zmniejszając ilość powtórzeń i serii. Zacznij robić pompki nierówne. Ilość serii i powtórzeń w budowaniu masy była parę razy omawiana więc zasady na pewno znasz.
  • 0

#23
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Pompki nierówne?
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#24
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
takie ze skazanego. jedna ręka na piłce.
  • 0

#25
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
A ok. Ten pan ze zdjęcie Lucas też mi pomaga i dał mi parę rad, dzięki którym rozrosły mi się bardziej plecy i przytyłem ten 1-2kg mięśni. Teraz dał mi trening na klatkę...
Tłumacząc z Niemieckiego:
- 10 z przyklaskiem, 10 diamentowych na zmianę, tak, aby dojść do 80 pompek ogólnie.
- 100 zwykłych pompek bez przerw większych
- 80 pompek na pięści
jak to za dużo to mam zrobić czasem max. 15 sekundowe przerwy, ale mam osiągnąć ten pułap. i to wszystko dwa razy.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#26
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Strasznie wytrzymałościowy trening. Ja jednak preferuję mniej powtórzeń trudniejszych wersji.
  • 0

#27
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
No ja ciskałem mniej powtórzeń, trudniejsze wersje i wyników brak.
 
Właśnie zrobiłem 100 pompek zwykłych, leżę i kwiczę.
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#28
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
No nie, pompki zwykłe czy spidermana to nie są trudniejsze wersje.

A te pompki robisz szybko?
  • 0

#29
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
No nie prowadzę systemu, że 2 sekundy opadam, 1 stoje, 1 do góry.

Jakie są trudniejsze wersje?

pompki zwykłe - 12/12/12/12
pompki diamentowe - 12/12/12/12
dipsy - 12/12/12/12
pompki krokodyle 12/12/12/12

coś by w tym zmienić ew?
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#30
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
To co napisałem jest dosyć trudne, na pewno trudniejsze niż to co Ty podałeś. Dipsy, pompki z nogami wyżej, pompki na 3 krzesłach(uchwytach do pompek) + opcjonalnie pompki diamentowe.
  • 0

#31
Divajd

Divajd

    Wanna-Be Leonidas

  • Użytkownik
  • 402 postów
  • LokalizacjaSzczecin
Okej, będę to robił. 4 serie po 10 czy 12? Bo tego treningu od Lucasa w życiu nie zrobię. :P
  • 0
"Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!" ~R.Balboa

Dołączona grafika


#32
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Jak chcesz to 10, jak chcesz to 12 ;)
  • 0

#33
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Divajd robisz bardzo wytrzymałościowy trening. Już Ci parę osób radziło - zwiększ trudność tak by wykonywać mniejszą ilość powtórzeń. Po prostu masz móc zrobić nie więcej niż 10-12. Musi być ciężko.
Z krzesłami i większym zakresem ruchu uważaj, bo można zrobić sobie kuku. Barki o bardzo wrażliwy staw. Unikaj (przynajmniej początkowo) szybkich ruchów, które będą tak głębokie.

Spróbuj też wolniejszego tempa np. 5s w dół, 5s zatrzymania, 5s. w górę.
Przeczytaj też mój artykuł o fazie negatywnej. Koniecznie! Faza ekscentryczna może tu być ważnym narzędziem. Możesz też dodać expandery do pompek - to zmieni charakterystykę obciążeń i powinno pobudzić mięśnie.
Pytanie jeszcze o regenerację - czy oprócz diety, dajesz swoim mięśniom odpowiedni wypoczynek i warunki do rozrostu.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#34
Mageusz

Mageusz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 224 postów
Pierwsze co bym zrobił to zmniejszył ilość serii. Kilkanaście serii 2x w tygodniu to słaby pomysł. Podobnie z tymi przerwami. Jeśli robisz przerwy 20 sekundowe, to znaczy, że te serie w ogóle cię nie męczą. No i takie ogólnie znane fakty jak wolna faza ekscentryczna, zatrzymanie na dole, to też podstawy.
  • 0
"Ilekroć znajdziesz się po stronie większości zastanów się przez chwilę" Mark Twain

#35
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Może spróbuj tek: trening na klatkę 2x w tygodniu, maksymalnie trzy rodzaje pompek, maksymalnie trzy serie jednego rodzaju pompek.

1- stymulujące górną część mięśnia - nogi uniesione na taką wysokość, żeby tułów
tworzył kąt ok. 45 st. z połogą
2- stymulujące środkową część mięśnia - pompki w poziomie
3- stymulujące dolną część mięśnia - dipy

Ćwiczenia powinieneś utrudnić w taki sposób, żeby wykonać maksymalnie 10-12 powtórzeń ( o tym i o wolnym tempie ćwiczeń już wiesz - chłopaki pisali to już wcześniej )

Moje propozycje utrudnienia są takie:

1- poręcze, dodatkowe obciążenie lub ekspander
2- poręcze, pompki na krzesłach, pompki nierówne, pompki na jednej ręce, dodatkowe obciążenie, ekspander, pompki na kółkach, pompki z szeroko rozstawionymi rękami - w fazie opuszczonej przenosisz ciężar ciała na jedną rękę, potem na drugą, dopiero potem wyprost rąk.
3- dodatkowe obciążenie, ekspander, dipy na poręczy - wersja łatwiejsza - poręcz z przodu, trudniejsza - poręcz z tyłu. Oba rodzaje dipów na poręczy możesz dodatkowo utrudniać zmieniając nadchwyt na podchwyt.

Z tych utrudnień wybierz takie , które najbardziej tobie odpowiadają, ewentualnie zastosuj jakąś własną modyfikację :)
  • 0

#36
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Spróbuj trening izometryczny może też pomoże.
A co do pompek to dodaj z klaśnięciem i wszystkie ćwiczenia rób wolno nawet bardzo wolno, i w dole odczekaj z 5s i na górze zrób tez pause 5s a zobaczysz że utrudni ci to bardzo.zrób też progres może nierówne albo dodaj plecak z obciążeniem i zmniejsz ilość treningów na klatę 2 wystarcza bo pamiętaj że przy robieniu pleców też klatka robi swoje.no i nie zapomnij o rozciąganiu klatki.
  • 0

#37
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Podałem już mu wcześniej plan i było podawane jak może sobie utrudniać, ale nabijajcie sobie posty dalej ;)
  • 0

#38
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Czasami przyda się jakaś alternartwa
  • 0

#39
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Tylko, że podałeś to samo co ja...
  • 0

#40
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Jak się uważnie przyjrzysz to zobaczysz, że dodałem trochę więcej opcji na wypadek gdyby przy twoim planie Divajd mimo wszystko mógł przekraczać 12 powtórzeń. W jego profilu zobaczyłem, że np. dipów to robi 20, więc 12 w serii lada moment łyknie jak ciepłe mleko.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych